Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Avertizare de fenomene meteo periculoase. Vedeti zonele vizate

publicat 2017-10-13 17:30:01 (Antena3)
Avertizare de fenomene meteo periculoase. Vedeti zonele vizate ANM a emis a avertizare nowcasting Cod galben de fenomene periculoase. Avertizarea este valabila in judetele Alba si Dolj,pana la ora 19:00. Meteorologii avertizeaza ca vor fi intensificari ale... ...continuare.

Tranzactie de 14 mil. euro cu activele in faliment ale Avicola Crevedia: O companie din Dolj, cu afaceri de 160 mil. lei, a cumparat abatorul, fermele si fabrica

publicat 2017-10-11 18:30:07 (Ziarul-Financiar)
Tranzactie de 14 mil. euro cu activele in faliment ale Avicola Crevedia: O companie din Dolj, cu afaceri de 160 mil. lei, a cumparat abatorul, fermele si fabrica Compania Vitall din judetul Dolj, cu activitati in productia de furaje si cresterea pasarilor, detinuta de antreprenoarea Doina Enescu, a cumparat Avicola Crevedia, parte a grupului Agroli, afacere scoasa la licitatie de Casa de Insolventa Transilvania (CITR) la un pret de 14 mil. euro. Pretul include un abator, ferme avicole, o fabrica de nutreturi combinate, sediul central al companiei si terenuri intravilane si extravilane, potrivit datelor din Buletinul procedurilor de insolventa.Doina... ...continuare.

Politistii au retinut un suspect in cazul adolescentului gasit decapitat pe un camp

publicat 2017-10-04 08:30:09 (Romania-TV)
Politistii au retinut un suspect in cazul adolescentului gasit decapitat pe un camp Noi detalii ies la iveala in cazul adolescentului gasit decapitat pe un camp din judetul Dolj. Un tanar de 20 de ani a fost retinut de anchetatori. Se pare ca acesta este ultima persoana alaturi de care a fost vazut in viata adolescentul ucis. ...continuare.

DEZASTRU intr-o ferma de porci, din Oltenia: Patru VICTIME omenesti si aproape 1.500 de porci au ars intr-un incendiu

publicat 2017-10-04 01:00:02 (Click)
DEZASTRU intr-o ferma de porci, din Oltenia: Patru VICTIME omenesti si aproape 1.500 de porci au ars intr-un incendiu Aproximativ 1.500 de porci au ars ori s-au intoxicat cu fum in incendiul de marti de la depozitul de animale din Bailesti iar pompierii au reusit sa salveze alti 1.600, a informat ISU Dolj.Potrivit sursei citate, focul a distrus aproximativ 1. Citeste mai departe... ...continuare.

Un incendiu a izbucnit la o ferma din Dolj. Trei persoane, preluate de ambulanta

publicat 2017-10-03 17:45:07 (ProTV)
S-a dat alarma marti dimineata la o ferma de porci din Bailesti, judetul Dolj, dupa ce un incendiu violent a izbucnit la izolatia acoperisului. ...continuare.

Incendiu la o ferma de porci: 4 persoane, ranite

publicat 2017-10-03 11:45:06 (Realitatea-TV)
Incendiu la o ferma de porci: 4 persoane, ranite Incendiu la un fost complex de porci din Bailesti, judetul Dolj. Patru persoane au fost ranite, din cauza intoxicarii cu fum, doua dintre ele fiind gasite in stop cardio respirator. ...continuare.

OLTENII lui Nea Marin fata in fata cu explozia NUCLEARA. Va fi JALE la BECHET, Valea Stanciului si ROJIȘTEA

publicat 2017-10-02 19:15:03 (Evenimentul-Zilei)
OLTENII lui Nea Marin fata in fata cu explozia NUCLEARA. Va fi JALE la BECHET, Valea Stanciului si ROJIȘTEA Luni a inceput in juetul Dolj un amplu exercitiu de evaluare a capacitatii de reactie in cazul ca va avea loc o explozie nucleara la Centrala de la Kozlodui din Bulgaria. ...continuare.

Accident cumplit in judetul Dolj. Patru persoane au murit, dupa ce masina in care se aflau a intrat intr-un cap de pod

publicat 2017-10-02 11:00:01 (Antena3)
Accident cumplit in judetul Dolj. Patru persoane au murit, dupa ce masina in care se aflau a intrat intr-un cap de pod Patru persoane si-au pierdut viata, iar una este în stare grava, în urma accidentului rutier petrecut, luni dimineata, la iesirea din localitatea doljeana Radovan. Purtatorul de cuvânt al ISU... ...continuare.