Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Primaria Capitalei trimite 5 autobuze RATB la Tulcea, dupa incendiul care a afectat Societatea de Transport Public

publicat 2018-01-17 15:30:21 (Libertatea)
Primaria Capitalei trimite 5 autobuze RATB la Tulcea, dupa incendiul care a afectat Societatea de Transport Public Un numar de 5 autobuze RATB vor merge catre Tulcea. Decizia a fost votata astazi de consilierii generali in cadrul sedintei ordinare, la propunerea primarului Gabriela Firea.  „Am primit o solicitare din partea domnului primar si din partea Asociatiei Municipiilor de a ne alatura altor primarii tara care sprijina Tulcea cu cateva autobuze, in regim de […] Post-ul Primaria Capitalei trimite 5 autobuze RATB la Tulcea, dupa incendiul care a afectat Societatea de Transport Public... ...continuare.

ALERTA METEO: Cod portocaliu de vant si ninsori. Harta judetelor vizate de avertizarea meteorologilor

publicat 2018-01-17 14:30:25 (Mediafax)
ALERTA METEO: Cod portocaliu de vant si ninsori. Harta judetelor vizate de avertizarea meteorologilor Meteorologii au emis cod portocaliu de ninsori si vant pentru Iasi, Vaslui, Vrancea, Galati, Tulcea si zona joasa a judetelor Neamt si Bacau. De asemenea, se anunta viscol si in Muntii Banatului, Carpatii Meridionali si Carpatii de Curbura. ...continuare.

Gabriela Firea: "5 autobuze RATB vor pleca la Tulcea pentru a ajuta la refacerea flotei de autobuze arsa in incendiu

publicat 2018-01-17 13:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Gabriela Firea: "5 autobuze RATB vor pleca la Tulcea pentru a ajuta la refacerea flotei de autobuze arsa in incendiu Ramasa fara baza auto in urma incendiului puternic de vinerea trecuta in care au fost mistuite de flacari un microbus si 15 autobuze, societatea Transport Public SA, singurul operator de transport in comun din municipiul Tulcea, va primi o mana de ajutor din partea Primariei Generale a Capitalei. In sedinta care se desfasoara la aceasta ora, Gabriela Firea le-a cerut consilierilor PMB sa isi dea acceptul pentru ca un numar de 5 autobuze apartinand regiei de transport bucurestene sa ia drumul... ...continuare.

Firea, in sedinta CGMB: Vom dezbate un proiect potrivit caruia 5 autobuze vor fi trimise la Tulcea

publicat 2018-01-17 12:45:27 (Romania-TV)
Firea, in sedinta CGMB: Vom dezbate un proiect potrivit caruia 5 autobuze vor fi trimise la Tulcea Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a declarat ca se va dezbate miercuri, in sedinta CGMB, un proiect care prevede ca vor fi trimise la Tulcea cinci autobuze. ...continuare.

Meteorologii avertizeaza! Cod galben de vreme rea in mai multe judete din tara

publicat 2018-01-14 14:00:03 (Antena3)
Meteorologii avertizeaza! Cod galben de vreme rea in mai multe judete din tara Trei judete - Caras-Severin, Constanta si Tulcea - se afla sambata dimineata sub avertizare cod galben de vant puternic emisa de Administratia Nationala de Meteorologie (ANM). Pentru judetul ... ...continuare.

Cod GALBEN de vant restrans la trei zone din tara

publicat 2018-01-14 09:45:23 (Mediafax)
Cod GALBEN de vant restrans la trei zone din tara Administratia Nationala de Meteorologie a emis, duminica dimineata, trei atentionari de cod galben de vant, valabile pentru judetele Constanta, Tulcea si Caras-Severin. ...continuare.

METEO 14 IANUARIE! ANM a emis cod galben de vant! Care sunt zonele vizate

publicat 2018-01-14 09:15:02 (CanCan)
METEO 14 IANUARIE! ANM a emis cod galben de vant! Care sunt zonele vizate Administratia Nationala de Meteorologie a emis, sambata dimineata, trei atentionari de cod galben de vant, valabile pentru judetele Constanta, Tulcea si Caras-Severin.Atentionarile sunt valabile pana la ora 14.Potrivit meteorologilor, vantul bate cu viteza de 55 de kilometri pe ora in Constanta si Tulcea, iar in Caras-Severin, la rafala poate depasi 60 - 70 de kilometri pe ora. Izolat sunt posibile ploi slabe.Indicele de racire reprezinta o masura a temperaturii resimtite si depinde de... ...continuare.

ALERTA - Codul GALBEN de vreme rea, PRELUNGIT de ANM. Sapte judete vor fi afectate

publicat 2018-01-13 22:30:03 (Click)
ALERTA - Codul GALBEN de vreme rea, PRELUNGIT de ANM. Sapte judete vor fi afectate Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a prelungit pana sambata noapte, la ora 02.00, avertizarea cod galben de vant puternic pentru trei judete - Constanta, Tulcea si Caras-Severin -, unde vor fi intensificari ale vantului care vor depasi la rafala 70 de kilometri la Citeste mai departe... ...continuare.

Alerta meteorologica: Codul galben de vant puternic pana la ora 02:00. Ce judete sunt vizate

publicat 2018-01-13 21:30:02 (Antena3)
Alerta meteorologica: Codul galben de vant puternic pana la ora 02:00. Ce judete sunt vizate Update: Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a prelungit pâna sâmbata noapte, la ora 02.00, avertizarea cod galben de vânt puternic pentru trei judete - Constanta, Tulcea si... ...continuare.

Unul dintre cei mai cautati romani a fost prins in Germania. E condamnat pentru racolare de minori

publicat 2018-01-13 16:15:20 (Libertatea)
Unul dintre cei mai cautati romani a fost prins in Germania. E condamnat pentru racolare de minori Mihai Misirelicu, un barbat din Tulcea, condamnat pentru racolare de minori, a fost prins in Germania. Tanarul de 34 de ani a fost adus in tara de politisti, in baza unor mandate europene de arestare emise de Tribunalul Tulcea. Politia Romana a transmis ca barbatul era urmarit la nivel international pentru ca fusese condamnat in […] Post-ul Unul dintre cei mai cautati romani a fost prins in Germania. E condamnat pentru racolare de minori apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA