Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Romania a inceput pregatirea pentru Rio. Mesajul selectionerului Tomas Ryde

publicat 2016-07-05 11:15:17 (OnlineSport)
Romania a inceput pregatirea pentru Rio. Mesajul selectionerului Tomas Ryde Nationala feminina de handbal a Romaniei a inceput la Ploiesti cantonamentul pentru Jocurile Olimpice de la Rio, iar selectionerul suedez Tomas Ryde a publicat un mesaj pe retelele de socializare. ...continuare.

Barbatul care si-a injunghiat fosta iubita pe strada, in Ploiesti, retinut pentru tentativa de omor

publicat 2016-07-05 08:30:17 (Realitatea-TV)
Barbatul care si-a injunghiat fosta iubita pe strada, in Ploiesti, retinut pentru tentativa de omor Barbatul care, intr-o criza de gelozie, si-a injunghiat, luni, fosta iubita pe o strada din municipiul Ploiesti, cauzandu-i rani in zone vitale, a fost retinut pentru tentativa de omor, au declarat surse judiciare, citate de agerpres.ro. ...continuare.

Tanara injunghiata intr-o cofetarie la Ploiesti facuse plangere la Politie

publicat 2016-07-04 16:45:02 (Antena3)
Tânara de 23 de ani înjunghiata luni într-o cofetarie din Ploiesti ar fi facut plângere la Politie în urma cu numai câteva zile, reclamând faptul ca fostul ei prieten ei... ...continuare.

Caz socant! O tanara de 23 de ani a fost injunghiata de fostul ei iubit in cofetaria in care lucra

publicat 2016-07-04 15:45:02 (CanCan)
Caz socant! O tanara de 23 de ani a fost injunghiata de fostul ei iubit in cofetaria in care lucra O tanara din Ploiesti a fost transportata la spital dupa ce a fost injunghiata de mai multe ori, in interiorul cofetariei in care lucreaza, potrivit mediafax.ro. Incidentul s-a petrecut zona de nord a orasului. Tanara, in varsta de 23 de ani, a fost transportata la Spitalul Judetean de Urgenta Ploiesti, in stare constienta. Potrivit medicilor, prezinta mai multe plagi prin injunghiere. "Are mai multe plagi, in zona gatului, toracelui si abdomenului. Am transportat-o la spital. Este posibil sa... ...continuare.

Tanara de 23 de ani, injunghiata de fostul iubit chiar in cofetaria in care lucra. Atacatorul a fost retinut de politisti

publicat 2016-07-04 13:45:13 (ProTV)
Tanara de 23 de ani, injunghiata de fostul iubit chiar in cofetaria in care lucra. Atacatorul a fost retinut de politisti Incident sangeros in urma luni dimineata intr-o cofetarie din Ploiesti. Vanzatoarea, o tanara de de 23 de ani, a ajuns la spital in stare grava dupa ce a fost injunghiata de fostul ei iubit. ...continuare.

Tanara injunghiata in plina strada, la Ploiesti - GALERIE FOTO

publicat 2016-07-04 13:15:09 (Realitatea-TV)
Tanara injunghiata in plina strada, la Ploiesti - GALERIE FOTO O tanara vanzatoare a fost injunghiata, luni, in plina strada, in Ploiesti. Se pare ca aceasta a fost atacata cu un cutit de un fost iubit. In urma loviturilor aplicate, tanara a pierut mult sange pana la sosirea ambulantei. ...continuare.

EXCLUSIV Scene incredibile la stadionul Petrolului! Legendele s-au mobilizat pentru a salva fotbalul din Ploiesti, dar au avut parte de o "surpriza"

publicat 2016-07-04 11:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Scene incredibile la stadionul Petrolului! Legendele s-au mobilizat pentru a salva fotbalul din Ploiesti, dar au avut parte de o surpriza Legendele Petrolului fac tot posibilul ca fotbalul din Ploiesti sa nu dispara. Azi, la stadionul "Ilie Oana" mai multi fotbalisti de legenda ai "gazarilor" au venit pentru a-si prezenta planurile. În frunte cu Mircea Dridea si Ocatvian Grigore, fostii mari fotbalisti au venit sa sustina o conferinta de presa pentru a-si prezenta proiectul. ... ...continuare.

Simulare de explozie si incendiu la o rafinarie din Ploiesti

publicat 2016-07-01 15:00:02 (Antena3)
Simulare de explozie si incendiu la o rafinarie din Ploiesti A fost declansat codul rosu in Prahova. Asta, dupa ce intr-o rafinarie de langa Ploiesti a explodat un rezervor de motorina. O alta explozie, urmata apoi de incendiu, a degajat hidrogen... ...continuare.

Sebastian Ghita, trimis in judecata pentru 8 infractiuni

publicat 2016-06-29 14:30:05 (Cotidianul)
Sebastian Ghita, trimis in judecata pentru 8 infractiuni DNA Ploiesti l-a trimis în judecata, sub control judiciar pe cautiune, pe Sebastian Ghita, alaturi de fosti sefi din Parchet si Politie, în dosarul în care... ...continuare.