Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

BREAKING NEWS: Accident ingrozitor pe DN1: doi morti si 11 raniti. Trafic BLOCAT

publicat 2017-03-21 08:00:07 (Realitatea-TV)
BREAKING NEWS: Accident ingrozitor pe DN1: doi morti si 11 raniti. Trafic BLOCAT Doua persoane au murit, iar alte opt au fost ranite in urma unui accident pe DN1, in localitatea Romanesti (intre Bucuresti si Ploiesti), in care au fost implicate trei autovehicule. ...continuare.

Doua persoane decedate dupa un accident pe DN1

publicat 2017-03-21 08:00:02 (Bursa)
Doua persoane decedate dupa un accident pe DN1 * ACTUALIZARE 12:09 Ranitii din accidentul de pe DN 1 se afla in stare grava; patru au intrat in operatie Sapte dintre cele opt persoane ranite in urma accidentului produs pe drumul national (DN) 1, in judetul Prahova, au fost duse la Spitalul Judetean de Urgenta Ploiesti, iar starea lor este grava, patru dintre victime fiind deja in salile de operatie, informeaza News.ro. Potrivit purtatorului de cuvant al Spitalului Judetean de Urgenta Ploiesti, medicul Andrei Ilinca, sapte raniti din... ...continuare.

Balena Albastra face victime colaterale. Tanar indicat drept calauza jucatorilor in Ploiesti: "M-au sunat si noaptea, m-au amenintat ca-mi iau gatul"

publicat 2017-03-20 18:30:02 (Adevarul)
Balena Albastra face victime colaterale. Tanar indicat
drept calauza jucatorilor in Ploiesti: M-au sunat si
noaptea, m-au amenintat ca-mi iau gatul Un tanar de 19 ani din Ploiesti a reclamat la Politie ca persoane necunoscute i-au clonat contul de Facebook si au postat mesaje prin care-l indica drept una dintre calauzele experimentului online sinistru. Victima sustine ca, dupa incident, a primit zeci de telefoane de la adolescenti care i-au cerut ajutorul pentru a intra in joc, dar si amenintari cu moartea. ...continuare.

Corina Cretu: Centura Capitalei, Autostrada Sibiu-Pitesti si Autostrada Ploiesti-Bacau, prioritati ale Comisiei Europene

publicat 2017-03-17 19:00:10 (Romania-TV)
Corina Cretu: Centura Capitalei, Autostrada Sibiu-Pitesti si Autostrada Ploiesti-Bacau, prioritati ale Comisiei Europene Centura Capitalei, Autostrada Sibiu - Pitesti si Autostrada Ploiesti - Bacau reprezinta prioritati esentiale in perioada imediat urmatoare pentru Comisia Europeana, a declarat, vineri, comisarul european Corina Cretu dupa intalnirea cu primarul general al Capitalei, Gabriela Firea. ...continuare.

Calin Ile, presedintele Federatiei Industriei Hoteliere din Romania: August si iulie nu mai sunt luni low season pentru Bucuresti (P)

publicat 2017-03-17 17:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Calin Ile, presedintele Federatiei Industriei Hoteliere din Romania: August si iulie nu mai sunt luni low season pentru Bucuresti (P) Iulie si august nu mai sunt, de ceva vreme, perioade low season in Bucuresti, chiar daca perceptia generala inca se mentine in aceasta directie. "Capitala a inceput sa atraga si turisti de leisure, iar aceasta crestere se poate observa de la an la an", a declarat Calin Ile, presedintele Federatiei In-dustriei Hoteliere din Romania in cadrul conferintiei regionale Romanian Travel Forum, care a avut loc zilele trecute la Le Chateau - Castelul din Inima Capitalei. ...continuare.

METODA INEDITA de asfaltare la Ploiesti | VIDEO

publicat 2017-03-17 10:30:04 (Evenimentul-Zilei)
METODA INEDITA de asfaltare la Ploiesti | VIDEO Dupa topirea zapezii si ploile de primavara pe drumurile tarii au aparut tot mai multe gropi care pun la incercare atat autoturismele, cat si nervii soferilor. ...continuare.

Cu WC-ul suspendat! Unde-si fac nevoile directorii unei institutii publice din Ploiesti

publicat 2017-03-17 09:45:02 (Antena3)
Cu WC-ul suspendat! Unde-si fac nevoile directorii unei institutii publice din Ploiesti O veche cladire de patrimoniu din Ploiesti, in prezent sediul Serviciului de Gospodarire Urbana (SGU), aflat in subordinea Primariei Ploiesti, poate sa intre lejer intr-un top al celor mai... ...continuare.

O femeie a cazut de la primul etaj al Casei de Cultura a Sindicatelor din Ploiesti, in timp ce spala geamurile

publicat 2017-03-16 14:30:13 (Romania-TV)
O femeie a cazut de la primul etaj al Casei de Cultura a Sindicatelor din Ploiesti, in timp ce spala geamurile O femeie de 35 de ani a cazut de la primul etaj al Casei de Cultura a Sindicatelor din Ploiesti, in timp ce spala geamurile, cladirea apartinand mai multor sindicate si fiind folosita pentru organizarea de spectacole si manifestari publice. ...continuare.

Descoperirea infioratoare facuta pe o banca din Ploiesti

publicat 2017-03-15 14:00:06 (Realitatea-TV)
Descoperirea infioratoare facuta pe o banca din Ploiesti Un ploiestean in varsta de 60 de ani a fost gasit, miercuri, mort pe strada. ...continuare.

Proiectorul Epson EB-L25000U, premiat cu distinctia iF Design Award 2017

publicat 2017-03-14 13:45:01 (AgoraNews)
Proiectorul Epson EB-L25000U, premiat cu distinctia iF Design Award 2017 Epson EB-L25000U, proiectorul 3LCD laser cu cea mai mare luminozitate de pe piata, a fost premiat pentru design in cadrul evenimentului iF Design Award 2017 de catre iF International Forum Design GmbH din Hanovra. ...continuare.