Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

TaxEu Forum 2017 prezinta noile modificari fiscale si legislative

publicat 2017-01-13 18:15:01 (Antena-1)
TaxEu Forum 2017 prezinta noile modificari fiscale si legislative A XI-a editie TaxEU Forum, cel mai important eveniment de legislatie si fiscalitate, reuneste cele mai importante companii de consultanta fiscala alaturi de reprezentanti ai Ministerului de Finante, care vor oferi solutii pentru provocarile legislative si fiscale ale anului 2017. Evenimentul are loc in perioada 2-3 februarie 2017 la JW Marriott, Bucuresti si va aduce in prim plan modificarile legislative si efectele acestora asupra mediului fiscal din Romania. ...continuare.

Doliu in lumea gimnasticii romanesti. Una dintre cele mai celebre antrenoare a murit

publicat 2017-01-12 11:30:12 (Realitatea-TV)
Doliu in lumea gimnasticii romanesti. Una dintre cele mai celebre antrenoare a murit Fosta mare antrenoare Leana Sima s-a stins din viata, miercuri, la ora 16:30 la Ploiesti, oras care i-a oferit titul de "cetatean de onoare" in anul 1997.Trupul acesteia va fi depus la Capela Constantin si Elena din Ploiesti, iar inmormantarea va avea loc sambata, a declarat stranepoata acesteia, Andra Mihalaleche. ...continuare.

EY lanseaza programul EY Express - acceleratorul de cariera pentru piata de munca a viitorului

publicat 2017-01-11 15:30:02 (AgoraNews)
EY lanseaza programul EY Express - acceleratorul de cariera pentru piata de munca a viitorului Cum vor arata meseriile viitorului? Nimeni nu stie exact, pentru ca inteligenta artificiala si robotica vor modifica fundamental societatea si, implicit, piata de munca, asa cum releva si studiul „Future of Jobs” al World Economic Forum. ...continuare.

Ninsori abundente: Autostrada Soarelui, autostrada Bucuresti-Ploiesti si zeci de drumuri nationale si judetene au fost inchise

publicat 2017-01-11 07:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Ninsori abundente: Autostrada Soarelui, autostrada Bucuresti-Ploiesti si zeci de drumuri nationale si judetene au fost inchise Autoritatile rutiere au inchis, din cauza viscolului, autostrazile A2 Bucuresti - Constanta si A4 Ovidiu - Agigea, autostrada A3 Bucuresti - Ploiesti precum si zeci de drumuri nationale din judete din sud-estul tarii, vizibilitatea fiind scazuta sub 10 de metri. ...continuare.

Achizitie de lux pentru Tricolorul LMV » Un mexican vine la Ploiesti

publicat 2017-01-09 23:00:07 (Gazeta-Sporturilor)
Achizitie de lux pentru Tricolorul LMV » Un mexican vine la Ploiesti LMV Tricolorul Ploiesti a mai reusit o achizitie de marca în aceasta iarna. Dupa polonezul Tomasz Rutecki, integrat deja în lot, conducatorii echipei ploiestene au antamat, acum, un jucator mexican. Daniel Vargas Osorio, component al nationalei Mexicului, a evoluat, ultima oara, la gruparea Pumas UNAM din tara natala dupa ce trecuse, înainte de aceasta experienta, în Europa, la formatia finlandeza Raision Loimu. ... ...continuare.

Ploiestenii au o "partie" proprie - GALERIE FOTO

publicat 2017-01-08 16:45:30 (Romania-TV)
Ploiestenii au o "partie" proprie - GALERIE FOTO Locuitorii municipiului Ploiesti nu mai sunt nevoiti sa stea ore in sir in ambuteiajele de pe Valea Prahovei pentru a ajunge la partiile de schi, acestia avand propria lor partie. ...continuare.

DNA cere urmarirea internationala a lui Sebastian Ghita

publicat 2017-01-06 15:30:05 (Evenimentul-Zilei)
DNA cere urmarirea internationala a lui Sebastian Ghita Procurorii DNA Ploiesti au trimis ICCJ documentele necesare emiterii mandatului european de arestare si a cererii de urmarire internationala pentru fostul deputat PSD Sebastian Ghita. ...continuare.

ATENTIE, soferi! Trafic foarte intens pe DN1 Brasov-Ploiesti, pe sensul spre Capitala. Ce recomanda Politia

publicat 2017-01-05 18:45:17 (Romania-TV)
ATENTIE, soferi! Trafic foarte intens pe DN1 Brasov-Ploiesti, pe sensul spre Capitala. Ce recomanda Politia Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca, joi la ora 17:00, traficul rutier este foarte intens pe DN1 Brasov - Ploiesti, pe sensul catre Capitala. ...continuare.

Politistii, la domiciliul lui Sebastian Ghita din Ploiesti

publicat 2017-01-05 16:00:01 (Antena3)
Politistii, la domiciliul lui Sebastian Ghita din Ploiesti Mandatul de arestare preventiva emis pe numele fostului deputat Sebastian Ghita a ajuns, joi dupa-amiaza, la Inspectoratul Judetean de Politie (IJP) Prahova, un echipaj de Politie aflându-se deja la... ...continuare.

Politist antimafia de la Ploiesti, avertizat de Sebastian Ghita ca este filat. Motivul este halucinant

publicat 2017-01-05 10:00:01 (Antena3)
Politist antimafia de la Ploiesti, avertizat de Sebastian Ghita ca este filat. Motivul este halucinant Spaga, santaj si informatii clasificate sunt ingredientele unui dosar de coruptie în care sunt implicati trei politisti cu functii înalte din Ploiesti. Potrivit interceptarilor, unul dintre... ...continuare.