Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




VIDEO/Inchis la Jilava, parintele Nicolae Bordasiu a trait totusi un moment special. A savarsit slujba Invierii cu colegii de celula

publicat 2018-04-08 21:15:14 (Libertatea)
VIDEO/Inchis la Jilava, parintele Nicolae Bordasiu a trait totusi un moment special. A savarsit slujba Invierii cu colegii de celula Parintele Nicolae Bordasiu povesteste intr-un interviu pentru Libertatea despre anii grei pe care i-a petrecut prin puscarii. Dar, cel mai fericit moment al acelor ani, ramane in amintirea preotului in varsta de 94 de ani, cel in care, fiind inchis la Jilava, a savarsit slujba Invierii cu colegii de celula.  Parintele a  fost arestat prima […] Post-ul VIDEO/Inchis la Jilava, parintele Nicolae Bordasiu a trait totusi un moment special. A savarsit slujba Invierii cu colegii de celula... ...continuare.

Parintele tinerilor: Nu avea asteptari de la oameni! Trebuie doar sa te rogi pentru ei

publicat 2018-04-07 22:00:01 (Antena3)
Parintele tinerilor: Nu avea asteptari de la oameni! Trebuie doar sa te rogi pentru ei Nu trebuie sa avem asteptari de la oamenii din jurul nostru, a opinat parintele Vasile Ioana. "Iisus Hristos pironit in cuie a fost judecat, dar era nevinovat. Facuse numai bine, a fost parasit de apostoli,... ...continuare.

Doliu in fotbalul francez. A murit un jucator, iar politia nu stie ce sa creada

publicat 2018-04-07 17:30:15 (Realitatea-TV)
Doliu in fotbalul francez. A murit un jucator, iar politia nu stie ce sa creada Doliu in fotbalul francez. Un fotbalist legitimat la echipa franceza de liga a doua Le Havre a murit la doar 18 ani. ...continuare.

Tragedie in Alpi. Doi schiori au murit

publicat 2018-04-07 17:15:02 (Antena3)
Tragedie in Alpi. Doi schiori au murit Doi schiori au murit si cel putin unul este dat disparut in urma unei avalanse produse sambata in nord-vestul Alpilor Italieni, transmite agentia italiana de presa ANSA, citata de DPA. Incidentul care a... ...continuare.

Oana Pellea, mesaj emotionant despre tatal ei. "Intr-un 7 aprilie s-a nascut Amza"

publicat 2018-04-07 14:30:11 (Libertatea)
Oana Pellea, mesaj emotionant despre tatal ei. Intr-un 7 aprilie s-a nascut Amza Oana Pellea, mesaj emotionant despre tatal ei, actorul Amza Pellea. Actrita a atasat si o imagine cu parintele ei, iar prietenii virtuali au reactionat imediat. Amza Pellea s-a nascut pe 7 aprilie 1931 si a murit pe 12 decembrie, 1983. A fost creatorul si interpretul personajului Nea Marin, care i-a relevat atat de bine disponibilitatile […] Post-ul Oana Pellea, mesaj emotionant despre tatal ei. "Intr-un 7 aprilie s-a nascut Amza" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Ce a fost intrebat parintele Constantin Necula si nu a putut raspunde

publicat 2018-04-07 14:30:01 (Antena3)
Ce a fost intrebat parintele Constantin Necula si nu a putut raspunde Parintele misionar Constantin Necula a fost invitatul Florentinei Fantanaru la "De-a viata ascunselea" unde a vorbit despre biserica, smerenie, si dragostea oamenilor. Parintele a raspuns si unei... ...continuare.

Parintele Constantin Necula, despre semnificatia Invierii: Este cel mai marre dar pe care poate sa il faca pentru noi

publicat 2018-04-07 08:45:03 (Antena3)
Parintele Constantin Necula, despre semnificatia Invierii: Este cel mai marre dar pe care poate sa il faca pentru noi Cel mai mare dar pe care poate sa il faca Invierea Mantuitorului Hristos pentru fiecare dintre noi este restartarea omeniei din noi, a umanitatii ca o stare de fapt, prin care lumea se poate uni si indrepta... ...continuare.

Minuni la mormantul parintelui Arsenie Boca

publicat 2018-04-06 23:45:15 (Romania-TV)
Minuni la mormantul parintelui Arsenie Boca Mormantul sau se afla la manastirea Prislop din judetul Hunedoara, iar minunile pe care le face nu sunt legende. Printre cei care au ingenuncheat langa mormant si au primit ajutor s-a numarat si preotul Constantin Stuparu, el cerand sprijin pentru construirea actualei biserici din satul doljean Braniste, asa cum citim relatarile conform www.indiscret.ro. Nu exista credincios sa nu fi auzit vorbindu-se despre minunile pe care le face parintele Arsenie Boca, decedat in noiembrie 1989. Numerosi... ...continuare.

Un taximetrist din Iasi a murit la volan, in timp ce conducea masina VIDEO

publicat 2018-04-06 17:15:18 (Libertatea)
Un taximetrist din Iasi a murit la volan, in timp ce conducea masina VIDEO Un taximetrist din Iasi a murit la volan, in timp ce conducea masina, aceasta oprindu-se intr-un gard de pe un trotuar. Un barbat in varsta de numai 43 de ani, taximetrist, a murit in timp ce conducea masina de serviciu, acesta suferind un infarct la volan. Barbatul de 43 de ani nu era cunoscut cu […] Post-ul Un taximetrist din Iasi a murit la volan, in timp ce conducea masina VIDEO apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Academicianul Șerban Papacostea a murit

publicat 2018-04-06 17:15:09 (Cotidianul)
Academicianul Șerban Papacostea a murit Academicianul Serban Papacostea, istoric, cu o indelungata cariera in cercetare, a murit vineri, la varsta de... [...] The post Academicianul Șerban Papacostea a murit appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro