Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Avion prabusit in Canada. Șase oameni au murit

publicat 2015-08-25 15:45:02 (Antena3)
Patru cetateni britanici se numara printre cei sase oameni morti intr-un accident aviatic petrecut in Canada, scrie BBC.Cinci pasageri si un pilot au murit dupa ce avionul s-a prabusit intr-o zona... ...continuare.

O vaduva cere daune de un milion de euro de la CNADNR dupa ce sotul sau a murit intr-un accident rutier. Care sunt argumentele ei

publicat 2015-08-25 14:00:20 (Gandul)
O vaduva cere daune de un milion de euro de la CNADNR dupa ce sotul sau a murit intr-un accident rutier. Care sunt argumentele ei Familia unui barbat care a murit intr-un accident rutier da vina pe CNADNR pentru tragedie. Vaduva in varsta de 40 de ani a barbatului sustine ca din cauza companiei creste acum singura doi copii. ...continuare.

EXPLOZII la un terminal de gaze din Afganistan: Zece copii si un adult au murit in urma deflagratiilor

publicat 2015-08-25 13:15:16 (Mediafax)
EXPLOZII la un terminal de gaze din Afganistan: Zece copii si un adult au murit in urma deflagratiilor Zece copii si un adult au murit intr-o serie de explozii de amploare, produse luni seara la un terminal de gaze din apropierea orasului Herat, situat in vestul Afganistanului, relateaza Reuters in pagina electronica. ...continuare.

Accident teribil la IndyCar: Pilotul Justin Wilson a murit

publicat 2015-08-25 10:00:23 (Romania-TV)
Accident teribil la IndyCar: Pilotul Justin Wilson a murit Pilotul britanic Justin Wilson a murit, luni, la spital, dupa ce a fost lovit in cap de resturile provenite dintr-o coliziune produsa in timpul cursei de 500 de mile de la Pocono (Statele Unite), desfasurata duminica in campionatul nord-american de automobilism IndyCar, au anuntat organizatorii, citati de AFP. ...continuare.

Pilotul britanic Justin Wilson a murit la varsta de doar 37 de ani

publicat 2015-08-25 10:00:20 (Puterea)
Pilotul britanic Justin Wilson a murit la varsta de doar 37 de ani Pilotul britanic Justin Wilson, in varsta de 37 de ani, a murit, luni, la spital, dupa ce a fost lovit in cap de resturile provenite dintr-o coliziune produsa in timpul cursei de 500 de mile de la Pocono (Statele Unite), transmite AFP, citat de Agerpres. ...continuare.

Tragedie aviatica in Quebec: sase persoane au murit

publicat 2015-08-25 09:45:22 (Realitatea-TV)
Tragedie aviatica in Quebec: sase persoane au murit Un avion de mici dimensiuni s-a prabusit duminica dupa-amiaza in provincia North Shore, Canada, informeaza Fox News. Toti cei 6 pasageri aflati la bordul aparatului de zbor au murit. ...continuare.

Lumea curselor de masini, in doliu! Un pilot a murit

publicat 2015-08-25 09:15:22 (Realitatea-TV)
Lumea curselor de masini, in doliu! Un pilot a murit Tragedie in IndyCar. Pilotul Justin Wilson a murit in aceasta dimineata dupa ce a fost lovit in casca de un obiect ajuns pe pista in urma coliziunii in zidul de protectie a unui alt pilot, informeaza USA Today. ...continuare.

Bea de stinge si doarme in santuri! Am aflat ultima discutie dintre Nicoleta Luciu si tatal ei!

publicat 2015-08-24 19:15:02 (CanCan)
Bea de stinge si doarme in santuri! Am aflat ultima discutie dintre Nicoleta Luciu si tatal ei! Un an, atat a durat linistea intre Nicoleta Luciu si tatal ei. Barbatul isi acuza acum fata ca l-a uitat de tot, insa, CANCAN.ro a aflat motivul pentru care prezentatoarea TV nu vrea sa mai auda de parintele ei. ...continuare.

Un fotbalist a murit pe teren. A primit ingrijiri medicale, a revenit, dar s-a prabusit fara suflare

publicat 2015-08-24 15:30:18 (Realitatea-TV)
Un fotbalist a murit pe teren. A primit ingrijiri medicale, a revenit, dar s-a prabusit fara suflare Jucatorul camerunez Leopold Angong Oben, de la echipa de divizie secunda Dynamo Douala, a murit la doar 26 de ani, pe terenul de fotbal. ...continuare.

Peste 270.000 de romani apti au renuntat sa-si caute un loc de munca, nivel dublu fata de anul 2008: "Acestea sunt persoanele uitate de piata muncii"

publicat 2015-08-24 15:15:26 (Ziarul-Financiar)
Peste 270.000 de romani apti au renuntat sa-si caute un loc de munca, nivel dublu fata de anul 2008: Acestea sunt persoanele uitate de piata muncii Mai mult de 272.000 de romani figurau, in primul trimestru al acestui an, in categoria persoanelor care nu aveau un loc de munca, dar care sunt dispuse sa lucreze desi nu isi cauta activ un job, potrivit datelor de la Institutul National de Statistica. Numarul acestora este de doua ori mai mare fata de cel din primul trimestru al anului 2008 si in usoara crestere fata de perioada similara a anului trecut."Aceste persoane sunt «uitate» practic de piata muncii pentru ca, indi­ferent de... ...continuare.