Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



Accident grav in Prahova. Doua masini s-au rasturnat dupa ce s-au ciocnit violent

publicat 2015-06-09 13:45:28 (Romania-TV)
Accident grav in Prahova. Doua masini s-au rasturnat dupa ce s-au ciocnit violent Un accident grav a avut loc marti dimineata, pe DN 1, in Prahova, in zona Movila Vulpii. Din fericire accidentul nu s-a soldat cu victime. ...continuare.

Diagnosticul medicilor este infiorator: Augustin Viziru ramane handicapat pe viata!

publicat 2015-06-09 08:45:02 (CanCan)
Diagnosticul medicilor este infiorator: Augustin Viziru ramane handicapat pe viata! Accidentul suferit in urma cu zece zile, in finala show-ului "Ferma Vedetelor", are consecinte de-a dreptul cutremuratoare pentru Augustin Viziru, existand sanse sa ramana handicapat pe viata. ...continuare.

Tragedie in lumea sportului! Un dublu campion olimpic a incetat din viata intr-un accident rutier

publicat 2015-06-08 15:00:02 (Antena-1)
Tragedie in lumea sportului! Un dublu campion olimpic a incetat din viata intr-un accident rutier Accidentul a avut loc sambata seara, pe o autostrada in regiunea Kaluga, la aproximativ 200 de kilometri de Moscova, vehiculul condus de Sarikov intrand in coliziune cu o masina. ...continuare.

Femeie ucisa pe o trecere de pietoni din Voluntari de o masina inmatriculata in Suedia. Soferul a aandonat masina si a fugit

publicat 2015-06-08 08:00:17 (ProTV)
Femeie ucisa pe o trecere de pietoni din Voluntari de o masina inmatriculata in Suedia. Soferul a aandonat masina si a fugit O femeie a sfarsit duminica noapte, iar sotul ei se afla in stare grava la spital, dupa ce o masina i-a spulberat pe trecerea de pietoni. Accidentul s-a petrecut in localitatea Voluntari, din judetul Ilfov. ...continuare.

EXCLUSIV | Marturia bunicii orfanului ramas dupa accidentul din Piata Romana: «A ajuns sa fie el un sprijin pentru mine»

publicat 2015-06-08 00:00:32 (Libertatea)
EXCLUSIV | Marturia bunicii orfanului ramas dupa accidentul din Piata Romana: «A ajuns sa fie el un sprijin pentru mine» Bunica paterna a baiatului in varsta de 13 ani si jumatate, ramas orfan in urma accidentului de acum aproape patru luni de la Piata Romana din Capitala, a vorbit in exclusivitate cu reporterii ziarului Libertatea despre cum a trecut nepotul sau peste tragedia care l-a marcat pentru tot restul vietii. Pompierii s-au chinuit minute in sir sa scoata trupurile victimelor din Loganul facut zob Publicitate Angela, femeia in varsta de 70 de ani care si-a pierdut baiatul, nora si cuscra in accidentul... ...continuare.

Concurs de roboti pentru dezastre umanitare: DRC-Hub, fabricat in Coreea de Sud, a castigat competitia - VIDEO

publicat 2015-06-07 15:00:13 (Mediafax)
Concurs de roboti pentru dezastre umanitare: DRC-Hub, fabricat in Coreea de Sud, a castigat competitia - VIDEO Un robot cu forma umana construit de cercetatorii sud-coreeni a invins, sambata, in finala unei competitii organizate in Statele Unite, "concurenti" din alte cinci tari, care au fost creati cu scopul de a interveni eficient in cazul unor dezastre umanitare precum accidentul nuclear de la Fukushima. ...continuare.

REPORTAJ: Zece ursi intra in casele localnicilor din Baile Tusnad provocand distrugeri in fiecare noapte - FOTO

publicat 2015-06-07 13:45:10 (Mediafax)
REPORTAJ: Zece ursi intra in casele localnicilor din Baile Tusnad provocand distrugeri in fiecare noapte - FOTO Zece ursi coboara in fiecare noapte la Baile Tusnad in cautare de hrana si provoaca distrugeri in gospodariile localnicilor, intrand chiar si in casele lor, unde "se servesc" cu ce gasesc de mancare prin camari, turistii fiind avertizati sa nu se plimbe prin statiune dupa lasarea serii. ...continuare.

Un cetatean american a murit intr-o explozie produsa intr-un poligon militar din Bulgaria

publicat 2015-06-06 16:45:01 (Antena3)
Un cetatean american a murit intr-o explozie produsa intr-un poligon militar din Bulgaria Un militar american a murit, iar alti patru militari, americani si bulgari, au fost raniti intr-un accident produs sambata intr-un poligon situat in centrul Bulgariei, informeaza MEDIAFAX.Accidentul a avut... ...continuare.

Bancul zilei: O noapte de neuitat...

publicat 2015-06-06 07:45:10 (Romania-TV)