Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Tudorel Toader, despre efectele eliberarii detinutilor: "Sper sa nu creasca rata criminalitatii"

publicat 2017-10-23 16:45:07 (Libertatea)
Tudorel Toader, despre efectele eliberarii detinutilor: Sper sa nu creasca rata criminalitatii Tudorel Toader a declarat, luni, ca spera ca aplicarea legii recursului compensatorii sa nu aiba ca efect cresterea ratei criminalitatii si ca directiile de Probatiune au luat masuri suplimentare pentru supravegherea celor eliberati. „Nu stiu, vom vedea. Sper sa nu existe, sa spunem, o dinamica crescanda a ratei criminalitatii. Pana la urma, pedeapsa si detentia in […] Post-ul Tudorel Toader, despre efectele eliberarii detinutilor: "Sper sa nu creasca rata criminalitatii" apare... ...continuare.

U 17: Romania – Lituania, astazi, de la ora 19.00. Tricolorii debuteaza in campania de calificare la CE

publicat 2017-10-23 16:45:07 (Libertatea)
U 17: Romania – Lituania, astazi, de la ora 19.00. Tricolorii debuteaza in campania de calificare la CE U 17: Romania – Lituania, astazi, de la ora 19.00. Tricolorii mici debuteaza in campania de calificare la CE In perioada 23 – 29 octombrie, Romania este gazda turneului de calificare pentru echipele U17, prima faza de calificare pentru Campionatul European Under 17, care va avea loc in Anglia in 2018. In primul meci al […] Post-ul U 17: Romania – Lituania, astazi, de la ora 19.00. Tricolorii debuteaza in campania de calificare la CE apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Toate procedurile de expropriere de la Ministerul Transporturilor au fost reluate de la zero. Care este cauza acestei decizii

publicat 2017-10-23 16:45:07 (Libertatea)
Toate procedurile de expropriere de la Ministerul Transporturilor au fost reluate de la zero. Care este cauza acestei decizii Procedurile de expropriere de la Ministerul Transporturilor au fost reluate. Asociatia Pro Infrastructura (API) avertizeaza, printr-un mesaj postat pe Facebook ca toate procedurile de expropriere lansate de Ministerul Transporturilor au fost intoarse la pasul 0 de pe circuitul de avizare interministerial, din cauza schimbarii numelui ministrului. De profesie ofiter de marina militara, Felix Stroe a […] Post-ul Toate procedurile de expropriere de la Ministerul Transporturilor au fost... ...continuare.

Prognoza meteo pentru perioada 23 octombrie - 5 noiembrie. Vor fi ploi pe arii extinse

publicat 2017-10-23 16:45:07 (Libertatea)
Prognoza meteo pentru perioada 23 octombrie - 5 noiembrie. Vor fi ploi pe arii extinse Prognoza meteo pentru perioada 23 octombrie - 5 noiembrie. Vremea se va raci in urmatoarele zile, cu maxime ce nu vor trece de 13 – 14 grade Celsius, la nivel national, iar in perioada 27-30 octombrie ploile vor acoperi arii extinse, insa doar local vor fi importante cantitativ, conform prognozei meteo data publicitatii de Administratia […] Post-ul Prognoza meteo pentru perioada 23 octombrie - 5 noiembrie. Vor fi ploi pe arii extinse apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Tariceanu a sesizat Curtea Constitutionala in cazul Belina

publicat 2017-10-23 16:45:07 (Libertatea)
Tariceanu a sesizat Curtea Constitutionala in cazul Belina Presedintele Senatului a sesizat Curtea Constitutionala a Romaniei cu privire la existenta unui conflict juridic de natura constitutionala, in cazul Belina, unde a inceput urmarirea penala pe numele fostului ministru al Dezvoltarii Regionale, Sevil Shhaideh, iar in cazul Rovanei Plumb, plenul Camerei Deputatilor a respins cererea DNA de incepere a urmaririi penale. Calin Popescu-Tariceanu a […] Post-ul Tariceanu a sesizat Curtea Constitutionala in cazul Belina apare prima data in... ...continuare.

Apple, data in judecata pentru "Animoji" de catre o companie din Japonia

publicat 2017-10-23 16:45:07 (Libertatea)
Apple, data in judecata pentru Animoji de catre o companie din Japonia Gigantul american Apple a fost dat in judecata pentru "Animoji" de catre o companie din Japonia, scrie Reuters. Aceasta se numeste Emonster kk si este din Tokyo. Firma sustine ca are drepturile intelectuale pentru termenul "animoji" si acuza Apple ca i-a furat cu buna stiinta trademark-ul sau. "Apple a decis sa preia numele si sa […] Post-ul Apple, data in judecata pentru "Animoji" de catre o companie din Japonia apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Aspiratii inalte » Narcisa Lecusanu lupta pentru un loc in Comitetul Executiv al Federatiei Internationale de Handbal

publicat 2017-10-23 16:45:06 (Gazeta-Sporturilor)
Aspiratii inalte » Narcisa Lecusanu lupta pentru un loc in Comitetul Executiv al Federatiei Internationale de Handbal Narcisa Lecusanu candideaza pentru Boardul IHF, acolo unde în întreaga istorie a mai fost un singur român: Ioan Kunst Ghermanescu. Fostul centru al "nationalei" României, Narcisa Lecusanu (41 de ani), si-a depus candidatura pentru functia de membru în Comitetul Executiv al Federatiei Internationale de Handbal (IHF). ... ...continuare.

ANUNȚ DE ULTIMA ORA! E OFICIAL:Tariceanu a trimis "DOSARUL BELINA" pe masa judecatorilor CCR !

publicat 2017-10-23 16:45:05 (Evenimentul-Zilei)
ANUNȚ DE ULTIMA ORA! E OFICIAL:Tariceanu a trimis DOSARUL BELINA pe masa judecatorilor CCR ! Presedintele Senatului, Calin Popescu-Tariceanu, a cerut astazi Curtii Constitutionale a Romaniei sa constate si sa solutioneze conflictul juridic de natura constitutionala intre Guvernul Romaniei, pe de o parte si Ministerul Public- Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie, Directia Nationala Anticoruptie, pe de alta parte. ...continuare.

Guvernul de la Berlin incearca sa descurajeze refugiatii sa ajunga in Germania

publicat 2017-10-23 16:45:05 (Evenimentul-Zilei)
Guvernul de la Berlin incearca sa descurajeze refugiatii sa ajunga in Germania Guvernul german incearca sa descurajeze refugiatii sa ajunga in Germania. In acest scop a fost lansat un nou site care infirma miturile despre migratia ilegala in aceasta tara. ...continuare.

Gata si cu TOAMNA! Temperaturile scad DRASTIC. Avertismentul meteorologilor este CLAR

publicat 2017-10-23 16:45:05 (Evenimentul-Zilei)
Gata si cu TOAMNA! Temperaturile scad DRASTIC. Avertismentul meteorologilor este CLAR Vremea continua sa se raceasca in urmatoarele zile, temperaturile maxime situandu-se intre 13 si 14 grade Celsius, iar in perioada 27-30 octombrie ploile vor acoperi arii extinse, local fiind insemnate cantitativ, potrivit prognozei meteo emise de ANM. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA