Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale

Pariati pe Serie A! Lazio - Udinese, meciul zilei

publicat 2018-01-24 14:45:23 (OnlineSport)
Pariati pe Serie A! Lazio - Udinese, meciul zilei Lazio are cel mai bun atac din Serie A, cu 53 de goluri in 20 de partide, 17 dintre acestea fiind marcate in ultimele cinci meciuri. Cate cinci goluri a marcat Lazio in ultimele doua partide de campionat. ...continuare.

Ora semifinalei dintre Halep si Kerber

publicat 2018-01-24 14:15:23 (OnlineSport)
Ora semifinalei dintre Halep si Kerber Organizatorii de la Australian Open au anuntat orele de disputare pentru cele doua semifinale din competitia feminina de simplu programate in cursul zilei de joi. ...continuare.

Calcule simplificate pentru Halep in clasamentul WTA

publicat 2018-01-24 09:00:24 (OnlineSport)
Calcule simplificate pentru Halep in clasamentul WTA Calificarea in semifinalele de la Australian Open prin eliminarea Karolinei Pliskova au simplificat calculele pentru Simona Halep in privinta ramanerii pe primul loc al ierarhiei mondiale. ...continuare.

Halep anticipeaza o semifinala dificila cu Kerber si are deja planul facut

publicat 2018-01-24 08:45:26 (OnlineSport)
Halep anticipeaza o semifinala dificila cu Kerber si are deja planul facut Angelique Kerber, o fosta lidera mondiala si campioana la Australian Open in urma cu doi ani, o asteapta pe Simona Halep in semifinala programata joi. ...continuare.

Schimbarea uriasa pe care a produs-o Cahill la Halep

Schimbarea uriasa pe care a produs-o Cahill la Halep Simona Halep se oprise de doua ori pana acum in sferturi la Australian Open, invinsa pe rand de Dominika Cibulkova si Ekaterina Makarova. ...continuare.

Halep in semifinale la Australian Open

publicat 2018-01-24 08:30:38 (OnlineSport)
Halep in semifinale la Australian Open Simona Halep a trecut de bariera psihologica a sferturilor si va juca pentru prima data in semifinale la Australian Open. Lidera mondiala a invins-o in sferturi pe Karolina Pliskova, cu 6-3, 6-2, dupa un inceput ezitant in care s-a vazut condusa cu 3-0. Au urmat 9 game-uri la rand pentru Halep si pana la final Pliskova n-a mai obtinut decat doua jocuri. Asa am trait Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open ...continuare.

Halep povesteste cum si-a restartat jocul cu Pliskova. Game-ul care a facut diferenta

Halep povesteste cum si-a restartat jocul cu Pliskova. Game-ul care a facut diferenta Simona Halep n-a avut cel mai bun start de meci posibil impotriva Karolinei Pliskova, dar a stiut sa schimbe din mers si in final a trecut triumfatoare linia de sosire. ...continuare.

Kerber o asteapta pe Halep in semifinalele Australian Open

publicat 2018-01-24 06:30:24 (OnlineSport)
Kerber o asteapta pe Halep in semifinalele Australian Open Pentru Angelique Kerber meciul cu Madison Keys din sferturile Australian Open a fost ca o plimbare in parc. ...continuare.

Atacant croat transferat de Craiova

publicat 2018-01-23 21:00:28 (OnlineSport)
Atacant croat transferat de Craiova CS Universitatea Craiova anunta transferul atacantului croat Dominik Glavina, ultima oara la Rudar Velenje, ...continuare.

Romania isi afla adversarele in Liga Natiunilor. Tragerea la sorti live miercuri (13:00)

publicat 2018-01-23 20:45:25 (OnlineSport)
Romania isi afla adversarele in Liga Natiunilor. Tragerea la sorti live miercuri (13:00) Miercuri are loc la Lausanne tragerea la sorti pentru prima editie a Ligii Natiunilor, competitia inventata de UEFA pentru inlocuirea meciurilor amicale inter-tari. ...continuare.