Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




PROGNOZA METEO pentru marti si miercuri: vremea rece pentru aceasta perioada, ploi in cea mai mare parte a tarii

publicat 2017-10-23 17:15:12 (Mediafax)
PROGNOZA METEO pentru marti si miercuri: vremea rece pentru aceasta perioada, ploi in cea mai mare parte a tarii Vremea va fi in general inchisa, cu ploi, in cursul zilei de marti, in cea mai mare parte a tarii, iar noaptea in sud-vest si sud si pe arii din ce in ce mai restranse, in restul teritoriului, informeaza ANM. Share pe Facebook PROGNOZA METEO pentru marti si miercuri: vremea rece pentru aceasta perioada, ploi in cea mai mare parte a tarii Vremea va fi in general inchisa, cu ploi - in cursul zilei, in cea mai mare parte a tarii, iar noaptea in sud-vest si sud si pe arii din ce in ce mai... ...continuare.

VIDEO | Sindicalistii BNS anunta proteste de amploare in toata tara, la care vor participa zeci de mii de oameni

publicat 2017-10-23 17:15:09 (Libertatea)
Un nou val de proteste urmeaza sa cuprinda Romania in perioada urmatoare, fiind asteptati in strada zeci de mii de oameni. Prima etapa a manifestatiilor a avut loc in Bucuresti si in alte 29 de judete, unde oamenii au pichetat Guvernul si sediile prefecturilor. Blocul National Sindical a organizat, luni, proteste in Bucuresti si alte […] Post-ul VIDEO | Sindicalistii BNS anunta proteste de amploare in toata tara, la care vor participa zeci de mii de oameni apare prima data in... ...continuare.

Brigitte Sfat, mesaj dur la adresa asa-ziselor prietene. „M-au injunghiat si m-au barfit pe la spate”

publicat 2017-10-23 17:15:09 (Libertatea)
Brigitte Sfat, mesaj dur la adresa asa-ziselor prietene. „M-au injunghiat si m-au barfit pe la spate” Brigitte Sfat a transmis un mesaj extrem de dur la adresa prietenelor false din anturajul ei. Brigitte Sfat, care de curand a fost in lacrimi la Tv, are un mariaj cu nabadai cu fostul mare campion la tenis Ilie Nastase. Bruneta, care in vara aceasta a primit un apartament cu vedere la mare, a rabufnit […] Post-ul Brigitte Sfat, mesaj dur la adresa asa-ziselor prietene. „M-au injunghiat si m-au barfit pe la spate” apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Barul H10, detinut de Hagi in Constanta, aproape de faliment. Ce decizie au luat actionarii

publicat 2017-10-23 17:15:09 (Libertatea)
Barul H10, detinut de Hagi in Constanta, aproape de faliment. Ce decizie au luat actionarii Barul H10, detinut de Hagi in Constanta, aproape de faliment. Ce decizie au luat actionarii. Ca sa salveze situatia, Hagii si partenerii lui au decis sa modifice decis sa extinda domeniul de activitate al firmei care detine barul, astfel incat sa poata desfasura si alte activitati. In sedinta Adunarii Generale nr.2 din 19.09.2017, asociatii H10 […] Post-ul Barul H10, detinut de Hagi in Constanta, aproape de faliment. Ce decizie au luat actionarii apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Camera de supraveghere Logitech Circle 2 este disponibila in Romania (Camere video)

publicat 2017-10-23 17:15:07 (Go4IT)
Camera de supraveghere Logitech Circle 2 este disponibila in Romania (Camere video) Camera de supraveghere Logitech Circle 2 este disponibila in magazinele din Romania. Aceasta dispune de aplicatia Logi Circle, disponibila pentru sistemele de operare Android si iOS. Exista si o aplicatie web care poate fi accesata din browser.Camera, rezistenta la intemperii, este disponibila in doua versiuni, wireless si cu cablu. Potrivit companiei, autonomia bateriei modelului fara fir este de pana la 3 luni.Logitech Circle 2 poate face streaming nelimitat la rezolutie Full HD. Fiecare... ...continuare.

Specificatiile lui HTC U11 Plus, urmatorul flagship al companiei, dezvaluite inaintea lansarii (Telefoane mobile)

publicat 2017-10-23 17:15:07 (Go4IT)
Specificatiile lui HTC U11 Plus, urmatorul flagship al companiei, dezvaluite inaintea lansarii (Telefoane mobile) Chiar daca problemele financiare au determinat reducerea numarului de angajati si incredintarea dezvoltarii gamei Pixel catre Google, HTC nu renunta la producerea unui nou varf de gama sub brandul propriu.Potrivit zvonurilor, HTC U11 Plus (numele de cod "Ocean Master") se va alinia la noile tendinte de design ale pietei, beneficiind de un ecran fara margini si hardware de top.HTC U11 Plus ar urma sa fie motorizat de chipsetul Snapdragon 835 si livrat in doua variante de echipare, cu 4GB RAM... ...continuare.

Demisii in lant in Liga a 2-a: "Decizia era luata inainte de meciul de la Afumati"

publicat 2017-10-23 17:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
Demisii in lant in Liga a 2-a: Decizia era luata inainte de meciul de la Afumati Ripensia Timisoara a ramas oficial fara antrenor principal dupa 13 runde în Liga a II-a. Tehnicianul Remus Steop spune ca a luat decizia de a pleca înca dinaintea jocului de la Afumati, pierdut cu 0-2 de ros-galbeni. Meci în urma caruia gruparea din ”Ciarda Rosie” a ajuns la cinci înfrângeri consecutive. ... ...continuare.

Solutia presedintelui LPF pentru revenirea CSA Steaua in fotbalul mare: "Am facut un proiect de lege"

publicat 2017-10-23 17:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
Solutia presedintelui LPF pentru revenirea CSA Steaua in fotbalul mare: Am facut un proiect de lege CSA Steaua s-a reînfiintat anul acesta în Liga a 4-a bucuresteana si spera sa revina în fotbalul mare, dar oamenii de fotbal din România au anuntat ca echipa Armatei n-ar avea drept de joc în Liga 1 pentru ca e o formatie departamentala. Gino Iorgulescu, presedintele reales al LPF, a gasit o solutie pentru a readuce în fotbalul mare CSA si spune ca a initiat un proiect de lege în acest sens. ... ...continuare.

LEGEA este incalcata zilnic in fata unei sectii de politie. Fotografii cat o mie de cuvinte | GALERIE FOTO

publicat 2017-10-23 17:15:05 (Evenimentul-Zilei)
In fata unei sectii de politie din Bucuresti se incalca legea zi de zi. Aparent o fotografie banala, imaginea prezentata de Evenimentul zilei ascunde un fapt uluitor. ...continuare.

Va primi? DRAGNEA cere de la STAT...

publicat 2017-10-23 17:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Va primi? DRAGNEA cere de la STAT... Presedintele Camerei Deputatilor, liderul PSD Liviu Dragnea, a solicitat Biroului permanent al acestui for legislativ sa-si deschida un birou parlamentar in municipiul Bucuresti, cererea fiind aprobata, a precizat, luni, secretarul Camerei, Ioana Bran. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA