Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Dan-Silviu Boerescu, interviu la Antena3.ro LIVE si pe Jurnalul.ro, despre volumul "Alexandru Ioan Cuza sau abdicarea unui Casanova"

publicat 2018-01-23 12:45:02 (Antena3)
Dan-Silviu Boerescu, interviu la Antena3.ro LIVE si pe Jurnalul.ro, despre volumul Alexandru Ioan Cuza sau abdicarea unui Casanova Criticul literar Dan-Silviu Boerescu va vorbi LIVE pe Antena3.ro si pe Jurnalul.ro cu jurnalista Mirela Voicu despre cea mai noua carte a sa, „Alexandru Ioan Cuza sau abdicarea unui Casanova”,... ...continuare.

Alerta! Cutremur DEVASTATOR, de 8,1 grade, in apropiere de Alaska

publicat 2018-01-23 12:45:01 (Antena-1)
Alerta! Cutremur DEVASTATOR, de 8,1 grade, in apropiere de Alaska Un cutremur cu magnitudinea de 8,1 pe scara Richter a avut loc marti, la 250 de kilometri sud de coasta statului Alaska, iar autoritatile au emis o alerta de tsunami, potrivit Reuters. ...continuare.

Riscurile nasterii prin cezariana. Doctor Radu Botezatu: "Gravidele vin si ne solicita operatii cezariana fara sa stie ce inseamna acest lucru"

publicat 2018-01-23 12:45:01 (Antena-1)
Explicatia detaliata a nasterii prin cezariana. Numarul de operatii de cezariana este foarte mare in Romania, fata de restul Europei. Medicul Radu Botezatu a fost invitatul Dianei Munteanu si al lui Florin Ristei, la "Prietenii de la 11" si a oferit toate detaliile pe care orice viitoare mama trebuie sa le stie. ...continuare.

Netflix a pierdut 39 de milioane de dolari dupa ce a renuntat la colaborarea cu Kevin Spacey

publicat 2018-01-23 12:30:45 (Ziarul-Financiar)
Netflix a pierdut 39 de milioane de dolari dupa ce a renuntat la colaborarea cu Kevin Spacey Compania Netflix a pierdut 39 de milioane de dolari dupa ce a decis sa anuleze contractele de colaborare cu actorul Kevin Spacey, acuzat de abuz sexual de mai multi barbati, informeaza hollywoodreporter.com. ...continuare.

Ilie Dobre a intrat in Hall of Fame-ul Academiei Recordurilor Mondiale. Comentatorul e primul roman cu 10 recorduri omologate

publicat 2018-01-23 12:30:44 (Romania-TV)
Ilie Dobre a intrat in Hall of Fame-ul Academiei Recordurilor Mondiale. Comentatorul e primul roman cu 10 recorduri omologate Celebrul comentator sportiv Ilie Dobre, de la Radio Romania Actualitati, a fost inclus in Hall of Fame de World Record Academy (Academia Recordurilor Mondiale), o prestigioasa organizatie care certifica recordurile mondiale, cu sediul la Miami (SUA). ...continuare.

Fiecare absolvent de liceu va primi cate 1500 de lei. CARE sunt conditiile de acordare a primei de insertie

publicat 2018-01-23 12:30:44 (Romania-TV)
Fiecare absolvent de liceu va primi cate 1500 de lei. CARE sunt conditiile de acordare a primei de insertie Din acest an, absolventii inregistrati la agentiile pentru ocuparea fortei de munca si care se incadreaza in munca in termen de 60 de zile de la absolvire pot solicita prima de insertie in cuantum de 1.500 de lei. ...continuare.

Anunt bomba despre Carrefour. Concedieri masive, schimbari fara precedent

publicat 2018-01-23 12:30:44 (Realitatea-TV)
Anunt bomba despre Carrefour. Concedieri masive, schimbari fara precedent Gigantul francez Carrefour a anuntat un plan de relansare care presupune mii de concedieri si majorarea investitiilor in comertul electronic. ...continuare.

Medic roman din Germania, despre proteste: "Va spun ca nu mergem in directia buna in Romania"

publicat 2018-01-23 12:30:44 (Realitatea-TV)
Medic roman din Germania, despre proteste: "Va spun ca nu mergem in directia buna in Romania" George Crivac, un medic roman care, in urma cu sapte ani, a urmat calea migratiei stabilindu-se in Germania, a postat, sambata seara, pe Facebook, un mesaj referitor la modul in care percepe el motivele care i-au scos pe romani sa demonstreze in strada. ...continuare.

Decizie bomba! Apple renunta la modelul iPhone X

publicat 2018-01-23 12:30:44 (Realitatea-TV)
Decizie bomba! Apple renunta la modelul iPhone X Poate ca este smartphone-ul momentului, insa compania Apple vrea sa intrerupa productia modelului iPhone X. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro