Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




DIICOT a ridicat sapte persoane care se ocupau cu "recuperarea" bunurilor puse sub sechestru in dosarul "Baile Herculane"

publicat 2017-10-26 16:00:09 (Libertatea)
DIICOT a ridicat sapte persoane care se ocupau cu recuperarea bunurilor puse sub sechestru in dosarul Baile Herculane Procurorii DIICOT de la Caras Severin au ridicat joi dimineata sapte persoane, intre care un avocat, un executor judecatoresc si administratori judiciari, dupa ce au extins ancheta in dosarul fostului deputat PSD Iosif Armas, privind devalizarea societatii Baile Herculane. Mai precis, spun surse judiciare, au fost adusi pentru audieri la sediul DIICOT Caras Severin Alexandru […] Post-ul DIICOT a ridicat sapte persoane care se ocupau cu "recuperarea" bunurilor puse sub sechestru in... ...continuare.

Ce nu se recomanda sa faci la dentist

publicat 2017-10-26 16:00:09 (Libertatea)
Ce nu se recomanda sa faci la dentist Foarte multi romani nu si-au format un obicei din a merge periodic la dentist chiar si pentru un simplu control de rutina, crezand ca vizitele trebuie facute doar in cazul problemelor mult prea evidente si deranjante. Nimic mai gresit! Pentru ca vizitele sunt foarte rare, multe persoane nu stiu ce lucruri nu au voie sa […] Post-ul Ce nu se recomanda sa faci la dentist apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Manifestatii grandioase pentru ceremonia de incinerare a regelui Thailandei

publicat 2017-10-26 15:45:04 (Libertatea)
Manifestatii grandioase pentru ceremonia de incinerare a regelui Thailandei Sute de mii de thailandezi au participat, joi la manifestatiile grandioase organizate pentru ceremonia de incinerare a regelui Thailandei, cel care a decedat anul trecut in luna octombrie, scrie BBC News. O urna funerara simbolica a fost transportata de un car alegoric pana la locul in care a avut loc incinerarea, intr-o procesiune marcata de […] Post-ul Manifestatii grandioase pentru ceremonia de incinerare a regelui Thailandei apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Fostul sot al lui Marilyn Monroe a dus timp de 20 de ani trandafiri rosii la mormantul divei. Care era motivul

publicat 2017-10-26 15:30:08 (Libertatea)
Fostul sot al lui Marilyn Monroe a dus timp de 20 de ani trandafiri rosii la mormantul divei. Care era motivul Adorata de milioane de fani, Marilyn Monroe a avut o viata tumultoasa. Diva, care a murit in august 1962, a fost casatorita de trei ori, dar a avut numeroase relatii amoroase de-a lungul vietii, toate foarte controversate.  Putini sunt cei care stiu insa ca cel de-al doilea sot al lui Marilyn, jucatorul de baseball Joe DiMaggio a adorat-o […] Post-ul Fostul sot al lui Marilyn Monroe a dus timp de 20 de ani trandafiri rosii la mormantul divei. Care era motivul apare prima data in... ...continuare.

Unde iti cumperi apartament daca esti corporatist

publicat 2017-10-26 15:30:08 (Libertatea)
Unde iti cumperi apartament daca esti corporatist Orele petrecute in trafic in fiecare saptamana sau aglomeratia de la metrou pot reprezenta pentru multi dintre corporatistii care lucreaza in zona de nord a Capitalei un motiv intemeiat pentru a se muta intr-un apartament mai apropiat de locul de munca. Daca ai aceasta problema ar trebui sa iti incepi cautarea apartamentului ideal in zone […] Post-ul Unde iti cumperi apartament daca esti corporatist apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

VIDEO/ Incendiu pe nava Hercules din Portul Constanta

publicat 2017-10-26 15:30:08 (Libertatea)
Incendiu pe nava Hercules din Portul Constanta. Flacarile au izbucnit in sala motoarelor. Nu se stie deocamdata daca sunt victime.  La fata locului s-au deplasat mai multe autospeciale ale Detasamentului Port si o ambulanta SMURD. <iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/FbdjDS8aOJo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe> Știre in curs de actualizare.  Post-ul VIDEO/ Incendiu pe nava Hercules din... ...continuare.

Ministrul de Interne, Carmen Dan, despre inchiderea Serviciului Permise Auto: "S-a stricat softul, nu este un atac cibernetic"

publicat 2017-10-26 15:30:08 (Libertatea)
Ministrul de Interne, Carmen Dan, despre inchiderea Serviciului Permise Auto: S-a stricat softul, nu este un atac cibernetic Carmen Dan, despre inchiderea Serviciului Permise Auto. Sute de oameni s-au prezentat inca de la primele ore ale diminetii la Directia de Permise Auto, pentru a-si rezolva problemele, dar usile institutiei au ramas inchise azi. De aceea, ministrul de Interne, Carmen Dan a ajuns – in aceasta dimineata – la Directia de Permise de Conducere din Capitala, de unde a […] Post-ul Ministrul de Interne, Carmen Dan, despre inchiderea Serviciului Permise Auto: "S-a stricat softul,... ...continuare.

Cum a reusit o femeie sa fie singurul pasager de la bordul unui avion. A platit doar 50 de euro si a avut parte de tratament VIP

publicat 2017-10-26 15:30:08 (Libertatea)
Cum a reusit o femeie sa fie singurul pasager de la bordul unui avion. A platit doar 50 de euro si a avut parte de tratament VIP O femeie care a cumparat un bilet de avion spre Grecia cu doar 50 de euro, a avut parte de o surpriza foarte placuta. Karon Grieve, 57 de ani, din Marea Britanie, a cumparat un bilet pentru ultimul zbor de sezon catre Creta. La imbarcare, femeia a vazut ca nu mai erau alti oameni, potrivit bbc.com. […] Post-ul Cum a reusit o femeie sa fie singurul pasager de la bordul unui avion. A platit doar 50 de euro si a avut parte de tratament VIP apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Simona Halep, lectie amuzanta de limba romana pentru fanii sai din strainatate | VIDEO

publicat 2017-10-26 15:30:08 (Libertatea)
Simona Halep, lectie amuzanta de limba romana pentru fanii sai din strainatate | VIDEO Simona Halep, lectie amuzanta de limba romana pentru fanii sai din strainatate. Aflata la Turneul Campioanelor de la Singapore, numarul 1 in tenisul feminin mondial, a lasat racheta si si-a exersat calitatile de profesor. Foarte binedispusa, Simona s-a incurcat putin la inceput, dar s-a descurcat bine.   .@Simona_Halep has fun teaching Romanian: ?: WTA pic.twitter.com/cJlhYEPCz8 a […] Post-ul Simona Halep, lectie amuzanta de limba romana pentru fanii sai din strainatate | VIDEO... ...continuare.

Cum s-a pregatit Iulia Albu pentru Halloween. Aparitie socanta

publicat 2017-10-26 15:30:08 (Libertatea)
Cum s-a pregatit Iulia Albu  pentru Halloween. Aparitie socanta  Cum s-a pregatit Iulia Albu  pentru Halloween. Excentrica vedeta  este de nerecunoscut! Jurata de la Bravo, ai stil! s-a pregatit intens pentru "Sarbatoarea mortilor". Sambata aceasta, incepand cu ora 22:00, la "Bravo, ai stil!" se va da startul unei seri de Gala incendiare, cu tinute iesite din comun si machiaj extravagant, in concordanta cu tematica […] Post-ul Cum s-a pregatit Iulia Albu pentru Halloween. Aparitie socanta apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA