Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Reactia lui Dragnea si Tariceanu, dupa criticile din partea Comisiei Europene: Le-au scris liderilor europeni, pentru a-si exprima ingrijorarea

publicat 2018-01-24 20:15:20 (Libertatea)
Reactia lui Dragnea si Tariceanu, dupa criticile din partea Comisiei Europene: Le-au scris liderilor europeni, pentru a-si exprima ingrijorarea Ce le raspund Dragnea si Tariceanu liderilor europeni: Ne exprimam ingrijorarea cu privire la modul incorect in care a fost informata Comisia Europeana, in ceea ce priveste transparenta dezbaterii pe tema Justitiei din Romania”, au transmis, miercuri seara, presedintii celor doua Camere ale Parlamentului, dupa ce intr-un comunicat comun, presedintele si vicepresedintele Comisiei Europene au […] Post-ul Reactia lui Dragnea si Tariceanu, dupa criticile din partea Comisiei Europene:... ...continuare.

O tanara de 35 de ani a murit la scurt timp dupa ce a nascut, la un spital privat din Constanta

publicat 2018-01-24 20:15:20 (Libertatea)
O tanara de 35 de ani a murit la scurt timp dupa ce a nascut, la un spital privat din Constanta O tanara de 35 de ani a murit la scurt timp dupa ce a nascut, la un spital privat din Constanta. Femeia a intrat in stop cardio-respirator, a fost resuscitata si transferata la Spitalul Judetean Constanta. Medicii nu au mai putut face nimic pentru ea. Tanara de 35 de ani a nascut in cursul noptii de […] Post-ul O tanara de 35 de ani a murit la scurt timp dupa ce a nascut, la un spital privat din Constanta apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Parintii tinerei ucisa de subofiterul MApN, declaratii socante. "Are un dosar care s-a musamalizat pentru ca are un cumnat in Politie”

publicat 2018-01-24 19:45:21 (Libertatea)
Parintii tinerei ucisa de subofiterul MApN, declaratii socante. Are un dosar care s-a musamalizat pentru ca are un cumnat in Politie” Parintii tinerei ucisa de subofiterul MApN, declaratii socante, in direct la Acces Direct. Distrusi de durere, cei doi au scos la iveala amanunte mai putin stiute de cei din jur. Alexandra Elena Marin este tanara care a murit, dupa ce a fost injunghiata de mai multe ori de iubitul sau, intr-un coafor din Titu, judetul […] Post-ul Parintii tinerei ucisa de subofiterul MApN, declaratii socante. "Are un dosar care s-a musamalizat pentru ca are un cumnat in Politie” apare prima data... ...continuare.

Mesajul lui Dan Negru i-a impresionat pe toti. "A cerut sa fie inmormantata in Moldova, dar pe ultimul drum, vagonul mortuar a luat foc"

publicat 2018-01-24 19:30:22 (Libertatea)
Mesajul lui Dan Negru i-a impresionat pe toti. A cerut sa fie inmormantata in Moldova, dar pe ultimul drum, vagonul mortuar a luat foc Mesajul lui Dan Negru i-a impresionat pe toti. In ziua in care romanii sarbatoresc Mica Unire, pe 24 ianuarie, realizatorul tv a scos la iveala amanunte mai putin stiute. Dan Negru l-a comemorat pe Corneliu Vadim Tudor, cel care impresiona de fiecare cu multele informatii pe care le detinea. „Dincolo de pacatele pe care le […] Post-ul Mesajul lui Dan Negru i-a impresionat pe toti. "A cerut sa fie inmormantata in Moldova, dar pe ultimul drum, vagonul mortuar a luat foc" apare prima... ...continuare.

Steliano Filip a fost prezentat oficial la Hajduk Split: "Am venit sa castig trofee!"

publicat 2018-01-24 19:15:22 (Libertatea)
Steliano Filip a fost prezentat oficial la Hajduk Split: Am venit sa castig trofee! Steliano Filip a fost prezentat oficial la Hajduk Split: "Am venit sa castig trofee!". Steliano Filip a parafat contractul cu Hajduk Split, echipa de pe locul 2 din Croatia. Fostul dinamovist se va imbraca in rosu si albastru la noul club, dar, se stie, in copilarie, Steliano a fost fan Steaua, asa ca noua cromatica […] Post-ul Steliano Filip a fost prezentat oficial la Hajduk Split: "Am venit sa castig trofee!" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Sarbatoare la "Castanul Unirii" din Iasi. Sub arbore a fost planuita unirea Moldovei cu Țara Romaneasca

publicat 2018-01-24 19:15:22 (Libertatea)
Sarbatoare la Castanul Unirii din Iasi. Sub arbore a fost planuita unirea Moldovei cu Țara Romaneasca Unirea Principatelor Moldova cu Tara Romaneasca a fost planuita sub un castan din judetul Iasi, botezat "Castanul Unirii". Considerat monument istoric, arborele se afla in satul Visan, comuna Barnova. Arborele ar fi "asistat" in 1856 la o intalnire secreta a unui grup de unionisti, in frunte cu Mihail Kogalniceanu, care a planuit Mica Unire. Vasile Alecsandri, […] Post-ul Sarbatoare la "Castanul Unirii" din Iasi. Sub arbore a fost planuita unirea Moldovei cu Țara Romaneasca apare... ...continuare.

REPORTAJ: Un fotograf reinvie tehnica din vremea Marii Uniri. Vrea sa fotografieze pe clisee de sticla 100 de romani celebri| VIDEO&FOTO

publicat 2018-01-24 19:15:22 (Libertatea)
REPORTAJ: Un fotograf reinvie tehnica din vremea Marii Uniri. Vrea sa fotografieze pe clisee de sticla 100 de romani celebri| VIDEO&FOTO Un fotograf din Alba Iulia vrea sa reinvie tehnica prin care la 1 decembrie 1918 Samoila Marza, cunoscut drept fotograful Marii Uniri, a reusit sa imortalizeze in cinci fotografii evenimentele de acum 100 de ani care au marcat istoria poporului roman. Folosind aparate de fotografiat din lemn, contemporane cu Marea Unire, Radu Chindris a refotografiat […] Post-ul REPORTAJ: Un fotograf reinvie tehnica din vremea Marii Uniri. Vrea sa fotografieze pe clisee de sticla 100 de romani celebri|... ...continuare.

Marturiile romanului care si-a vandut rinichiul cu 7.500 de dolari: Donatorii erau paziti cu Kalasnikovul

publicat 2018-01-24 19:00:25 (Libertatea)
Marturiile romanului care si-a vandut rinichiul cu 7.500 de dolari: Donatorii erau paziti cu Kalasnikovul Martor cheie in dosarul de trafic de organe din Romania anilor 2000-2007, Iulian Iacob, a facut marturii incredibile. Barbatul sustine ca a fost contactat de Emil Sabo, un apropiat al medicului Mihai Lucan, care i-ar fi propus sa-si vanda rinichiul unui cetatean din Azerbaidjan contra sumei de 7.500 de dolari. Brasoveanul Iulian Iacob a fost prezent […] Post-ul Marturiile romanului care si-a vandut rinichiul cu 7.500 de dolari: Donatorii erau paziti cu Kalasnikovul apare prima data in... ...continuare.

Editorial de Claudiu Saftoiu. De Mica Unire, Europa nu ne slabeste

publicat 2018-01-24 18:45:30 (Libertatea)
Editorial de Claudiu Saftoiu. De Mica Unire, Europa nu ne slabeste De Ziua Unirii Mici, 24 ianuarie, Comisia Europeana a aratat din nou cu degetul spre Romania. Presedintele Comisiei Europene, Jean Claude Juncker, si prim-vicepresedintele Frans Timmermans, transmit avertismentul forului european fata de evolutiile recente din Romania, cat priveste modificarile legislative din zona Justitiei. Oficialii europeni considera ca legile justitiei sunt un "veritabil test", pentru vointa […] Post-ul Editorial de Claudiu Saftoiu. De Mica Unire, Europa nu ne... ...continuare.

Lora, deranjata de afirmatiile unei fane. "Tu nu ai simtul umorului in general?"

publicat 2018-01-24 18:45:30 (Libertatea)
Lora, deranjata de afirmatiile unei fane. Tu nu ai simtul umorului in general? Lora, deranjata de afirmatiile unei fane, dupa ce artista a postat pe contul de socializare, un text amuzant, prin care isi exprima parerea cu privire la casatorie. Unii dintre fani insa, nu au gustat gluma si au reactionat imediat in dreptul imaginii de pe contul de socializare. Lora, replici ironice cu o fana „Cand ti-a […] Post-ul Lora, deranjata de afirmatiile unei fane. "Tu nu ai simtul umorului in general?" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro