Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Lupta anticoruptie din Romania, tinta unui contract de consultanta intre englezi si americani

publicat 2017-07-17 12:30:17 (Realitatea-TV)
Lupta anticoruptie din Romania, tinta unui contract de consultanta intre englezi si americani Pe 27 Martie 2017, la Departamentul de Justitie al SUA/ Divizia pentru Securitate Nationala/Unitatea de Inregistrare FARA- Foreign Agents Registration Act, a fost declarat contractul dintre compania Strategic Communication Laboratories (SCL Social), din Londra, si firma Andreae & Associates, din Whashington DC, contractul vizand lupta anticoruptie din Romania, scrie jurnalista Sorina Matei pe blogul sau. ...continuare.

Secret Service neaga ca ar fi aprobat intrevederea fiului lui Donald Trump cu o avocata din Rusia

publicat 2017-07-17 12:15:10 (Realitatea-TV)
Secret Service neaga ca ar fi aprobat intrevederea fiului lui Donald Trump cu o avocata din Rusia Serviciul american pentru protectia presedintelui (Secret Service) neaga ca ar fi aprobat intrevederea fiului lui Donald Trump cu avocata Natalia Veselnitskaya si un alt cetatean rus in iunie 2016, in contextul in care un avocat personal al presedintelui a sugerat acest lucru, relateaza Reuters. ...continuare.

Cetatean american condamnat in Iran la 10 ani de inchisoare sub suspiciuni de spionaj

publicat 2017-07-17 12:00:25 (Realitatea-TV)
Cetatean american condamnat in Iran la 10 ani de inchisoare sub suspiciuni de spionaj Un cercetator american a fost condamnat la 10 ani de inchisoare dupa ce a fost condamnat pentru spionaj, potrivit unui comunicat venit din partea unor oficiali iranieni. Persoana a fost identificat drept Xiyue Wang, un cetatean american de oricigne chineza, absolvent de istorie in cadrul Universitatii Princeton. ...continuare.

Ce-si doresc femeile de la partener, in functie de zodie

publicat 2017-07-17 12:00:25 (Realitatea-TV)
Ce-si doresc femeile de la partener, in functie de zodie Toate femeile doresc sa aiba un partener de viata perfect. Acesta este un lucru obisnuit, dar ai realizat ca aceste dorinte sunt uneori legate de semnele noastre zodiacale? Fiecare zodie defineste aceasta trasatura a femeii si cunoasterea a ceea ce doreste ea poate fi mai usoara. ...continuare.

Un om sarac a intrat in restaurant: "Ce pot cumpara cu 2 lei?". Raspunsul l-a lasat in lacrimi

publicat 2017-07-17 11:45:09 (Realitatea-TV)
Un om sarac a intrat in restaurant: "Ce pot cumpara cu 2 lei?". Raspunsul l-a lasat in lacrimi Un om al strazii a avut parte de o surpriza in momentul in care a intrat intr-un restaurant fast-food pentru a cumpara de mancare cu putinii bani pe care ii avea. ...continuare.

Semnal de alarma dat de NASA: a aparut o pata uriasa pe Soare! Efectele vor fi resimtite in curand

publicat 2017-07-17 11:45:09 (Realitatea-TV)
Semnal de alarma dat de NASA: a aparut o pata uriasa pe Soare! Efectele vor fi resimtite in curand Semnal de alarma dat de cercetatorii de la NASA: acestia au observat pe suprafata Soarelui o pata solara uriasa, care ar putea fi vazuta si de pe Pamant. Pata ar avea 120.000 de km latime. ...continuare.

Nu stiai ca migdalele pot avea acest efect asupra organismului in timp record!

publicat 2017-07-17 11:30:10 (Realitatea-TV)
Nu stiai ca migdalele pot avea acest efect asupra organismului in timp record! Sanatatea noastra este destul de impresionanta, deoarece depinde de o multime de factori, dar multi dintre ei se bazeaza pe un singur element al vietii noastre, acesta fiind adesea ignorat din cauza relatiei cu estetica. Aici vorbim in mod clar despre nutritie. ...continuare.

Mihai Tudose, mesaj de ULTIMA ORA: "Afara sunt niste oameni cu #rezist, voi sunteti cu #insist"

publicat 2017-07-17 11:30:10 (Realitatea-TV)
Mihai Tudose, mesaj de ULTIMA ORA: "Afara sunt niste oameni cu #rezist, voi sunteti cu #insist" Premierul Mihai Tudose le-a transmis luni tinerilor inscrisi in Programul oficial de Internship al Guvernului sa fie insistenti. ...continuare.

Motivele pentru care dispare apetitul sexual la femei

publicat 2017-07-17 11:30:10 (Realitatea-TV)
Motivele pentru care dispare apetitul sexual la femei Intr-o relatie, sexul joaca un rol important, mai ales in primii ani. Atat femeile, cat si barbatii se pot confrunta cu scaderea apetitului sexual, de-a lungul anilor. Iata ce contribuie la scaderea apetitului sexual la femei! ...continuare.

Cuvintele ranesc mai mult decat o palma! Ce sa nu-i spui niciodata partenerului

publicat 2017-07-17 11:30:10 (Realitatea-TV)
Cuvintele ranesc mai mult decat o palma! Ce sa nu-i spui niciodata partenerului Atunci cand suntem suparati pe cineva, efervescenta momentului nu trebuie sa ne determine sa folosim cuvinte dure, pe care le vom regreta mai apoi toata viata. Trebuie sa ramanem calmi si sa ne alegem cu grija cuvintele, deoarece acestea au puterea de a darama o relatie intr-o fractiune de secunda. ...continuare.