Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Lucrari neautorizate la un monument istoric de clasa A din Capitala! Politia a deschis dosar penal

publicat 2017-02-26 13:15:21 (Realitatea-TV)
Lucrari neautorizate la un monument istoric de clasa A din Capitala! Politia a deschis dosar penal Politistii specializati in protejarea patrimoniului cultural national din cadrul IGPR efectueaza cercetari in cadrul unui dosar ce vizeaza efectuarea unor lucrari neautorizate la o biserica din Bucuresti, monument istoric de clasa A, de valoare nationala si universala, inscris in Lista Monumentelor Istorice. ...continuare.

Top 10 fotografii care au socat lumea! Imagini istorice cu puternic impact emotional

publicat 2017-02-26 13:00:21 (Realitatea-TV)
Top 10 fotografii care au socat lumea! Imagini istorice cu puternic impact emotional Se spune ca o imagine valoreaza cat o mie de cuvinte. Poate fiecare imagine valoreaza atat, insa sunt doar cateva fotografii rare care spun mai mult decat o mie de cuvinte. ...continuare.

A murit handbalista Mihaela Branduse. A fost tripla campioana nationala cu Silcotub Zalau

publicat 2017-02-26 13:00:21 (Realitatea-TV)
A murit handbalista Mihaela Branduse. A fost tripla campioana nationala cu Silcotub Zalau Durere fara margini. La doar cateva zile de cand si-a aniversat varsta de 33 de ani, Mihaela Branduse (fosta Viscreanu) a trecut in nefiinta, lasand in urma si o fetita de doar patru anisori ...continuare.

Aceasta bautura poate vindeca pana la 100 de boli. E nevoie de doar doua ingrediente

publicat 2017-02-26 12:45:13 (Realitatea-TV)
Aceasta bautura poate vindeca pana la 100 de boli. E nevoie de doar doua ingrediente Secretul unei vieti sanatoase consta intr-un stil de viata echilibrat, o alimentatie sanatoasa si un program de exercitii fizice. ...continuare.

A mancat castraveti murati in fiecare zi, timp de cateva saptamani. Efectul e dincolo de asteptari

publicat 2017-02-26 12:45:12 (Realitatea-TV)
A mancat castraveti murati in fiecare zi, timp de cateva saptamani. Efectul e dincolo de asteptari O femeie care a consumat zilnic o cantitate mica de suc de castaveti murati sustine ca starea ei de sanatate s-a imbunatatit. ...continuare.

Ministerul Public, reactie virulenta dupa "intoxicarile" la adresa procurorului general

publicat 2017-02-26 12:15:29 (Realitatea-TV)
Ministerul Public, reactie virulenta dupa "intoxicarile" la adresa procurorului general Ministerul Public subliniaza, intr-un mesaj postat pe pagina de Facebook, ca hotararile judecatoresti definitive sunt pronuntate de catre instantele de judecata, fara "girul" procurorului general. ...continuare.

Cristoiu: Principalii beneficiari ai prabusirii Bancorex sunt firme acoperite ale fostei Securitati

publicat 2017-02-26 12:00:12 (Realitatea-TV)
Cristoiu: Principalii beneficiari ai prabusirii Bancorex sunt firme acoperite ale fostei Securitati Principalii beneficiari ai Prabusirii Bancorex au fost cei care au preluat dupa 1989 firmele sub acoperire ale fostei Securitati. Asta scrie jurnalistul Ion Cristoiu pe blogul personal care prezinta o scrisoare si documente in acest sens, primite de la fiul fostului sef Bancorex, Razvan Temesan. ...continuare.

STUDIU ȘOCANT! Metoda inedita prin care poate fi incarcat telefonul mobil

publicat 2017-02-26 12:00:12 (Realitatea-TV)
STUDIU ȘOCANT! Metoda inedita prin care poate fi incarcat telefonul mobil Telefonul mobil poate fi reincarcat cu ajutorul urinei, afirma o echipa de cercetatori britanici care spun ca au reusit de curand aceasta premiera mondiala, noua tehnologie bazandu-se pe baterii cu combustibili microbieni. ...continuare.