Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Ancheta la Satu Mare dupa ce o fetita de 1 an si jumatate, diagnosticata cu varicela, a murit la spital

publicat 2018-01-11 20:15:23 (Mediafax)
Ancheta la Satu Mare dupa ce o fetita de 1 an si jumatate, diagnosticata cu varicela, a murit la spital O ancheta are loc la Spitalului Judetean de Urgenta Satu Mare, unde joi a murit o fetita de 1 an si jumatate, diagnosticata cu varicela. Medicul care a consultat-o prima oara nu a considerat necesara internarea, astfel ca mama fetitei a cerut sa plece acasa, iar a doua zi micuta a murit. ...continuare.

O fetita de un an si jumatate din Satu Mare a murit la Urgenta, dupa ce a fost externata de mama ei, pe proprie raspundere. Ce simptome a avut micuta

publicat 2018-01-11 19:30:02 (CanCan)
O fetita de un an si jumatate din Satu Mare a murit la Urgenta, dupa ce a fost externata de mama ei, pe proprie raspundere. Ce simptome a avut micuta Spitalul Judetean de Urgenta Satu Mare este in mijlocul unui scandal, dupa ce o fetita de doar un an si jumatate a murit, joi, la Unitatea de Primiri Urgente. Fetita a ajuns in fata medicilior pentru prima data miercuri seara, cand prezenta o forma de varicela, avand febra. Dupa analizele realizate la UPU, fetita s-a simtit mai bine, iar mama ei a decis, pe proprie raspundere, sa o externeze pe cea mica. A doua zi de dimineata, femeia s-a prezentat din nou la UPU cu fetita, aceasta... ...continuare.

O fetita de un an si jumatate a murit, la Satu Mare, cel mai probabil din cauza varicelei

publicat 2018-01-11 17:45:22 (Realitatea-TV)
O fetita de un an si jumatate a murit, la Satu Mare, cel mai probabil din cauza varicelei O fetita de numai un an si sase luni a murit, joi dimineata, la Spitalului Judetean de Urgenta Satu Mare. Micuta a fost adusa cu ambualanta la spital, miercuri seara, cu temperatura de 39 de grade si semnalmentele varicelii, astfel ca medici i-au administrat un tratament adecvat, scrie gazetadenord.ro. ...continuare.

Intariri pentru o candidata la promovare in Liga 1

publicat 2018-01-10 20:00:05 (Gazeta-Sporturilor)
Intariri pentru o candidata la promovare in Liga 1 Chindia Târgoviste si-a reluat, astazi, pregatirile în vederea noului sezon în general cu acelasi efectiv de jucatori. Câtiva fotbalisti tineri au fost noutatile primei zile de antrenament. Problemele majore de la Satu Mare, unde se pare ca Olimpia nu va mai putea continua întrecerea, i-a trimis la Târgoviste pe Andrei Ludusan si pe Sergiu Jurj. ... ...continuare.

Intariri pentru o candidata la promovare in Liga 1! A profitat de problemele de la alt club si a luat 3 jucatori

publicat 2018-01-10 18:00:08 (Gazeta-Sporturilor)
Intariri pentru o candidata la promovare in Liga 1! A profitat de problemele de la alt club si a luat 3 jucatori Chindia Târgoviste si-a reluat, astazi, pregatirile în vederea noului sezon în general cu acelasi efectiv de jucatori. Câtiva fotbalisti tineri au fost noutatile primei zile de antrenament. Problemele majore de la Satu Mare, unde se pare ca Olimpia nu va mai putea continua întrecerea, i-a trimis la Târgoviste pe Andrei Ludusan si pe Sergiu Jurj. ... ...continuare.

Joi e sarbatoare mare. Ce rugaciune sa spui pentru iertarea pacatelor

publicat 2018-01-10 12:15:01 (Antena3)
Joi e sarbatoare mare. Ce rugaciune sa spui pentru iertarea pacatelor SFANTUL TEODOSIE CEL MARE. Sfantul Cuvios Teodosie cel Mare este pomenit in calendarul crestin ortodox la 11 ianuarie. SFANTUL TEODOSIE CEL MARE. S-a nascut intr-un sat din tinutul... ...continuare.

Sarbatoare mare pe 10 ianuarie. Ce mare Sfant este pomenit in randul credinciosilor

publicat 2018-01-09 23:15:22 (Libertatea)
Sarbatoare mare pe 10 ianuarie. Ce mare Sfant este pomenit in randul credinciosilor Sarbatoare mare pe 10 ianuarie. Ortodocsii il praznuiesc  pe Sfantul Grigorie (Grigore), episcopul Nissei, aparator neintrecut al dreptei credinte. Acest Sfant parinte a fost frate cu Sfantul Vasile cel Mare si a stralucit prin cunostinta filozodiei si prin ravna pentru credinta ortodoxa, astfel acesta a fost si aparator al Bisericii lui Hristos. Mergand la Constantinopol, […] Post-ul Sarbatoare mare pe 10 ianuarie. Ce mare Sfant este pomenit in randul credinciosilor apare prima data... ...continuare.

Bitdefender prezinta la CES a doua generatie a BOX, dispozitivul de securitate produs la Satu Mare (Accesorii)

publicat 2018-01-09 14:30:05 (Go4IT)
Bitdefender prezinta la CES a doua generatie a BOX, dispozitivul de securitate produs la Satu Mare (Accesorii) Bitdefender prezinta la targul de tehnologie CES din Las Vegas cea de-a doua generatie a Bitdefender BOX, dispozitivul de securitate produs la Satu Mare care protejeaza gadgeturile inteligente conectate la internet.Noua generatie Bitdefender BOX ofera suport pentru dispozitivele Google Home si Amazon Echo si le va permite utilizatorilor, printre altele, sa foloseasca comenzi vocale pentru a scana de amenintari informatice anumite dispozitive sau sa intrerupa conexiunea la internet cand... ...continuare.

Bitdefender prezinta la CES 2018 evolutia securitatii informatice pentru case inteligente

publicat 2018-01-09 11:45:04 (Capital)
Bitdefender prezinta la CES 2018 evolutia securitatii informatice pentru case inteligente Bitdefender, cel mai mare producator autohton de software, prezinta la targul de tehnologie Consumer Electronics Show din Las Vegas noile functionalitati ale celei de-a doua generatii a Bitdefender BOX, dispozitivul de securitate produs la Satu Mare care protejeaza toate gadgeturile inteligente conectate la internet. ...continuare.

Atentie mare, soferi! Meteorologii au emis COD GALBEN de ceata pentru jumatate din tara

publicat 2018-01-09 07:45:01 (Antena-1)
Atentie mare, soferi! Meteorologii au emis COD GALBEN de ceata pentru jumatate din tara 15 judete - Maramures, Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud, Brasov, Harghita, Covasna, Satu Mare, Gorj, Olt, Dolj, Arges, Mehedinti, Valcea si Dambovita - se afla marti dimineata sub atentionare cod galben de ceata emisa de Administratia Nationala de Meteorologie. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA