Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Malone catre Roby Roberto, ramas fara un unchi de-al doilea: "Și cum a fost la inmormantare? Misto?"

publicat 2016-11-02 21:45:01 (Antena-1)
Roby Roberto a fost la o inmormantare la un unchi de-al doilea, iar Malone s-a suparat. Mostenirea? Un stilou in loc de case, masini. ...continuare.

Sotia i-a murit in timp ce i-a nascut unicul copil. Dupa inmormantare, barbatul s-a uitat in laptopul ei si a ramas fara cuvinte

publicat 2016-11-01 18:30:02 (Antena-1)
Sotia i-a murit in timp ce i-a nascut unicul copil. Dupa inmormantare, barbatul s-a uitat in laptopul ei si a ramas fara cuvinte O tanara din America s-a inregistrat cantand melodii dedicate baietelului pe care il purta in pantece, inainte ca acesta sa se nasca. ...continuare.

Asa sigur nu ai mai vazut-o. Pe 1 noiembrie, pe Happy Channel, Diana Munteanu gateste in emisiunea Happy Day

publicat 2016-10-31 22:45:02 (Antena-1)
Asa sigur nu ai mai vazut-o. Pe 1 noiembrie, pe Happy Channel, Diana Munteanu gateste in emisiunea Happy Day De la 8:30, la Happy Day, telespectatorii se vor intalni cu simpatica Diana Munteanu, in bucataria Happy. Diana Munteanu pregateste la Happy Food o portie de cartofi frantuzesti, o reteta care se prepara mai usor decat s-ar crede. ...continuare.

Vasile Dincu: Suntem mesteri in ritualuri de inmormantare, dar se moare din cauza coruptiei

publicat 2016-10-31 16:45:18 (Realitatea-TV)
Vasile Dincu: Suntem mesteri in ritualuri de inmormantare, dar se moare din cauza coruptiei "Sutem mesteri in a face ritualuri de inmormantare, dar tinerii din Colectiv au murit din atat din cauza coruptiei cat si a incompetentei. Acest lucru sustine vicepremierul Vasile Dincu, la un an de la tragedia din Colectiv. ...continuare.

In Premiera. Busuioc dres in L.A. Povestea de succes a celei considerate noua Demi Moore

publicat 2016-10-30 22:30:02 (Antena3)
In Premiera. Busuioc dres in L.A. Povestea de succes a celei considerate noua Demi Moore Diana Busuioc, Diana Angleson pentru Hollywood, este una dintre stelele în devenire ale filmului. Este actor, regizor, producator si scenarist. Și a muncit enorm sa ajunga acolo.  A suferit, a... ...continuare.

Ghidul bunelor maniere: Cum daruim flori la aniversare, la spital, la spectacol sau la inmormantare

publicat 2016-10-27 12:45:27 (Romania-TV)
Ghidul bunelor maniere: Cum daruim flori la aniversare, la spital, la spectacol sau la inmormantare Buna ziua om bine educat si cu alese insusiri. M-am intors astazi la tine cu o floare in dinti. Nu, nu in dinti. Acesta e gest de latino lover, in mijlocul unui tango! M-am intors cu mai multe sfaturi despre cum daruim flori, in functie de ocazie. ...continuare.

Noi reguli de inmormantare: Bratara cu datele de identificare ale firmei de pompe funebre, aplicata obligatoriu decedatului

publicat 2016-10-25 12:30:18 (Romania-TV)
Noi reguli de inmormantare: Bratara cu datele de identificare ale firmei de pompe funebre, aplicata obligatoriu decedatului Firmele de pompe funebre vor fi obligate sa arhiveze contractele de prestari servicii incheiate si documentele fiscale timp de 5 ani, ca metoda de prevenire si combatere a evaziunii fiscale, iar o bratara din materiale care nu sunt biodegradabile, cu datele de identificare ale firmei care a acordat ingrijiri mortuare, va fi aplicata obligatoriu pe mana dreapta sau stanga a decedatului, pentru eventuale plangeri ulterioare ale rudelor si responsabilizarea acesteia, scrie profit.ro. ...continuare.

Guvernul impune NOI reguli de inmormantare, din noiembrie. Nimeni nu va fi inmormantat fara....

publicat 2016-10-25 10:15:21 (Realitatea-TV)
Guvernul impune NOI reguli de inmormantare, din noiembrie. Nimeni nu va fi inmormantat fara.... Firmele de pompe funebre vor fi obligate sa arhiveze contractele de prestari servicii incheiate si documentele fiscale timp de 5 ani, ca metoda de prevenire si combatere a evaziunii fiscale, iar o bratara din materiale care nu sunt biodegradabile, cu datele de identificare ale firmei care a acordat ingrijiri mortuare, va fi aplicata obligatoriu pe mana dreapta sau stanga a decedatului, pentru eventuale plangeri ulterioare ale rudelor si responsabilizarea acesteia. ...continuare.