Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




ACCIDENT in Bacau. Doi oameni care se aflau intr-un taximetru au murit

publicat 2017-08-08 19:45:10 (Romania-TV)
ACCIDENT in Bacau. Doi oameni care se aflau intr-un taximetru au murit Tragedie cu taxiul in Moinesti, judetul Bacau. Doi oameni, clienti in taxi, au murit, iar alti doi au ajuns in stare grava la spital. ...continuare.

Reusita de exceptie a unui fost ofiter din cadrul Inspectoratului de Jandarmi

publicat 2017-08-07 16:30:13 (Realitatea-TV)
Reusita de exceptie a unui fost ofiter din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Un fost ofiter din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judetean Bacau a reusit sa atinga cel mai inalt varf muntos din Alpi si Europa de Vest. ...continuare.

Made in Romania: Masina care merge 5.000 de km cu 2 litri de apa

publicat 2017-08-07 15:30:01 (Antena3)
Made in Romania: Masina care merge 5.000 de km cu 2 litri de apa Gheorghe Bordeianu, un inginer din Bacau, a inventat motorul care functioneaza pe baza de hidrogen. Bacauanul si-a pus în practica inventia atasând masinii sale (un Cielo cumparat la mâna... ...continuare.

Programul de inzestrare a Armatei Romane creste actiunile aeronauticelor la Bursa

publicat 2017-08-07 00:15:02 (Bursa)
Programul de inzestrare a Armatei Romane creste actiunile aeronauticelor la Bursa Actiunile Turbomecanica Bucuresti, IAR Ghimbav, Aerostar Bacau, dar si Avioane Craiova au crescut in ultima perioada, fiind impulsionate atat de rezultatele financiare ale unora dintre ele, cat si de mult anuntatul program de inzestrare al Armatei Romane. ...continuare.

Cod portocaliu si Cod galben de ploi pentru 16 judete din Oltenia, Muntenia si Moldova

publicat 2017-08-06 18:00:10 (Realitatea-TV)
Cod portocaliu si Cod galben de ploi pentru 16 judete din Oltenia, Muntenia si Moldova Administratia Nationala de Meteorologie a emis, duminica, noi atentionari Cod portocaliu si Cod galben de ploi pentru localitati din judetele Gorj, Dolj, Mehedinti, Bihor, respectiv Vrancea, Galati, Iasi, Neamt, Bacau, Vaslui, Suceava, Salaj, Satu Mare, Ialomita, Calarasi si Ilfov, valabile in urmatoarea ora. ...continuare.

Accident mortal in Bacau

publicat 2017-08-06 16:15:06 (Cotidianul)

Abia isi luase permisul si a ucis doi tineri intr-un groaznic accident la Bacau

publicat 2017-08-06 12:45:09 (Realitatea-TV)
Abia isi luase permisul si a ucis doi tineri intr-un groaznic accident la Bacau Un sofer incepator a pierdut controlul autoturismului, a spulberat pietonii, dupa care s-a rasturnat intr-un lan de porumb, scrie Desteptarea.ro. ...continuare.

Doi adolescenti au murit dupa ce au fost spulberati de o masina!

publicat 2017-08-06 10:45:02 (CanCan)
Doi adolescenti au murit dupa ce au fost spulberati de o masina! Un sofer incepator a pierdut controlul autoturismului, a spulberat pietonii, dupa care s-a rasturnat intr-un lan de porumb. Tragedia s-a petrecut pe DN-2 F, in afara localitatii Fundu Tutovei, din comuna Plopana. Potrivit primelor informatii, un conducator auto de 18 ani, din Bacau, cu permis de doar cateva luni, care se deplasa catre Bacau, cand a ajuns in afara localitatii Fundu Tutovei, din cauza vitezei excesive, a pierdut controlul volanului, a intrat in derapaj, a iesit in afara partii... ...continuare.

Clientii unei plantatii de mure din Bacau isi culeg singuri fructele: "Calitatea este alta"

publicat 2017-08-06 10:30:15 (ProTV)
Va invitam acum pe plantatia de mure a unui barbat din Bacau, unde clientii sunt lasati sa-si aleaga singuri produsele. Platesc doar fructele pe care le iau cu ei, iar ce mânânca în timp ce aduna marfa este din partea casei. ...continuare.

Accident fatal. Doi prieteni care se duceau la iaz sa se racoreasca au fost loviti de masina

publicat 2017-08-06 08:30:12 (ProTV)
Doi prieteni dintr-o comuna din Bacau au murit în timp ce mergeau cu bicicleta spre un iaz pentru a se racori. Tinerii au fost izbiti de masina condusa de un sofer de 18 ani, cu o experienta de doar câteva luni. ...continuare.