Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 ... 12 13 14 15 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Lantul de restaurante Spartan a ajuns la 33 unitati dupa o investitie de 90.000 de euro intr-o unitate la Bacau

publicat 2017-09-18 16:30:10 (Ziarul-Financiar)
Lantul de restaurante Spartan a ajuns la 33 unitati dupa o investitie de 90.000 de euro intr-o unitate la Bacau Spartan, unul dintre cele mai extinse lanturi de tip fast-food de pe plan local, a deschis saptamana trecuta o unitate in Bacau dupa o investitie de 90.000 de euro. Astfel, brandul a ajuns la 13 unitati proprii si la 33 locatii in cadrul retelei nationale. In primul weekend de functionare, unitatea Spartan din Bacau a inregistrat circa 2.000 de clienti, conform informatiilor furnizate de companie.Restaurantul ocupa o suprafata de 100 de metri patrati si are 17 angajati. Continuarea pe... ...continuare.

Bataie cu arme albe intr-o piata de fructe si legume

publicat 2017-09-18 15:45:09 (Romania-TV)
Bataie cu arme albe intr-o piata de fructe si legume O cearta intre vanzatorii dintr-o piata s-a transformat intr-o bataie in toata regula, in Bacau. Oamenii s-au confruntat printre tarabe, avand o multime de spectator. ...continuare.

Incendiu la o locuinta din Bacau. O familie a ramas pe drumuri

publicat 2017-09-18 13:45:22 (Romania-TV)
Incendiu la o locuinta din Bacau. O familie a ramas pe drumuri Un incendiu de proportii a izbucnit la o casa din Bacau. Pompierii au intervenit de urgenta cu patru autospeciale cu apa si spuma. ...continuare.

Doliu in handbal! A murit Lascar Pana, unul dintre cei mai mari antrenori

publicat 2017-09-17 14:00:05 (Gazeta-Sporturilor)
Doliu in handbal! A murit Lascar Pana, unul dintre cei mai mari antrenori Lascar Pana, unul dintre cele mai importante nume din handbalul românesc, a murit astazi, la v ârsta de 83 de ani. Acesta a început handbalul în 1956 la Progresul Bacau, apoi a jucat la Petrolul Teleajen, CFR Bucuresti si Dinamo Bacau. Din 1959 a fost antrenor-jucator la Dinamo Bacau. A plecat în 1969 la Vointa Bucuresti, cu care a promovat în prima liga si unde a mai jucat un an în Divizia A. ... ...continuare.

Un incendiu puternic a mistuit o biserica veche din Bacau.

publicat 2017-09-16 07:45:06 (ProTV)
Mai multi oameni care locuiesc în zona au vazut flacari iesind de sub acoperisul din lemn si au dat imediat alarma. ...continuare.

GALERIE FOTO. O biserica din Romania, in flacari

publicat 2017-09-15 15:15:08 (Realitatea-TV)
GALERIE FOTO. O biserica din Romania, in flacari Un incendiu a izbucnit, vineri dupa amiaza, in curtea Bisericii Invierea Domnului din Bacau, de pe strada Bradului. ...continuare.

Agricola Bacau, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata pro­ce­sa­rii carnii, vinde 56% din productie catre retaileri. Magazinele proprii acopera doar 2% din productie

publicat 2017-09-14 14:15:23 (Ziarul-Financiar)
Agricola Bacau,  unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata pro­ce­sa­rii carnii,  vinde 56% din productie catre retaileri. Magazinele proprii acopera doar 2% din productie Grupul Agricola Bacau, unul dintre cei mai mari jucatori din industria carnii din Romania, cu afaceri de aproape 151 mil. euro si 2.895 de salariati in 2016, realizeaza 56% din vanzarile de carne de pasare, salmuri, semipreparte si oua prin intermediul lanturilor de magazine de comert modern, doar 2% din productie comercializandu-se prin cele 35 de magazinele proprii, potrivit reprezentantilor companiei.Anul trecut, grupul Agricola Bacau a produs 41.300 tone de care de pui, 5.100 tone de... ...continuare.

Profi deschide astazi sapte magazine

publicat 2017-09-14 13:30:02 (Bursa)
Profi deschide astazi sapte magazine Profi inaugureaza astazi sapte magazine in Bucuresti, Bacau, Cluj, Bistrita Nasaud, Suceava si Timis, potrivit unui comunicat de presa trimis Redactiei. ...continuare.

Starea jalnica a unui drum din Bacau i-a revoltat pe localnici. Ce raspuns au primit de la primarie

publicat 2017-09-13 18:00:07 (ProTV)
Peste 30 de sateni au iesit în strada într-o comuna din Bacau, revoltati ca de ani de zile, drumul judetean ce strabate localitatea este într-o stare jalnica. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 ... 12 13 14 15 Pag. urmatoare »