Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




80 de descinderi intr-un dosar de EVAZIUNE FISCALA! Prejudiciul depaseste 9 milioane de euro!

publicat 2017-08-10 09:15:07 (Evenimentul-Zilei)
80 de descinderi intr-un dosar de EVAZIUNE FISCALA! Prejudiciul depaseste 9 milioane de euro! 80 de perchezitii au loc in aceasta dimineata la mai multe societati comerciale suspectate de evaziune fiscala de aproape 10 milioane de euro! Mascatii au mers la locatii din Dambovita, Arges, Brasov, Sibiu, Mures, Vrancea, Calarasi si Teleorman! ...continuare.

Profesorul Ioan Sabau, despre catastrofa retrocedarilor din Transilvania

publicat 2017-08-09 00:15:01 (Antena3)
Profesorul Ioan Sabau, despre catastrofa retrocedarilor din Transilvania Ioan Sabau Pop, profesor la Universitatea Petru Maior din Târgu Mures, a vorbit în exclusiviate în emisiunea „Sinteza zilei”, de la Antena 3, despre retrocedarile ilegale din... ...continuare.

Cei doi barbati care au furat dintr-o farmacie din Targu Mures, cautati de politie

publicat 2017-08-08 14:30:27 (ProTV)
Politistii din Târgu Mures încearca sa identifice doi barbati care au furat medicamente dintr-o farmacie. ...continuare.

Cutremur intr-un loc neobisnuit, in Romania, in aceasta dimineata

publicat 2017-08-06 09:00:10 (Realitatea-TV)
Cutremur intr-un loc neobisnuit, in Romania, in aceasta dimineata Un cutremur cu magnitudinea 2,8 grade pe scara Richter s-a produs, duminica dimineata, in judetul Mures, potrivit datelor inregistrate de Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INCDFP), citat de Mediafax. ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea de 2,8 pe scara Richter in Mures

publicat 2017-08-06 07:30:11 (Romania-TV)
Cutremur cu magnitudinea de 2,8 pe scara Richter in Mures Un cutremur cu magnitudinea 2,8 grade pe scara Richter s-a produs, duminica dimineata, in judetul Mures, potrivit datelor inregistrate de Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INCDFP). ...continuare.

Liga 2: Rezultate dintr-o prima etapa incinsa

publicat 2017-08-05 15:15:10 (OnlineSport)
Noul sezon de Liga 2 a debutat vineri seara cu partida ASA Tg.Mures – Stiinta Miroslava, scor 2-1, in timp ce sambata dimineata de la 11:00 au fost programate restul partidelor intr-o Romanie cuprinsa de canicula. ...continuare.

Start in liga secunda: ASA Targu Mures a castigat primul meci al sezonului, 2-1 cu Știinta Miroslava » Programul complet al etapei

publicat 2017-08-04 20:30:24 (Gazeta-Sporturilor)
Start in liga secunda: ASA Targu Mures a castigat primul meci al sezonului, 2-1 cu Știinta Miroslava » Programul complet al etapei ASA Târgu Mures a câstigat primul meci al sezonului din liga secunda, învingând-o pe Știinta Miroslava, scor 2-1. Ardelenii au deschis scorul prin Licu, în minutul 15, însa oaspetii au egalat în minutul 40, prin Cainari. Vicecampioana din 2015 a marcat golul victoriei în minutul 80, prin Muntean, echipa care în ultimele trei sezoane a evoluat în Liga 1 obtinând astfel prima victorie de când a retrogradat. ... ...continuare.

Un tanar de 19 ani, gasit mort in raul Mures

publicat 2017-08-03 10:45:24 (Romania-TV)
Un tanar de 19 ani, gasit mort in raul Mures Un tanar in varsta de 19 ani, care a fost dat disparut joi 27 iulie, a fost gasit mort in Zona Trei Insule, judetul Arad. ...continuare.

Doi minori gasiti inecati in raul Mures. Alti trei copii au ajuns de urgenta la spital

publicat 2017-07-31 22:30:29 (Realitatea-TV)
Doi minori gasiti inecati in raul Mures. Alti trei copii au ajuns de urgenta la spital Fata de 13 ani, din Vintu de Jos, gasita dupa peste doua ore de cautari in apele raului Mures, a fost declarata decedata, manevrele de resuscitare efectuate asupra acesteia fiind in zadar, potrivit reprezentantilor ISU Alba, anunta Agerpres. ...continuare.

Moarte invaluita in mister in judetul Mures! O femeie a fost gasita moarta, cu multiple arsuri pe corp

publicat 2017-07-30 20:15:01 (Antena3)
Moarte invaluita in mister in judetul Mures! O femeie a fost gasita moarta, cu multiple arsuri pe corp O femeie din Ivanesti, judetul Mures, a murit în chinuri groaznice, iar pe corp avea multiple arsuri de tigara, potrivit vremeanoua.ro.  Femeia de 37 de ani din localitatea Valea Cânepii... ...continuare.