Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




O companie din Piatra-Neamt care produce remorci pentru panouri publicitare si minibaruri a creat un brand de biciclete electrice

publicat 2017-09-22 20:30:09 (Ziarul-Financiar)
O companie din Piatra-Neamt care produce remorci pentru panouri publicitare si minibaruri a creat un brand de biciclete electrice Citeste si: ZF Corporate: statistici auto si transporturi Bicicletele Bizze sunt produse in prezent in China, dar actionarii fabricii se gandesc sa inceapa productia locala de anul viitor. Compania Bizz On Wheels din Piatra-Neamt, care produce din 2011 re­morci pentru panouri publicitare si minibaruri care pot fi folosite pentru di­verse evenimente, intentioneaza ca de anul viitor sa produca si biciclete electrice pe care in prezent le importa din China. O astfel de bi­cicleta costa intre... ...continuare.

Dosarul finantarii ilegale a PNL. Pinalti: "Am mers cu 50.000 si apoi cu 100.000 de euro!"

publicat 2017-09-22 13:00:02 (CanCan)
Dosarul finantarii ilegale a PNL. Pinalti: Am mers cu 50.000 si apoi cu 100.000 de euro! Gheorghe Stefan, poreclit Pinalti, fost edil al municipiului Piatra Neamt, a ajuns la tribunal in calitate de martor, in dosarul finantarii ilegale a PNL.Gheorghe Stefan, poreclit Pinalti, fost edil al municipiului Piatra Neamt, a ajuns la tribunal in calitate de martor, in dosarul finantarii ilegale a PNL. Audiat a fost Vasile Blaga, acuzat de trafic de influenta. "Am mai mers inca o data cu 50.000 euro si inca o data cu 100.000 euro. In mai-iulie, primele doua virari de bani, iar a treia,... ...continuare.

1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania "Lasati-ma sa invat"

publicat 2017-09-21 17:30:02 (Antena-1)
1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala  cu ghiozdane complet echipate prin campania Lasati-ma sa invat Bucuresti, 21 septembrie 2017 - Prima saptamana de scoala a fost una a bucuriei pentru 1.100 de elevi de clasa a cincea si a sasea din 24 de scoli din judetele Arges, Bacau, Bihor, Buzau, Hunedoara, Mures, Neamt, Satu Mare, Timis, Valcea si Vrancea. ...continuare.

1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania "Lasati-ma sa invat"

publicat 2017-09-21 16:30:02 (Antena3)
1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania Lasati-ma sa invat Prima saptamâna de scoala a fost una a bucuriei pentru 1.100 de elevi de clasa a cincea si a sasea din 24 de scoli din judetele Arges, Bacau, Bihor, Buzau, Hunedoara, Mures, Neamt, Satu Mare, Timis,... ...continuare.

Gheorghe Ștefan va fi eliberat conditionat

publicat 2017-09-20 16:15:08 (Realitatea-TV)
Gheorghe Ștefan va fi eliberat conditionat Fostul primar al orasului Piatra Neamt Gheorghe Ștefan va fi eliberat conditionat dupa ce a executat mai mult de o treime din pedeapsa de trei ani si sase luni de detentie la care a fost condamnat pentru fapte de coruptie, a decis, miercuri, definitiv, Tribunalul Prahova. ...continuare.

Gheorghe Stefan va fi eliberat conditionat

publicat 2017-09-20 16:15:02 (Bursa)
Gheorghe Stefan va fi eliberat conditionat Fostul primar al municipiului Piatra Neamt, Gheorghe Stefan, va fi eliberat conditionat, dupa ce magistratii Tribunalului Prahova au respins contestatia formulata de catre procurorii Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) la sentita anterioara de eliberare pronuntata de Judecatoria Ploiesti. ...continuare.

Fostul primar al orasului Piatra Neamt va fi eliberat conditionat

publicat 2017-09-20 15:15:09 (Ziarul-Financiar)
Fostul primar al orasului Piatra Neamt va fi eliberat conditionat Fostul primar din Piatra Neamt, Gheorghe Stefan, condamnat la inchisoare in dosarul Microsoft, va fi eliberat conditionat, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Gheorghe Stefan, eliberat conditionat. Decizia este definitiva

publicat 2017-09-20 15:15:01 (Antena3)
Gheorghe Stefan, eliberat conditionat. Decizia este definitiva Update: Fostul primar al orasului Piatra Neamt Gheorghe Stefan va fi eliberat conditionat dupa ce a executat mai mult de o treime din pedeapsa de trei ani si sase luni de detentie la care a fost condamnat... ...continuare.

DECIZIE de ULTIMA ORA in cazul lui Gheorghe Stefan

publicat 2017-09-20 09:00:04 (Evenimentul-Zilei)
DECIZIE de ULTIMA ORA in cazul lui Gheorghe Stefan Miercuri, Tribunalul Prahova urmeaza sa judece contestatia inaintata de DNA in cazul deciziei de eliberare conditionata a fostului primar din Piatra Neamt, Gheorghe Stefan. ...continuare.