Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Misterul mastii de bronz descoperite la Buridava, in Valcea. Teoria uluitoare a arheologilor

publicat 2018-02-10 00:00:02 (Antena3)
Misterul mastii de bronz descoperite la Buridava, in Valcea. Teoria uluitoare a arheologilor Printre cele mai importante artefacte aflate in patrimoniul Muzeului de Istorie a Judetului Valcea se afla o masca de bronz - o opera de arta religioasa geto-dacica, descoperita in anul 1973 in cetatea de... ...continuare.

Planul diabolic al unui barbat din Valcea, care a incercat sa-si ucida fosta iubita

publicat 2018-02-03 21:45:25 (Libertatea)
Planul diabolic al unui barbat din Valcea, care a incercat sa-si ucida fosta iubita Capcana unui barbat din Valcea pentru fosta iubita, ca sa o ucida. Un barbat de 29 de ani dintr-o comuna din judetul Valcea i-a taiat gatul fostei iubite, apoi a incercat sa se sinucida. Tanarul chiar a pus la punct un plan diabolic, pentru asta. Victima, o tanara de doar 19 ani, se deplasa cu […] Post-ul Planul diabolic al unui barbat din Valcea, care a incercat sa-si ucida fosta iubita apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Politisti atacati cu tarnacopul, a fost nevoie de interventia mascatilor. S-au tras mai multe focuri de arma

publicat 2018-02-01 09:45:26 (Romania-TV)
Politisti atacati cu tarnacopul, a fost nevoie de interventia mascatilor. S-au tras mai multe focuri de arma O masina de politie a fost vandalizata intr-o localitate din Valcea. Oamenii legii au fost chemati sa aplaneze un conflict, dar au cazut victimele scandalagiilor. Masina lor a fost distrusa cu un tarnacop, iar politistul a fost lovit in cap. ...continuare.

Un TIR incarcat cu cherestea s-a rasturnat peste un autoturism in judetul Valcea

publicat 2018-01-31 23:00:02 (Antena3)
Un TIR incarcat cu cherestea s-a rasturnat peste un autoturism in judetul Valcea O persoana a fost ranita dupa ce un TIR încarcat cu cherestea s-a rasturnat peste un autoturism, miercuri seara, pe DN7 (Valea Oltului) între localitatile Calimanesti si Brezoi, în urma... ...continuare.

Politist atacat cu tarnacopul, in Valcea! A tras cu pistolul ca sa-si apere viata!

publicat 2018-01-31 19:45:09 (CanCan)
Politist atacat cu tarnacopul, in Valcea! A tras cu pistolul ca sa-si apere viata! Un individ care a atacat un politist cu tarnacopul a fost retinut, dupa ce politistul a tras cu pistolul. Incidentul s-a petrecut in Valcea. Politistul ranit a tras cu arma in verticala, ulterior agresorul fiind imobilizat cu ajutorul politistilor de la Serviciul de Actiuni Speciale Valcea. Barbatul a fost retinut pentru 24 de ore si urmeaza sa fie prezentat unui judecator cu propunerea arestarii preventive pe 30 de zile.Barbatul de 43 de ani, din comuna Susani, judetul Valcea, a fost retinut... ...continuare.

Un barbat a atacat o masina de politie si a lovit un politist cu un tarnacop

publicat 2018-01-31 19:00:27 (Romania-TV)
Un barbat a atacat o masina de politie si a lovit un politist cu un tarnacop Un barbat in varsta de 43 de ani, din comuna Susani, judetul Valcea, a fost retinut pentru 24 de ore, dupa ce a atacat o masina de politie si a lovit un politist cu un tarnacop. Omul legii a tras cu arma din dotare. ...continuare.

Parinti din Valcea cer, in fata Ministerului Educatiei, oprirea desfiintarii Liceului Tehnologic "Henri Coanda" | FOTO

publicat 2018-01-31 14:15:26 (Mediafax)
Parinti din Valcea cer, in fata Ministerului Educatiei, oprirea desfiintarii Liceului Tehnologic Henri Coanda  | FOTO Mai multi parinti au solicitat, miercuri, in fata sediului Ministerului Educatiei din Capitala, oprirea desfiintarii Liceului Tehnologic "Henri Coanda" de la Ramnicu Valcea. ...continuare.

Un tanar din Valcea a fost arestat in avion la Sibiu

publicat 2018-01-30 16:15:26 (Romania-TV)
Un tanar din Valcea a fost arestat in avion la Sibiu Pasagerii cursei Londra- Sibiu de luni seara au fost martorii unui eveniment mai putin obisnuit. Imediat dupa aterizarea pe aeroportul din Sibiu, in avion au urcat doi politisti care l-au luat saltat pe unul dintre pasageri. ...continuare.

Accident foarte grav pe Valea Oltului! Un microbuz cu 11 persoane s-a rasturnat

publicat 2018-01-30 09:30:32 (Realitatea-TV)
Accident foarte grav pe Valea Oltului! Un microbuz cu 11 persoane s-a rasturnat Un microbuz in care se aflau 11 persoane s-a rasturnat luni seara pe marginea drumului, pe Valea Oltului, pe raza localitatii Calimanesti, a anuntat purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Valcea, Sandra Dascalete. ...continuare.

Accident grav in Valcea. O persoana a murit

publicat 2018-01-28 15:45:27 (ProTV)
Accident grav in Valcea. O persoana a murit Un barbat de 41 de ani a murit dupa ce a fost implicat într-un accident rutier produs duminica dimineata pe DN67, al Madaresti, a anuntat purtatorul de cuvânt al Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Vâlcea, Sandra Dascalete. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro