Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Bilant final ISU Bucuresti-Ilfov

publicat 2017-09-21 12:15:03 (Cotidianul)
Bilant final ISU Bucuresti-Ilfov Angajatii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Bucuresti-Ilfov au primit 24 de solicitari în urma furtunii de miercuri seara. ...continuare.

Primaria Capitalei va achizitiona 100 de ambulante pentru Serviciul de Ambulanta Bucuresti-Ilfov

publicat 2017-09-21 11:45:17 (Romania-TV)
Primaria Capitalei va achizitiona 100 de ambulante pentru Serviciul de Ambulanta Bucuresti-Ilfov Primaria Capitalei va achizitiona 100 de ambulante pe care le va da in folosinta Serviciului de Ambulanta Bucuresti-Ilfov, a anuntat, joi, primarul Gabriela Firea. Pentru acesta achizitie, primaria va cheltui 8,5 milioane euro. ...continuare.

Patrusprezece copaci cazuti pe masini sau carosabil, opt curti inundate si o persoana decedata, in urma furtunii

publicat 2017-09-21 10:00:02 (Bursa)
Patrusprezece copaci cazuti pe masini sau carosabil, opt curti inundate si o persoana decedata, in urma furtunii Echipajele Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Bucuresti-Ilfov au intervenit, in urma furtunii de miercuri noapte, atat in Bucuresti, cat si in judetul Ilfov, pentru scoaterea apei din opt curti si subsoluri si pentru indepartarea a patrusprezece copaci cazuti pe carosabil, masini si cabluri de electricitate. ...continuare.

Perchezitii in Bucuresti, Ilfov si Clarasi, intr-un dosar de evaziune fiscala

publicat 2017-09-21 09:15:01 (Bursa)
Perchezitii in Bucuresti, Ilfov si Clarasi, intr-un dosar de evaziune fiscala Politisti ai Directiei Generale de Politie a Municipiului Bucuresti, sub supravegherea Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti, fac in aceasta dimineata cinci perchezitii domiciliare in municipiul Bucuresti si in judetele Ilfov si Calarasi, urmand sa puna in aplicare trei mandate de aducere, intr-un dosar privind savarsirea infractiunii de evaziune fiscala, in domeniul comertului cu peste si produse din peste, potrivit unui comunicat de presa publicat pe site-ul Politiei Romane. ...continuare.

IMAGINI ȘOCANTE Un barbat a fost UCIS de vijelia din Bucuresti / FOTO

publicat 2017-09-20 23:30:02 (Click)
IMAGINI ȘOCANTE Un barbat a fost UCIS de vijelia din Bucuresti / FOTO Vijelia de miercuri seara a facut o prima Victima in Bucuresti! Un copac a cazut peste o persoana, pe Sos. Viilor, la nr. 45. In zona actioneaza descarcerare si ambulanta SMURD, anunta ISU Bucuresti-Ilfov. Barbatul decedat are varsta de 42 ani. Citeste mai departe... ...continuare.

Furtuna a facut ravagii in Bucuresti! Ploi si vant puternic. Care sunt cele mai afectate cartiere

publicat 2017-09-20 21:45:02 (Antena3)
Furtuna a facut ravagii in Bucuresti! Ploi si vant puternic. Care sunt cele mai afectate cartiere UPDATE 21:20 - Purtatorul de cuvant al ISU Bucuresti - Ilfov a declarat ca pompierii au actionat, in Bucuresti pentru indepartarea a opt copaci cazuti pe carosabil,... ...continuare.

Furtuna a facut prapad in Capitala. Copaci cazuti pe carosabil si masini avariate - VIDEO

publicat 2017-09-20 21:45:02 (Antena3)
Furtuna a facut prapad in Capitala. Copaci cazuti pe carosabil si masini avariate - VIDEO Cei de la ISU Bucuresti - Ilfov au actionat, in Bucuresti pentru indepartarea a opt copaci cazuti pe carosabil, autoturisme sau linii electrice. De asemenea, pompierii au intervenit in... ...continuare.

Furtuna a facut prapad in Capitala. Copaci cazuti pe carosabil si masini avariate

publicat 2017-09-20 21:30:02 (Antena3)
Furtuna a facut prapad in Capitala. Copaci cazuti pe carosabil si masini avariate Purtatorul de cuvânt al ISU Bucuresti – Ilfov a declarat ca pompierii au actionat, în Bucuresti pentru îndepartarea a opt copaci cazuti pe carosabil, autoturisme sau linii electrice.... ...continuare.

Cod portocaliu de vant puternic in mai multe localitati din judetele Ilfov si Giurgiu

publicat 2017-09-20 20:15:08 (Ziarul-Financiar)
Cod portocaliu de vant puternic in mai multe localitati din judetele Ilfov si Giurgiu Meteorologii au emis, miercuri seara, o avertizare now-casting Cod portocaliu de vijelii, existand posibilitatea de aparitie a grindinei, valabila pentru 12 localitati din judetul Ilfov si opt din judetul Giurgiu, aceasta urmand sa fie valabila de la ora 20.00 pana la 20.45, conform ANM. ...continuare.

AVERTIZARE PUBLICA de FURTUNA. Zone PERICULOASE si de ce trebuie sa va FERIȚI

publicat 2017-09-20 16:15:04 (Evenimentul-Zilei)
AVERTIZARE PUBLICA de FURTUNA. Zone PERICULOASE si de ce trebuie sa va FERIȚI ISU Bucuresti-Ilfov a transmis o avertizare publica de furtuna pentru populatie si masurile pe care trebuie sa le ia locuitorii Capitalei si din judetul Ilfov. Avertismentul este transmis, in tot Bucurestiul, prin intermediul a 40 de panouri electronice. Sunt precizate zonele periculoase care trebuie evitate, pe timp de vreme rea. ...continuare.