Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Un barbat din Neamt a murit dupa ce a cazut intr-o fosa

publicat 2017-12-27 12:30:26 (Libertatea)
Un barbat din Neamt a murit dupa ce a cazut intr-o fosa din curtea locuintei sale. Nemteanul fusese scos in viata din bazin, insa cu hipotermie, care i-a fost fatala. Un barbat de 49 de ani, din localitatea nemteana Sabaoani, a murit la Spitalul Roman, dupa ce anterior cazuse intr-o fosa din curtea locuintei sale. […] Post-ul Un barbat din Neamt a murit dupa ce a cazut intr-o fosa apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

CRACIUN SPECIAL, colind DEOSEBIT pentru cititorii "Evenimentul zilei"

publicat 2017-12-25 22:00:03 (Evenimentul-Zilei)
De Craciun, Elena Daniela Ionita, o tanara sperata a muzicii romanesti a realizat, pentru cititorii "Evenimentul zilei", un colind, o melodie speciala, alaturi de colegii sai de la Liceului de Arta "Victor Brauner" din Piatra Neamt. Are 18 ani si a urcat pe scena, la doar sapte ani, atunci cand a castigat premiul I. Am cunoscut-o printr-o conjunctura deoasebita, in Pipirig, o localitate de munte din apropierea orasului Targu Neamt, si m-a incantat cu vocea si talentul innascut, capatat de la... ...continuare.

Premonitia care isi da fiori. Dupa 30 de ani, o pictura de la Schitul Vovidenia s-a adeverit

publicat 2017-12-24 12:45:02 (Antena3)
Premonitia care isi da fiori. Dupa 30 de ani, o pictura de la Schitul Vovidenia s-a adeverit La Schitul Vovidenia, din judetul Neamt, o pictura a transmis un mesaj care s-a implinit peste 30 de ani. Patru persoane pictate pe peretii bisericii in anii '60 aveau sa devina sfinti in... ...continuare.

Cod galben de vant si ninsori. Ce zone sunt vizate

publicat 2017-12-24 09:45:02 (Antena3)
Cod galben de vant si ninsori. Ce zone sunt vizate Meteorologii au emis duminica avertizari cod galben de ninsori si vant puternic pentru zonele de munte ale judetelor Mehedinti, Gorj, Valcea, Neamt, Suceava, Bistrita Nasaud, Maramures, Buzau,... ...continuare.

Tandarica isi petrece sarbatorile pe scena, alaturi de Fanfara Zece Prajini, in Piatra Neamt si Iasi

publicat 2017-12-24 08:15:21 (Libertatea)
Legenda rockului romanesc, tobosarul Ovidiu Lipan Tandarica, isi va petrece sarbatorile de Craciun si Revelion asa cum ii sta bine unui artist: pe scena, la Piatra Neamt si Iasi. Artistul spune ca de Craciun ar trebui sa fim mai cumpatati, sa ne apropiem mai mult de spiritualitate, de meditatie, impreuna cu familia. Țandarica a spus […] Post-ul Tandarica isi petrece sarbatorile pe scena, alaturi de Fanfara Zece Prajini, in Piatra Neamt si Iasi apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Un barbat din Neamt si-a omorat iubita in bataie, iar fiul femeii a vazut totul. Ce a facut cu trupul femeii

publicat 2017-12-22 13:15:02 (CanCan)
Un barbat din Neamt si-a omorat iubita in bataie, iar fiul femeii a vazut totul. Ce a facut cu trupul femeii Crima infioratoare in judetul Neamt! Un barbat de 40 de ani si-a ucis iubita in bataie. Oribilele scene s-au petrecut sub privirile ingrozite ale fiului femeii, care are doar opt anisori. Cand si-a dat seama de gravitatea faptelor sale, criminalul a incercat sa scape de cadavrul partenerei sale. Rudele si vecinii au fost socati cand au aflat ce s-a intamplat in localitatea lor si au inceput deja pregatirile dupa inmormantare.Tragedia din Roman, judetul Neamt, s-a petrecut pe fondul geloziei... ...continuare.

Telekom Romania pune Piatra Neamt pe harta proiectelor-pilot de tip Smart City (P)

publicat 2017-12-20 16:00:02 (Capital)
Telekom Romania pune Piatra Neamt pe harta proiectelor-pilot de tip Smart City (P) Dupa primul proiect-pilot de tip Smart City lansat de Telekom Romania in 2016 si cel inaugurat in vara acestui an la Constanta, aceeasi companie a anuntat recent un al treilea astfel de proiect, la Piatra Neamt. Acesta este parte a strategiei de extindere a operatiunilor Telekom pe acest segment de inovatie si de consolidare a pozitiei de integrator de solutii ITC pe piata locala. ...continuare.

Telekom lanseaza la Piatra Neamt al treilea proiect de tip Smart City al companiei

publicat 2017-12-20 14:15:02 (Adevarul)
Telekom lanseaza la Piatra Neamt al treilea proiect de tip Smart City al companiei Telekom Romania a demarat un nou proiect-pilot din sfera Smart City, implementat, de aceasta data, in orasul Piatra Neamt. ...continuare.

SARBATORILE DE IARNA. Traditii si obiceiuri care marcheaza SARBATORILE DE IARNA

publicat 2017-12-18 12:15:02 (Antena3)
SARBATORILE DE IARNA. Traditii si obiceiuri care marcheaza SARBATORILE DE IARNA SARBATORILE DE IARNA Peste 20 de ansambluri folclorice din Botosani, Bacau, Constanta, Maramures, Neamt, Suceava si Vrancea, dar si din mai multe raioane din Republica Moldova au participat, duminica, la festi... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA