Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Atentie unde va uscati rufele. Riscati amenzi intre 500 si 1000 de lei

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
Atentie unde va uscati rufele. Riscati amenzi intre 500 si 1000 de lei Primariile din mai multe orase ii sanctioneaza pe cei care isi usuca rufele in balcoane deschise sau pe sarme improvizate in fata blocului. Amenzile incep de la 500 de lei, insa pot ajunge la o mie. ...continuare.

ELINA SVITOLINA-CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO TURNEUL CAMPIOANELOR 2-5. Cu cine va juca Simona Halep

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
ELINA SVITOLINA-CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO TURNEUL CAMPIOANELOR 2-5. Cu cine va juca Simona Halep ELINA SVITOLINA-CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO TURNEUL CAMPIOANELOR. A doua partida din Grupa Rosie de la Singapore a inceput la ora 16.30. ...continuare.

Gabriela Firea: Lucrarile efectuate de companiile municipale vor fi platite abia dupa ce se va face receptia

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
Gabriela Firea: Lucrarile efectuate de companiile municipale vor fi platite abia dupa ce se va face receptia Primarul general, Gabriela Firea, a contrazis, luni, o serie de informatii vehiculate in spatiul public privind cele 22 de companii detinute de catre Municipalitate, subliniind ca lucrarile vor fi platite abia dupa ce comisia de specialitate va face receptia. ...continuare.

Vizita inopinata a secretarului de Stat american Rex Tillerson la Kabul

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
Vizita inopinata a secretarului de Stat american Rex Tillerson la Kabul Secretarul de stat american Rex Tillerson a efectuat luni o vizita inopinata la Kabul, pentru a discuta cu presedintele afgan Ashraf Ghani despre noua strategie americana in Afganistan, potrivit reporterilor acreditati de Departamentul de Stat. ...continuare.

Muraturi de toamna: Castraveti dulci-acrisori

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
Muraturi de toamna: Castraveti dulci-acrisori Daca va plac castraveciorii la gust dulci-acrisori va recomand aceasta reteta. Eu i-am pus si anul trecut si va asigur ca sunt deliciosi si nu se inmoaie... ...continuare.

Chefi la cutite 2017. Provocare inedita pentru jurati

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
Chefi la cutite 2017. Provocare inedita pentru jurati Emisiunea "Chefi la cutite" de luni seara este plina de surprize. Juratul care va pierde jocul la masa de poker va trebui sa Organizeze o petrecere in stil romanesc. Cel care se va ocupa de detaliile bairamului va trebui sa se asigure ca muzica, luminile colorate si aperitivele reci vor fi demne de ,,un chef la Chefi la cutite". ...continuare.

Gogonele dulci, reteta pentru muraturi pentru toamna

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
Gogonele dulci, reteta pentru muraturi pentru toamna O reteta de sezon, foarte usor de preparat: Gogonele dulci. ...continuare.

Universul nu ar fi trebuit sa existe, conform concluziilor fizicienilor de la CERN

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
Universul nu ar fi trebuit sa existe, conform concluziilor fizicienilor de la CERN Simetria dintre materie si antimaterie este perfecta, conditii in care, dupa Big Bang, particulele de materie si cele de antimaterie ar fi trebuit sa se anuleze reciproc, iar Universul nu ar fi trebuit sa existe, conform concluziilor la care au ajuns fizicieni de la Organizatia Europeana pentru Cercetari Nucleare (CERN), al carei sediu se afla in apropiere de Geneva, in Elvetia, informeaza cosmosmagazine.com, care preia un studiu publicat in ultimul numar al revistei Nature. ...continuare.

Muraturi de toamna: Gogosari in sos de mustar

publicat 2017-10-23 17:00:11 (Romania-TV)
Muraturi de toamna: Gogosari in sos de mustar Va recomandam o reteta simpla pentru muraturi: Gogosari in sos de mustar. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA