Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Tanar luat cu elicopterul SMURD, dupa ce s-a lovit la cap cu un lemn

publicat 2017-10-03 21:45:09 (ProTV)
Un barbat de 27 de ani s-a ranit grav cu un lemn în zona capului, marti dupa-amiaza, într-o padure din Bistrita-Nasaud, el fiind preluat în coma de catre un echipaj aerian al SMURD pentru a fi transportat la spital. ...continuare.

De ce a fost eliberat Beniamin Laichici dupa 22 de ani de puscarie. A impuscat mortal cinci oameni, intr-o singura zi

publicat 2017-10-03 16:45:02 (Antena3)
De ce a fost eliberat Beniamin Laichici dupa 22 de ani de puscarie. A impuscat mortal cinci oameni, intr-o singura zi Cel mai odios criminal al anilor 1990 a fost eliberat din închisoare. Solutia a fost pronuntata de Tribunalul Bistrita Nasaud, care a motivat, printre altele, ca acesta a participat la un program... ...continuare.

Ministrul Mediului, reactie virulenta: In ce limba vreti sa vorbim ca sa intelegeti?

publicat 2017-10-03 15:00:04 (Antena3)
Ministrul Mediului, reactie virulenta: In ce limba vreti sa vorbim ca sa intelegeti? Ministrul Mediului a faut o criza de nervi la Bistrita. Gratiela Gavrilescu s-a suparat dupa ce i s-a spus ca sistemul de gestionare a deseurilor nu functioneaza, potrivit ziardebistrita.ro. Gratiela... ...continuare.

Ministrul Mediului: O parte dintre documentele necesare accesarii programului "Casa verde" se vor depune online

publicat 2017-10-03 13:15:18 (Romania-TV)
Ministrul Mediului: O parte dintre documentele necesare accesarii programului "Casa verde" se vor depune online Ministrul Mediului, Gratiela Gavrilescu, a declarat marti, cu ocazia unei vizite in judetul Bistrita-Nasaud, ca o parte din documentele necesare accesarii programului "Casa verde" vor putea fi depuse online incepand cu viitoarea sesiune de cereri de finantare. ...continuare.

Atentie, soferi! O noua taxa de poluare pentru masinile second hand

publicat 2017-10-03 13:15:02 (Antena3)
Atentie, soferi! O noua taxa de poluare pentru masinile second hand Ministrul Gratiela Gavrilescu a declarat, marti, la Bistrita, ca Ministerul Mediului a constituit o comisie de lucru care analizeaza modalitatea de introducere si aplicare a unei noi taxe de poluare care sa se... ...continuare.

TAXA AUTO: "Gandim o taxa de poluare pentru masinile cu norma de poluare mica si emisii mari de bioxid de carbon"

publicat 2017-10-03 12:30:13 (Romania-TV)
TAXA AUTO: "Gandim o taxa de poluare pentru masinile cu norma de poluare mica si emisii mari de bioxid de carbon" Ministrul Mediului, Gratiela Gavrilescu, a anuntat marti, in cadrul unei vizite la depozitul ecologic de deseuri din judetul Bistrita-Nasaud, ca se lucreaza la stabilirea unei taxe de poluare pentru masinile cu norma de poluare mica si emisii mari de bioxid de carbon, avand in vedere ca numarul inmatricularilor de astfel de autoturisme s-a dublat fata de anul trecut. ...continuare.

O masina de politie a luat foc. Incendiu s-a extins si la o cladire a primariei

publicat 2017-10-03 11:30:14 (Romania-TV)
O masina de politie a luat foc. Incendiu s-a extins si la o cladire a primariei O autospeciala a Inspectoratului de Politie Bistrita-Nasaud a ars ca o torta intr-un incendiu care a avut loc marti dimineata in zona pietei din comuna Prundu Bargaului, situata aproape de sediul politiei. ...continuare.

O masina de politie, parcata langa sediul institutiei dintr-o comuna din Bistrita Nasaud, a luat foc

publicat 2017-10-03 09:00:06 (ProTV)
Incident grav, în comuna Prundu Bârgaului, din Bistrita Nasaud. O masina de politie, parcata chiar lânga sediul institutiei, s-a aprins luni noapte si a ars violent. ...continuare.

Vremea rea continua sa faca probleme! Cod galben de ceata in mai multe judete

publicat 2017-10-02 08:30:02 (Antena-1)
Vremea rea continua sa faca probleme! Cod galben de ceata in mai multe judete Meteorologii au emis luni dimineata avertizari cod galben de ceata pentru judetele Harghita, Cluj, Salaj si Bistrita-Nasaud. ...continuare.

Accident grav pe DN 17, taximetrist ucis de un sofer baut

publicat 2017-10-01 11:45:08 (Romania-TV)
Accident grav pe DN 17, taximetrist ucis de un sofer baut Un taximetrist in varsta de 21 ani a decedat, duminica dimineata, in urma unui accident rutier produs pe DN 17, la iesirea din orasul Beclean, de un sofer care consumase bauturi alcoolice inainte de a se urca la volan, potrivit Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Bistrita-Nasaud. ...continuare.