Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cusca de lux pentru veverite din Bistrita a fost distrusa

publicat 2017-09-26 12:45:07 (Romania-TV)
O cusca pentru veveritele din Parcul Municipal din Bistrita a costat mii de euro, insa acum a fost distrusa. ...continuare.

Scene de groaza pe o sosea din Bistrita. O tanar s-a aruncat dintr-un tir aflat in mers

publicat 2017-09-25 23:15:11 (Romania-TV)
Scene de groaza pe o sosea din Bistrita. O tanar s-a aruncat dintr-un tir aflat in mers Un accident grav a avut loc luni, in judetul Bistrita. O fata de 15 ani a sarit dintr-un tir in miscare dupa ce s-a certat cu soferul. Adolescenta s-a ranit grav si este acum in spital. Cazul este anchetat de politie ...continuare.

S-a certat cu iubitul si a sarit din TIR-ul aflat in mers. Ce s-a intamplat cu adolescenta

publicat 2017-09-25 22:30:02 (Antena3)
S-a certat cu iubitul si a sarit din TIR-ul aflat in mers. Ce s-a intamplat cu adolescenta O fata de 15 ani a sarit dintr-un TIR aflat în mers si s-a ranit la cap. Accidentul s-a petrecut luni, în localitatea Crainimat, la iesirea spre Bistrita pe DN17. Șoferul TIR-ului a spus ca... ...continuare.

S-a certat cu iubitul si a sarit din TIR in mers. Ce s-a intamplat cu adolescenta

publicat 2017-09-25 21:00:08 (ProTV)
O fata de 15 ani a sarit dintr-un TIR aflat în mers si s-a ranit la cap. Accidentul s-a petrecut luni, în localitatea Crainimat, la iesirea spre Bistrita pe DN17. ...continuare.

VIDEO. Primele concluzii in cazul fetitei agresate de colegi pentru ca ar fi vorbit in maghiara

publicat 2017-09-25 14:30:08 (Realitatea-TV)
VIDEO. Primele concluzii in cazul fetitei agresate de colegi pentru ca ar fi vorbit in maghiara Doi copii de la sectia romana au palmuit si lovit cu umbrela o fetita din clasa a V-a, de la sectia maghiara DIN Bistrita-Nasaud. Potrivit sefului UDMR B-N, Decsei Attila, fetita ar fi fost agresata pentru ca se exprima in limba maghiara. Comisia de disciplina a descoperit altceva. ...continuare.

Viata prostituatelor din Romania in perioada interbelica

publicat 2017-09-24 16:45:11 (Realitatea-TV)
Viata prostituatelor din Romania in perioada interbelica Anii '30 au insemnat si la Bistrita o extraordinara efervescenta si prosperitate: se editeaza ziare si au loc evenimente culturale la care participa nume de rezonanta ale culturii romanesti contemporane. In presa vremii, este descrisa de altfel si viata prostituatelor. ...continuare.

Accident grav in drum spre nunta. Patru persoane au fost ranite

publicat 2017-09-24 16:30:09 (Romania-TV)
Accident grav in drum spre nunta. Patru persoane au fost ranite Un accident grav a avut loc duminica dimineata, intr-o localitate din Bistrita-Nasaud. Patru persoane au fost ranite, dupa ce o soferita a pierdut controlul volanului. ...continuare.

Incident GRAV in Bistrita! O fetita ar fi fost batuta de doi colegi pentru ca vorbea ungureste

publicat 2017-09-24 15:30:17 (CanCan)
Incident GRAV in Bistrita! O fetita ar fi fost batuta de doi colegi pentru ca vorbea ungureste O fetita din clasa a V-a de la sectia maghiara a Colegiului National Andrei Muresanu din Bistrita ar fi fost agresata, zilele trecute, de doi colegi de la sectia romana. Motivul? Copila vorbea in ungureste cu doua colege in pauza dintre ore, iar acest lucru i-ar fi iritat pe cei doi. Incidentul a fost denuntat de UDMR BN, intr-un comunicat."Uniunea Democrata Maghiara din Romania si organizatia a UDMR Bistrita-Nasaud condamna ferm comportamentul elevilor agresori si au luat legatura cu... ...continuare.

Imagini in premiera. Cum s-au rugat yoghinii pentru scaparea lui Gregorian Bivolaru - VIDEO

publicat 2017-09-24 11:30:04 (Antena3)
Imagini in premiera. Cum s-au rugat yoghinii pentru scaparea lui Gregorian Bivolaru - VIDEO Pe 13 septembrie, fondatorul Miscarii de Integrare Spirituala in Absolut (MISA), Gregorian Bivolaru, a fost eliberat conditionat din Penitenciarul Bistrita, dupa ce decizia data saptamana trecuta de... ...continuare.