Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




ZIUA EDUCATIEI: Zi libera in Braila, Giurgiu si in Capitala, in celelalte judete au loc "manifestari specifice" in scoli

publicat 2017-10-05 08:00:24 (Romania-TV)
ZIUA EDUCATIEI: Zi libera in Braila, Giurgiu si in Capitala, in celelalte judete au loc "manifestari specifice" in scoli Ziiua Internationala a Educatiei este sarbatorita joi, in judetele Braila, Giurgiu si in Capitala fiind zi libera, in timp ce in celelalte judete nu se fac cursuri, dar se organizeaza "manifestari specifice" destinate evenimentului. ...continuare.

PERCHIZITII la cel mai PERICULOS CLAN de INTERLOPI. Procurorii DIICOT au descins in forta

publicat 2017-10-04 13:15:05 (Evenimentul-Zilei)
PERCHIZITII la cel mai PERICULOS CLAN de INTERLOPI. Procurorii DIICOT au descins in forta In aceasta dimineata, procuroii DIICOT au facut peste 30 de perchizitii in Giurgiu si Ilfov, la unul dintre cele mai periculoase clanuri de interlopi. ...continuare.

Perchezitii la cel mai PERICULOS clan. Interlopii, ridicati de procurorii DIICOT

publicat 2017-10-04 13:00:02 (Click)
Perchezitii la cel mai PERICULOS clan. Interlopii, ridicati de procurorii DIICOT Perchezitii de amploare in aceasta dimineata la clanul de interlopi Butoane. Politistii impreuna cu procurorii DIICOT au facut 30 de perchezitii in Giurgiu si Ilfov. Citeste mai departe... ...continuare.

Nu bine au inceput scoala, ca au parte si de o minivacanta! Ministerul Educatiei anunta zi libera joi pentru elevii din Bucuresti si din judetele Giurgiu si Braila

publicat 2017-10-03 16:00:01 (Antena-1)
Nu bine au inceput scoala, ca au parte si de o minivacanta! Ministerul Educatiei anunta zi libera joi pentru elevii din Bucuresti si din judetele Giurgiu si Braila Elevii si prescolarii din Bucuresti si din judetele Giurgiu si Braila nu vor face cursuri joi, cu ocazia Zilei Internationale a Educatiei, declarata nelucratoare, in timp ce in institutiile scolare din celelalte judete vor fi organizate activitati extrascolare, anunta Ministerul Educatiei Nationale. ...continuare.

LIGA I. Dinamo s-a impiedicat si de Astra Giurgiu, Vasile Miriuta surprinde: "Am jucat foarte bine, sunt multumit"

publicat 2017-10-01 00:00:02 (Evenimentul-Zilei)
LIGA I. Dinamo s-a impiedicat si de Astra Giurgiu, Vasile Miriuta surprinde: Am jucat foarte bine, sunt multumit Dinamo a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputata, sambata, in Ștefan cel Mare, cu Astra Giurgiu, in ultima etapa a turului Ligii I. ...continuare.

Dinamo incheie turul in afara locurilor de playoff

publicat 2017-09-30 22:45:05 (OnlineSport)
Dupa 1-1 pe teren propriu cu Astra Giurgiu in etapa a 13-a, Dinamo ajunge la cinci meciuri fara victorie in Liga 1 Betano si incheie turul de campionat pe locul 7. Meciul a fost live text aici. ...continuare.

liveTEXT de la 20:30 Dinamo - Astra Giurgiu » Isi revin "cainii"? Ce surprize pregateste Miriuta

publicat 2017-09-30 17:45:04 (Gazeta-Sporturilor)
liveTEXT de la 20:30 Dinamo - Astra Giurgiu » Isi revin cainii? Ce surprize pregateste Miriuta Dinamo încearca sa încheie turul campionatului cu fruntea sus, urmând sa o înfrunte în aceasta seara pe Astra Giurgiu, într-un meci contând pentru ultima etapa a turului. Duelul va fi liveTEXT pe GSP.RO si în direct la TV Digi Sport, TV Telekom Sport si Look TV. ... ...continuare.

Bulgaria si Romania ar putea construi un nou pod la Giurgiu-Ruse

publicat 2017-09-27 16:45:10 (Romania-TV)
Bulgaria si Romania ar putea construi un nou pod la Giurgiu-Ruse Consiliul de Ministri de la Sofia a aprobat, miercuri, un Memorandum intre Guvernele din Bulgaria si Romania pentru o analiza aprofundata a optiunilor privind constructia unui nou pod peste Dunare care sa lege orasele Ruse si Giurgiu, transmite BTA. ...continuare.

Edi Iordanescu: "Mi-as dori sa fie o singura Steaua"

publicat 2017-09-27 11:15:09 (OnlineSport)
Adversar al ros-albastrilor in Liga 1 din postura de antrenor al Astrei Giurgiu, Edi Iordanescu nu-si uita originile steliste si vorbeste despre existenta celor doua echipe care isi disputa istoria ros-albastra. ...continuare.