Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Prima reactie a UDMR in contextul cererii de revocare a sefei DNA. Kelemen Hunor: "Nu se discuta rational"

publicat 2018-03-03 17:00:03 (Antena3)
Prima reactie a UDMR in contextul cererii de revocare a sefei DNA. Kelemen Hunor: Nu se discuta rational Presedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat sambata, la finalul Consiliului Reprezentantilor Unionali (CRU) de la Targu Mures, ca in mod intentionat in cadrul sedintei nu s-a facut nicio referire la... ...continuare.

Kelemen Hunor, anunt pe tema aliantei UDMR cu PSD si ALDE

publicat 2018-03-03 13:30:01 (Antena3)
Kelemen Hunor, anunt pe tema aliantei UDMR cu PSD si ALDE Presedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat sambata, in cadrul Consiliului Reprezentantilor Unionali (CRU) de la Targu Mures, ca formatiunea pe care o reprezinta este criticata pentru ca a ajuns la o... ...continuare.

Un camion incarcat cu baxuri cu bautura s-a izbit violent in zidul unei case. "Am luat balans"

publicat 2018-03-03 07:45:22 (ProTV)
Soseaua acoperita de polei si, pe alocuri, de zapada, a fost cât pe ce sa fie scena unei tragedii, în judetul Mures. ...continuare.

Steagul UE a ajuns la Targu Mures. Pe 6 martie, va fi "prezent" la protestul din Bucuresti

publicat 2018-02-27 10:15:31 (ProTV)
Mai multi români aflati în diferite tari din Europa au recurs la un gest inedit. Au plimbat un steag imens al Uniunii Europene prin mai multe state, pâna au ajuns în România, la Târgu Mures. ...continuare.

Tanara din Targu Mures care traieste intr-o casuta pe roti. Stilul se potriveste celor care prefera libertatea / FOTO 

publicat 2018-02-21 13:45:28 (Libertatea)
Tanara din Targu Mures care traieste intr-o casuta pe roti. Stilul se potriveste celor care prefera libertatea / FOTO  Gabriela Isadora, tanara din Targu Mures care traieste intr-o casuta pe roti, vrea sa experimenteze fenomenul "tiny house", popular in numeroase tari din lume. Spune ca un astfel de trai se potriveste celor care iubesc libertatea si care nu pun atat de mult accent pe marimea spatiului in care traiesc. Tanara din Targu Mures a […] Post-ul Tanara din Targu Mures care traieste intr-o casuta pe roti. Stilul se potriveste celor care prefera libertatea / FOTO  apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Un TIR incarcat cu ciocolata a ars in totalitate, pe o sosea din Mures

publicat 2018-02-21 10:45:27 (ProTV)
Un TIR incarcat cu ciocolata a ars in totalitate, pe o sosea din Mures Un TIR încarcat cu ciocolata a ars în totalitate dupa ce, în noaptea de marti spre miercuri, s-a rasturnat pe E60, în localitatea Nades, focul iscat extinzându-se la o casa din apropiere. ...continuare.

Un camion a ars in urma unui accident in Mures. Șoferul a lovit un stalp de electricitate, o teava de gaz si s-a oprit in curtea unei case

publicat 2018-02-21 09:30:32 (Libertatea)
Un camion a ars in urma unui accident in Mures. Șoferul a lovit un stalp de electricitate, o teava de gaz si s-a oprit in curtea unei case Un camion a ars in urma unui accident in Nades, Mures. Șoferul mastodontului incarcat cu ciocolata a pierdut controlul, a lovit un stalp de electricitate, o teava de gaz si a distrus gardul unei locuinte. Miercuri dimineata, sute de oameni din intreaga comuna nu au curent electric, din cauza incidentului. Tirul a fost cuprins de […] Post-ul Un camion a ars in urma unui accident in Mures. Șoferul a lovit un stalp de electricitate, o teava de gaz si s-a oprit in curtea unei case apare... ...continuare.

Accident teribil in Mures. Un TIR cu ciocolata s-a rasturnat pe E 60 si a luat foc

publicat 2018-02-21 09:00:02 (Antena3)
Accident teribil in Mures. Un TIR cu ciocolata s-a rasturnat pe E 60 si a luat foc Un TIR incarcat cu ciocolata a ars in totalitate dupa ce, in noaptea de marti spre miercuri, s-a rasturnat pe E60, in localitatea Nades, focul iscat extinzandu-se la o casa din apropiere, iar circa 80 de... ...continuare.

Un celebru club de fotbal din Romania a dat faliment si s-a retras din campionat

publicat 2018-02-20 17:45:02 (Antena3)
Un celebru club de fotbal din Romania a dat faliment si s-a retras din campionat Clubul ASA Targu Mures a revenit la starea de faliment si se retrage din campionatul Ligii a II-a, informeaza liga2.ro. Administratorul vicecampioanei din sezonul 2014-2015 a instiintat deja Federatia Romana de... ...continuare.

Se reia Liga a 2-a. Programul etapei a 22-a. ASA Targu Mures si Olimpia Satua Mare s-au retras!

publicat 2018-02-20 15:15:22 (Libertatea)
Se reia Liga a 2-a. Programul etapei a 22-a. ASA Targu Mures si Olimpia Satua Mare s-au retras! Se reia Liga a 2-a. Programul etapei a 22-a. ASA Targu Mures si Olimpia Satua Mare s-au retras! Liga a 2-a se reia sambata, cu etapa a 22-a. Din pacate, in sezonul de primavara in de-al doilea esalon fotbalistic al tarii vor activa numai 18 echipe din cele 20 inscrise, initial, in competitie. Asta dupa […] Post-ul Se reia Liga a 2-a. Programul etapei a 22-a. ASA Targu Mures si Olimpia Satua Mare s-au retras! apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro