Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Presedintele CJAS Prahova, in incompatibilitate si conflict de interese

publicat 2017-09-20 10:30:01 (Bursa)
Presedintele CJAS Prahova, in incompatibilitate si conflict de interese Agentia Nationala de Integritate (ANI) a constatat faptul ca Mihai Simona se afla in stare de incompatibilitate, incepand cu data de 25 februarie anul trecut, intrucat detine simultan functia de presedinte - director general al Casei Judetene de Asigurari de Sanatate (CJAS) Prahova si pe cea de sef Serviciu Control in cadrul aceleiasi institutii, potrivit unui comunicat de presa publicat pe site-ul institutiei. ...continuare.

Fenomene meteo bizare in Prahova. A plouat cu gheata cat mingea de tenis

publicat 2017-09-20 09:15:02 (Antena3)
Fenomene meteo bizare in Prahova. A plouat cu gheata cat mingea de tenis Locuitorii din Prahova s-au confruntat marti noapte cu fenomene extreme. A plouat cu gheata de mari dimensiuni în Breaza si Comarnic.  Potrivit stirileprotv.ro, grindina avea si marimea unei mingi de... ...continuare.

DECIZIE de ULTIMA ORA in cazul lui Gheorghe Stefan

publicat 2017-09-20 09:00:04 (Evenimentul-Zilei)
DECIZIE de ULTIMA ORA in cazul lui Gheorghe Stefan Miercuri, Tribunalul Prahova urmeaza sa judece contestatia inaintata de DNA in cazul deciziei de eliberare conditionata a fostului primar din Piatra Neamt, Gheorghe Stefan. ...continuare.

Furtuna violenta in Prahova. A cazut grindina cat pumnul FOTO

publicat 2017-09-20 08:45:39 (Romania-TV)
Mai multe localitati din Prahova au fost afectate, noaptea trecuta, de caderi masive de grindina, anunta ObservatorulPh.ro. ...continuare.

Tribunalul Prahova decide miercuri cu privire la liberarea conditionata a lui Gheorghe Stefan

publicat 2017-09-20 08:45:02 (Antena3)
Tribunalul Prahova decide miercuri cu privire la liberarea conditionata a lui Gheorghe Stefan Tribunalul Prahova judeca, miercuri, contestatia formulata de DNA fata de decizia de liberare conditionata a fostului primar al orasului Piatra Neamt, Gheorghe Stefan, pronuntata pe fond de Judecatoria... ...continuare.

Tribunalul Prahova decide astazi cu privire la liberarea conditionata a lui Gheorghe Stefan

publicat 2017-09-20 08:30:02 (Bursa)
Tribunalul Prahova decide astazi cu privire la liberarea conditionata a lui Gheorghe Stefan Tribunalul Prahova urmeaza sa se pronunte astazi cu privire la contestatia procurilor la decizia Judecatoriei Ploiesti de liberare conditionata a fostului primar al municipiului Piatra Neamt, Gheorghe Stefan, care a executat o treime din pedeapsa de trei ani si sase luni de detentie la care a fost condamnat pentru fapte de coruptie. ...continuare.

Primarie plina de microfoane: S-a deschis DOSAR PENAL, primarul de la PNL e acuzat ca le-a instalat

publicat 2017-09-19 23:30:02 (Click)
Primarie plina de microfoane: S-a deschis DOSAR PENAL, primarul de la PNL e acuzat ca le-a instalat Politistii si procurorii din Prahova au deschis dosar de cercetare penala dupa ce au primit o sesizare ca in incinta Primariei Dumbrava s-ar efectua interceptari neautorizate ale functionarilor administratiei locale, au declarat pentru News.ro surse judiciare. Citeste mai departe... ...continuare.

Microfoane gasite in incinta unei primarii din Prahova! Ce spune primarul

publicat 2017-09-19 22:30:06 (Evenimentul-Zilei)
Microfoane gasite in incinta unei primarii din Prahova! Ce spune primarul Autoritatile din Prahova au deschis un dosar penal in rem, dupa ce in biroul primariei Dumbrava s-au descoperit microfoane. Sursele judiciare au declarat ca au fost sesizate la inceputul lunii septembrie, in legatura cu acest caz. ...continuare.