Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Criza vaccinurilor. Cinci sefi de servicii isi pierd functia dupa epidemia de rujeola

publicat 2017-07-26 20:00:01 (Antena3)
Criza vaccinurilor. Cinci sefi de servicii isi pierd functia dupa epidemia de rujeola Ministrul Sanatatii, Florian Bodog, a propus schimbarea conducerii directiilor de sanatate publica din judetele Caras Severin, Hunedoara, Neamt, Prahova si Ilfov, rata de vaccinare in aceste zone fiind... ...continuare.

Jos palaria! Gestul extraordinar al unui politist din Prahova: a oprit circulatia si...

publicat 2017-07-26 17:15:24 (Realitatea-TV)
Jos palaria! Gestul extraordinar al unui politist din Prahova: a oprit circulatia si... Gestul frumos al unui politist din Prahova face inconjurul internetului, dupa ce o imagine surprinsa de un martor a fost publicata. ...continuare.

Perchezitii in Prahova, intr-un dosar de santaj si camatarie. Zece persoane urmeaza sa fie duse la audieri

publicat 2017-07-26 11:30:01 (Antena3)
Perchezitii in Prahova, intr-un dosar de santaj si camatarie. Zece persoane urmeaza sa fie duse la audieri Perchezitii în Prahova, într-un dosar de santaj si camatarie. Politistii prahoveni efectueaza, miercuri dimineata, cinci perchezitii domiciliare în municipiul Ploiesti si în orasul... ...continuare.

Perchezitii in Prahova. Vizate sunt mai multe persoane banuite de santaj si camatarie

publicat 2017-07-26 10:30:09 (Romania-TV)
Perchezitii in Prahova. Vizate sunt mai multe persoane banuite de santaj si camatarie Politistii prahoveni efectueaza, miercuri dimineata, cinci perchezitii domiciliare in municipiul Ploiesti si in orasul Plopeni intr-un dosar de santaj si camatarie, zece persoane urmand sa fie duse la audieri. ...continuare.

Meniul pantagruelic de la stana al unui urs

publicat 2017-07-26 00:15:06 (Cotidianul)
Meniul pantagruelic de la stana al unui urs O stâna situata în apropierea orasului Comarnic din judetul Prahova a fost atacata de un urs. ...continuare.

Pericol de explozie in Prahova! O cisterna cu benzina a luat foc. Cine a reusit sa stinga incendiul

publicat 2017-07-25 15:15:01 (Antena3)
Pericol de explozie in Prahova! O cisterna cu benzina a luat foc. Cine a reusit sa stinga incendiul Un pompier prahovean aflat în timpul liber a intervenit, marti dupa-amiaza, pentru stingerea unui incendiu care a izbucnit la o cisterna încarcata cu peste 10 tone de combustibil, focul fiind stins... ...continuare.

O cisterna incarcata cu aproape zece tone de benzina si peste o tona de motorina a luat foc in judetul Prahova

publicat 2017-07-25 14:30:10 (Romania-TV)
O cisterna incarcata cu aproape zece tone de benzina si peste o tona de motorina a luat foc in judetul Prahova O cisterna incarcata cu aproape zece tone de benzina si peste o tona de motorina a luat foc, marti, in judetul Prahova, incendiul fiind stins inainte de sosirea pompierilor de catre soferul autovehiculului si de oamenii aflati pe sosea. ...continuare.

O cisterna incarcata cu aproape zece tone de benzina si peste o tona de motorina a luat foc in judetul Prahova

publicat 2017-07-25 14:30:09 (ProTV)
O cisterna incarcata cu aproape zece tone de benzina si peste o tona de motorina a luat foc in judetul Prahova O cisterna incarcata cu aproape zece tone de benzina si peste o tona de motorina a luat foc, marti, in judetul Prahova, incendiul fiind stins inainte de sosirea pompierilor de catre soferul autovehiculului si de oamenii aflati pe soseaua respectiva. ...continuare.

Peste 27.000 de locuri de munca vacante la nivel national. Cele mai multe, in Bucuresti, Prahova si Arad

publicat 2017-07-25 13:15:10 (Romania-TV)
Peste 27.000 de locuri de munca vacante la nivel national. Cele mai multe, in Bucuresti, Prahova si Arad Peste 27.000 de locuri de munca vacante exista la nivel national, cele mai multe dintre acestea fiind in Bucuresti si in judetele Prahova si Arad, iar cele mai putine in Giurgiu, Suceava, Bacau si Mehedinti, judet in care sunt mai putin de 100 de locuri de munca disponibile, potrivit datelor transmise marti de Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM). Majoritatea posturilor sunt oferite pentru muncitori necalificati pentru ansamblarea si montarea pieselor si in industria... ...continuare.

Furtuna face prapad in Prahova: gospodarii inundate si masini BLOCATE pe carosabil

publicat 2017-07-24 18:30:10 (Realitatea-TV)
Furtuna face prapad in Prahova: gospodarii inundate si masini BLOCATE pe carosabil Ploile au facut ravagii si in Prahova, unde mai multe localitati au fost afectate de cantitatile mari de apa cazute in ultimele ore. ...continuare.