Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Fabrici de diplome pentru studenti straini la Arad

publicat 2017-07-26 12:15:06 (Cotidianul)
Fabrici de diplome pentru studenti straini la Arad Peste 100 de perchezitii domiciliare au loc miercuri dimineata la cadre didactice si studenti de la doua universitati ...continuare.

TIR incarcat cu bauturi racoritoare, rasturnat intr-un sens giratoriu la iesirea din Timisoara spre Arad

publicat 2017-07-26 11:30:12 (Romania-TV)
TIR incarcat cu bauturi racoritoare, rasturnat intr-un sens giratoriu la iesirea din Timisoara spre Arad Un TIR incarcat cu bauturi racoritoare s-a rasturnat, miercuri dimineata, intr-un sens giratoriu de la iesirea din Timisoara spre Arad, soferul fiind amendat din cauza ca nu si-a asigurat marfa dupa ce a iesit cu autotrenul din fabrica. ...continuare.

PERCHEZITII! Diplome de licenta, vandute studentilor straini. REACTIA Ministrului Educatiei

publicat 2017-07-26 10:30:02 (Antena3)
PERCHEZITII! Diplome de licenta, vandute studentilor straini. REACTIA Ministrului Educatiei Peste 100 de perchezitii au loc in judetele Arad si Timis. Zeci de profesori universitari si studenti din cadrul a doua universitati, suspectati ca ar fi implicati in promovari frauduloase de... ...continuare.

Diplome de licenta, vandute studentilor straini. Ministrul Educatiei: Este o palma data sistemului universitar

publicat 2017-07-26 10:00:02 (Antena3)
Diplome de licenta, vandute studentilor straini. Ministrul Educatiei: Este o palma data sistemului universitar Peste 100 de perchezitii au loc in judetele Arad si Timis. Zeci de profesori universitari si studenti din cadrul a doua universitati, suspectati ca ar fi implicati in promovari frauduloase de... ...continuare.

Peste 27.000 de locuri de munca vacante la nivel national. Cele mai multe, in Bucuresti, Prahova si Arad

publicat 2017-07-25 13:15:10 (Romania-TV)
Peste 27.000 de locuri de munca vacante la nivel national. Cele mai multe, in Bucuresti, Prahova si Arad Peste 27.000 de locuri de munca vacante exista la nivel national, cele mai multe dintre acestea fiind in Bucuresti si in judetele Prahova si Arad, iar cele mai putine in Giurgiu, Suceava, Bacau si Mehedinti, judet in care sunt mai putin de 100 de locuri de munca disponibile, potrivit datelor transmise marti de Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM). Majoritatea posturilor sunt oferite pentru muncitori necalificati pentru ansamblarea si montarea pieselor si in industria... ...continuare.

Drumul National 7, blocat in judetul Arad din cauza unui TIR care s-a rasturnat

publicat 2017-07-25 09:45:11 (Romania-TV)
Drumul National 7, blocat in judetul Arad din cauza unui TIR care s-a rasturnat Drumul National 7, intre Arad si Deva, este blocat, marti dimineata, in zona localitatii Capruta, din cauza unui TIR care s-a rasturnat, fiind asteptata o automacara care sa repuna autotrenul pe roti, arata IGPR. ...continuare.

Gheorghe Falca, primarul municipiului Arad, avertisment pentru Guvernul Tudose: "Oamenii de afaceri sunt ingrijorati"

publicat 2017-07-22 18:45:01 (Antena3)
Gheorghe Falca, primarul municipiului Arad, avertisment pentru Guvernul Tudose: Oamenii de afaceri sunt ingrijorati Primarul municipiului Arad, Gheorghe Falca, sustine ca a avut intalniri cu mediul de afaceri, in special companii straine, primind semnale de ingrijorare cu privire la noile masuri fiscale ad... ...continuare.

Cauza neasteptata a disparitiei ciupercilor din paduri

publicat 2017-07-22 00:15:06 (Cotidianul)
Cauza neasteptata a disparitiei ciupercilor din paduri Productie aproape inexistenta de ciuperci în padurile din Arad din cauza secetei prelungite. ...continuare.

Sute de porumbei, ucisi la Arad cu boabe de porumb in care au fost infipte ace

publicat 2017-07-21 20:15:07 (Realitatea-TV)
Sute de porumbei, ucisi la Arad cu boabe de porumb in care au fost infipte ace Unii aradeni iubesc porumbeii, ii hranesc, ii admira si chiar le vorbesc. Altii ii vor exterminati. Metoda gasita este pur si simplu grobiana, scrie aradon.ro. ...continuare.