Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Incendiu puternic la o scoala din Arges. Elevii si profesorii au fost evacuati de urgenta

publicat 2017-12-13 12:00:01 (Antena3)
Incendiu puternic la o scoala din Arges. Elevii si profesorii au fost evacuati de urgenta Un incendiu puternic a izbucnit la o scoala din Arges, miercuri dimineata. Elevii si profesorii au fost evacuati de urgenta. Incendiul a izbucnit la Scoala Generala cu clasele I-IV din comuna argeseana... ...continuare.

Incendiu la o scoala din Arges. Elevii si profesorii au fost evacuati de urgenta

publicat 2017-12-13 11:45:08 (Libertatea)
Incendiu la o scoala din Arges, miercuri dimineata.  Elevii si profesorii au fost evacuati de urgenta si din fericire, nimeni nu a fost ranit.  A ars camera centralei, pe 5 metri patrati. Incendiul a izbucnit la Scoala Generala cu clasele I-IV din comuna argeseana Mioarele. Flacarile s-au aprins la camera centralei care deserveste unitatea de […] Post-ul Incendiu la o scoala din Arges. Elevii si profesorii au fost evacuati de urgenta apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Incendiu la o scoala din Arges. Elevii si profesorii au fost evacuati de urgenta

publicat 2017-12-13 11:30:10 (Romania-TV)
Incendiu la o scoala din Arges. Elevii si profesorii au fost evacuati de urgenta Un incendiu a izbucnit miercuri dimineata, la o scoala din judetul Arges. Din fericire nu au fost victime, elevii si profesorii fiind evacuati la timp. ...continuare.

Slujba de inmormantare a Regelui Mihai I va fi oficiata la Curtea de Arges. Trenul Regal va circula cu viteza redusa in mai multe localitati

publicat 2017-12-13 07:15:07 (Libertatea)
Slujba de inmormantare a Regelui Mihai I va fi oficiata  la Curtea de Arges, dupa care sicriul va fi purtat intr-o procesiune pana la Noua Catedrala Arhiepiscopala si Regala aflata in apropiere, unde se afla locul de veci, a anuntat Biroul de presa al Casei Majestatii Sale. Sambata, la ora 14,40, Trenul Regal, in care […] Post-ul Slujba de inmormantare a Regelui Mihai I va fi oficiata la Curtea de Arges. Trenul Regal va circula cu viteza redusa in mai multe localitati apare prima... ...continuare.

REPORTAJ: Peste 10.000 de oameni, asteptati la Curtea de Arges sa-si planga suveranul, venit acasa pentru eternitate

publicat 2017-12-13 05:45:09 (Libertatea)
Orasul Curtea de Arges se pregateste, zilele acestea, sa-l primeasca pentru totdeauna pe Regele Mihai I. La pensiunile din localitate cu greu se mai gaseste o camera libera. Strazile se curata de doua ori pe zi, iar in Gara Regala, data uitarii de multi ani, se face curatenie. La prima vedere, par a fi pregatiri […] Post-ul REPORTAJ: Peste 10.000 de oameni, asteptati la Curtea de Arges sa-si planga suveranul, venit acasa pentru eternitate apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Ce decizie de ultima ora au luat autoritatile din Curtea de Arges privind Gara Regala, unde va fi adus sicriul cu trupul neinsufletit al Regelui Mihai

publicat 2017-12-12 23:15:02 (Antena3)
Ce decizie de ultima ora au luat autoritatile din Curtea de Arges privind Gara Regala, unde va fi adus sicriul cu trupul neinsufletit al Regelui Mihai Gara Regala din Curtea de Arges, monument istoric ridicat la sfarsitul secolului al XIX-ea, va fi acoperita cu un mesh care reproduce fatada cladirii, in conditiile in care cladirea se afla... ...continuare.

Cine a fost, de fapt, Ana, nevasta Mesterului Manole. Femeia zidita in peretii Manastirii Curtea de Arges avea legatura cu un mare domnitor

publicat 2017-12-12 15:15:06 (Libertatea)
Legenda Mesterului Manole este cunoscuta de toata lumea. Insa, cine era de fapt Ana, sotia zidita in peretii Manastirii Curtea de Arges, este o alta poveste. Legenda Mesterului Manole  face trimitere la unul dintre miturile fundamentale ale poporului roman, acela ca nimic nu se poate cladi si nimic nu poate dainui daca nu are la […] Post-ul Cine a fost, de fapt, Ana, nevasta Mesterului Manole. Femeia zidita in peretii Manastirii Curtea de Arges avea legatura cu un mare domnitor apare... ...continuare.

De ce va fi ingropat Regele Mihai pe intuneric

publicat 2017-12-12 12:45:11 (Realitatea-TV)
De ce va fi ingropat Regele Mihai pe intuneric Regele Mihai va fi inhumat in jurul orei 19.00, sambata, la Catedrala Arhiepiscopala din Curtea de Arges unde va avea loc o slujba scurta de ingropare. ...continuare.

Printul Charles va participa la inmormantarea Regelui Mihai, la Curtea de Arges!

publicat 2017-12-10 16:15:01 (Antena-1)
Printul Charles va participa la inmormantarea Regelui Mihai, la Curtea de Arges! Printul Charles al Marii Britanii va participa la inmormanare a Regelui Mihai, sambata, 16 decembrie, la noua Catedrala Episcopala de la Curtea de Arges, a declarat, duminica, la Antena 3, purtatorul de cuvant al Patriarhiei, Vasile Banescu. ...continuare.

Sindicalistii de la Dacia si BNS Arges protesteaza, marti, in Piata Victoriei

publicat 2017-12-09 14:45:07 (Libertatea)
Sindicalistii de la Dacia, protest in Piata Victoriei. Peste 1.000 de sindicalisti de la Automobile Dacia si de la Blocul National Sindical (BNS) Arges vor participa marti, 12 decembrie, la mitingul de protest impotriva Guvernului, organizat in Piata Victoriei, nemultumiti de transferul contributiilor de la angajator la angajat. „Peste 600 de persoane de la Sindicatul […] Post-ul Sindicalistii de la Dacia si BNS Arges protesteaza, marti, in Piata Victoriei apare prima data in... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA