Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




"Daca vrei bani, du-te la produs". Tanara umilita de patroana unui restaurant la care muncise

publicat 2017-11-24 17:15:09 (ProTV)
O tânara de 19 ani din Gorj a avut parte de un tratament umilitor din partea patroanei unui restaurant la care era angajata. ...continuare.

Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata

publicat 2017-11-24 09:15:09 (Ziarul-Financiar)
Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata Capitala si 21 de judete sunt, vineri dimineata, sub avertizare cod galben de ceata. Ceata reduce vizibilitatea local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri.Avertizarea emisa de Administratia Nationala de Meteorologie este valabila pentru municipiul Bucuresti si judetele Neamt, Suceava, Gorj, Olt, Valcea, Dolj, Buzau, Ilfov, Ialomita, Teleorman, Prahova, Arges, Dambovita, Giurgiu, Calarasi, Alba, Brasov, Harghita, Sibiu, Covasna si Mures.Avertizarea este in vigoare pana la ora 9.00 pentru... ...continuare.

Noi detalii in cazul demnitarului jefuit. Ce au aflat anchetatorii

publicat 2017-11-22 16:30:11 (Romania-TV)
Noi detalii in cazul demnitarului jefuit. Ce au aflat anchetatorii Apar noi detalii din ancheta in cazul secretarului de stat din Gorj, calcat de hoti la sfasitul saptamanii trecute. Trei dintre cei patru politisti ai comunei in care s-a produs spargerea se afla in prezent in concediu de paternitate. ...continuare.

Situatie fara precedent! O intreaga comuna a ramas fara politisti. Motivul incredibil pentru care oamenii legii au "disparut"

publicat 2017-11-22 11:00:01 (Antena3)
Situatie fara precedent! O intreaga comuna a ramas fara politisti. Motivul incredibil pentru care oamenii legii au disparut Hotii din zona comunei gorjene Ciuperceni pot sta linistiti. Și asta dupa ce toti politistii au intrat in concediu de paternitate. In timp ce reprezentantii Inspectoratului din Gorj spun ca totul es... ...continuare.

Descoperire arheologica intr-o padure din Gorj

publicat 2017-11-21 22:00:06 (Libertatea)
Descoperire arheologica intr-o padure din Gorj Descoperire arheologica intr-o padure din Gorj, acolo unde o matrita pentru confectionat monede dacice a fost gasita langa Targu-Carbunesti. O matrita pentru confectionat monede dacice a fost gasita langa Targu-Carbunesti de doi barbati autorizati sa detina detectoare de metal. Aceasta este prima descoperire de acest gen de pe raza judetului Gorj. „Astazi (luni n.r.), politistii […] Post-ul Descoperire arheologica intr-o padure din Gorj apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Descoperire fara precedent din vremea dacilor

publicat 2017-11-21 10:00:09 (Realitatea-TV)
Descoperire fara precedent din vremea dacilor Doi pasionati de arheologie din judetul Gorj au gasit o matrita de batut moneda din vremea dacilor, prima de acest fel gasita in tara noastra. ...continuare.

DESCOPERIRE uluitoare in Gorj, facuta de un localnic. Era, poate, cel mai folosit obiect din perioada dacica

publicat 2017-11-21 09:00:02 (Antena-1)
DESCOPERIRE uluitoare in Gorj, facuta de un localnic. Era, poate, cel mai folosit obiect din perioada dacica In urma cu doua zile, a fost descoperita o matrita pentru confectionat monede dacice. Doi locuitori ai orasului Targu-Carbunesti au gasit-o intr-o padure din oras si au predat-o autoritatilor. ...continuare.

Descoperire "norocoasa" facuta de 2 detectoristi, in Gorj. Cati bani ar putea primi de la stat

publicat 2017-11-21 07:45:29 (ProTV)
Doi barbati din Gorj ar putea fi autorii unei descoperiri arheologice remarcabile. Cu ajutorul detectoarelor de metale, ei ar fi gasit o matrita pe care dacii o foloseau, cel mai probabil, la fabricarea monedelor. ...continuare.

O femeie din Gorj a fost ucisa de curier! Descoperirea macabra a autoritatilor

publicat 2017-11-20 21:30:02 (Antena3)
O femeie din Gorj a fost ucisa de curier! Descoperirea macabra a autoritatilor Un curier care livra colete a lovit cu masina o femeie in varsta de 66 de ani. Accidentul cumplit a avut loc in comuna Bumbesti-Pitic.  Veronica Dinca, femeia lovita, a murit pe loc dupa ce ar fi incercat sa... ...continuare.

Scandal in Gorj intre cativa sateni si o firma care face prospectiuni. Care sunt nemultumirile

publicat 2017-11-20 17:45:07 (ProTV)
O firma care face prospectiuni în câteva sate din Gorj pentru a descoperi noi zacaminte de petrol si gaze a reusit sa îi bage în sperieti pe unii localnici. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA