Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Mistret radioactiv, impuscat in Romania. Ar fi venit de la Cernobil

publicat 2017-12-21 13:30:07 (ProTV)
Caz alarmant în judetul Suceava, unde a fost împuscat un mistret contaminat cu cesiu radioactiv. ...continuare.

Un porc mistret radioactiv a fost identificat in judetul Suceava, la 10 kilometri de granita cu Ucraina. Seful Romsilva: "Acest lucru ne alarmeaza foarte tare. E de la Cernobil!"

publicat 2017-12-21 12:45:14 (Ziarul-Financiar)
Un porc mistret radioactiv a fost identificat in judetul Suceava, la 10 kilometri de granita cu Ucraina. Seful Romsilva: Acest lucru ne alarmeaza foarte tare. E de la Cernobil! Directia Sanitar Veterinara Suceava a identificat un porc mistret radioactiv in judetul Suceava, la 10 kilometri de granita cu Ucraina, contaminat cu izotopii Cesiu 137 si Cesiu 134 despre care reprezentantii Romsilva presupun ca provin de la dezastrul nuclear de la Cernobil . "Pe raza directiei silvice Suceava s-a identificat un porc mistret care a fost dus la analize unde s-a identificat o depasire a nivelului de contaminare radioactiva. Este o noutate pentru noi. Fondul de vanatoare unde a... ...continuare.

Tigari de un milion de lei, capturate dupa o urmarire cu focuri de arma

publicat 2017-12-20 15:15:07 (ProTV)
Actiuen spectaculoasa a politistilor de frontiera din Suceava împotriva unei retele de traficanti de tigari ucrainene. ...continuare.

Un barbat din Suceava a murit dupa ce a baut lichid de parbriz

publicat 2017-12-19 11:45:10 (Romania-TV)
Un barbat din Suceava a murit dupa ce a baut lichid de parbriz Sfarsit tragic pentru un barbat din Suceava. Acesta a baut din greseala lichid de parbriz. Barbatul a incurcat sticla de bautura cu cea in care se afla solutia toxica. Medicii nu l-au mai putut salva. ...continuare.

Un barbat din Suceava a murit dupa ce a baut lichid de parbriz

publicat 2017-12-18 16:45:07 (Libertatea)
Caz infiorator in judetul Suceava, unde un barbat a murit dupa ce a baut lichid de parbriz. Echipajul de la ambulanta l-a gasit in stare grava, insa nu l-a mai putut salva din cauza intoxicatiei care i-a fost fatala. In stare de soc, rudele povestesc ca barbatul, in varsta de 43 de ani, din localitatea Dorna […] Post-ul Un barbat din Suceava a murit dupa ce a baut lichid de parbriz apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Caz socant in Suceava. Un barbat a murit dupa ce a baut lichid de parbriz. Acesta era in stare de ebrietate de aproape doua saptamani

publicat 2017-12-18 13:45:05 (Antena3)
Caz socant in Suceava. Un barbat a murit dupa ce a baut lichid de parbriz. Acesta  era in stare de ebrietate de aproape doua saptamani Un barbat de 43 de ani din judetul Suceava a murit dupa ce a baut lichid de parbriz. Tragedia s-a petrecut în acest weekend, în localitatea suceveana Dorna Arini. Barbatul a fost preluat de un echipaj... ...continuare.

Un sucevean a baut solutie de parbriz, dupa o saptamana de betie. Ce a patit

publicat 2017-12-18 13:00:07 (ProTV)
Caz uluitor în localitatea Dorna Arini, judetul Suceava ...continuare.

Francezii de la Lactalis inchid fabrica de branza LaDorna din judetul Constanta si muta productia in Suceava

publicat 2017-12-18 00:30:09 (Ziarul-Financiar)
Francezii de la Lactalis inchid fabrica de branza LaDorna din judetul Constanta si muta productia in Suceava Citeste si: Gigantul francez Lactalis incepe restructurarile dupa preluarea Albalact si Covalact. Prima mutare: inchide fabrica de la Kogalniceanu in ianuarie De ce? Albalact vede prima scadere a vanzarilor in primul semestru integral sub umbrela gigantului francez Lactalis a Gigantul francez Lactalis va muta productia din localitatea Kogalniceanu, judetul Constanta, in localitatea Campulung Moldovenesc din judetul Suceava. Mai exact, activitatea se muta din fabrica preluata in 2008 odata... ...continuare.

Doua trenuri anulate si alte doua oprite, dupa ce calea ferata intre Bistrita si Suceava a fost blocata de aluviuni. Judetul Bistrita-Nasaud este sub avertizare hidrologica de cod galben

publicat 2017-12-16 23:00:06 (Mediafax)
Doua trenuri anulate si alte doua oprite, dupa ce calea ferata intre Bistrita si Suceava a fost blocata de aluviuni. Judetul Bistrita-Nasaud este sub avertizare hidrologica de cod galben Patru trenuri de calatori care circula pe ruta Gradinita (Suceava) si Larion (Bistrita-Nasaud) au fost afectate sambata seara de vremea nefavorabila care a adus aluviuni pe calea ferata, blocand accesul trenurilor. Doua dintre trenuri au fost oprite in gari si alte doua au fost anulate. ...continuare.

Suceava: Sase persoane implicate intr-un accident pe DN 17, dupa ce un microbuz s-a rasturnat

publicat 2017-12-16 12:30:07 (Mediafax)
Suceava: Sase persoane implicate intr-un accident pe DN 17, dupa ce un microbuz s-a rasturnat Un microbuz cu sase persoane la bord s-a rasturnat, sambata, pe DN 17, in localitatea Prisaca Dornei din judetul Suceava. Accidentul a avut loc intr-o curba deosebit de periculoasa, unde au loc frecvent evenimente rutiere. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA