Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Povestea nestiuta a Garii din Curtea de Arges: Cine a dorit constructia cladirii

publicat 2017-12-15 11:15:07 (Realitatea-TV)
Povestea nestiuta a Garii din Curtea de Arges: Cine a dorit constructia cladirii Gara din Curtea de Arges. O adevarata bijuterie arhitectonica, gara regala din Curtea de Arges a fost construita in mai putin de un an la cererea regelui Carol I si dupa planurile arhitectului francez Andre Lecomte de Nouy, acelasi care restaurase si Manastirea Curtea de Arges. Cu un design unic, Gara din Curtea de Arges si-a pastrat aproape perfect fiecare detaliu, de la constructie si pana azi, desi la ora actuala este in paragina. ...continuare.

Cum va fi vremea in ziua inmormantarii Regelui Mihai. Prognoza pentru Bucuresti si Curtea de Arges

publicat 2017-12-15 10:45:06 (Mediafax)
Sambata, in Bucuresti, pe parcursul funeraliilor Regelui Mihai, vremea va fi stabila, spun meteorologii, maximele fiind de 14-15 grade. La ora inmormantarii, la Curtea de Arges sunt sanse de ploaie, spun meteorologii. ...continuare.

Totul despre ceremonia de inmormantare a Majestatii Sale. La slujba de la Manastirea Curtea de Arges publicul si presa nu vor avea acces

publicat 2017-12-15 09:45:01 (Antena-1)
Staretul Manastirii Curtea de Arges a vorbit la Neatza despre ceremonia de inmormantare a Majestatii Sale. ...continuare.

Orasul Curtea de Arges se pregateste sa-l primeasca pentru totdeauna pe Regele Mihai I

publicat 2017-12-14 15:30:05 (eInformatii)
Orasul Curtea de Arges se pregateste, zilele acestea, sa-l primeasca pentru totdeauna pe Regele Mihai I. La pensiunile din localitate cu greu se mai gaseste o camera libera. Strazile se curata de... ...continuare.

Povestea Trenului Regal care va duce sicriul Regelui Mihai la Curtea de Arges

publicat 2017-12-14 14:30:11 (Libertatea)
Trenul cu care va fi trasnportat sicriul regelui Mihai la Curtea de Arges are o poveste care dateaza din anul 1926. Trenul regal are o istorie veche de foarte multi ani. Comandat de Statul roman in anul 1926, sub domnia Regelui Ferdinand I, Trenul Regal a fost fabricat la Milano si livrat Romaniei in anul […] Post-ul Povestea Trenului Regal care va duce sicriul Regelui Mihai la Curtea de Arges apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Regele Mihai va fi inmormantat la Curtea de Arges, langa Regina Ana. Cum va fi vremea

publicat 2017-12-14 13:30:02 (Antena3)
Fostul suveran al României a murit la vârsta de 96 de ani, la resedinta din Elvetia. Sâmbata, 16 decembrie, ultimul nostru monarh va fi înmormântat la Curtea de... ...continuare.

Paragina in fostele gari regale din Dambovita si Arges, inainte de inmormantarea Regelui Mihai

publicat 2017-12-14 12:00:05 (Libertatea)
Paragina in fostele gari regale din Dambovita, cu cateva zile inainte de inmormantarea Regelui Mihai. Zidurile cladirilor odinioara impunatoare sunt in pericol de a se prabusi peste calatori, iar persoanele au denivelari. In judetul Arges, gara din Baiculesti este nefunctionala, iar la Curtea de Arges se lucreaza de zor pentru a se masca zidurile deteriorate. […] Post-ul Paragina in fostele gari regale din Dambovita si Arges, inainte de inmormantarea Regelui Mihai apare prima data in... ...continuare.

Ce pregatiri se fac pentru funeraliile regale la Curtea de Arges

publicat 2017-12-14 11:45:02 (Cotidianul)
 In orasul regal, Curtea de Arges, se desfasoara, joi,ultimele pregatiri pentru ziua cand vor avea loc funeraliile [...] The post Ce pregatiri se fac pentru funeraliile regale la Curtea de Arges appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.