Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Copiii de la scoala de corectie din Gaesti isi injectau urina sub piele ca sa poata fuma

publicat 2017-10-12 08:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Copiii de la scoala de corectie din Gaesti isi injectau urina sub piele ca sa poata fuma O ancheta publicata pe 5 aprilie 1994, in Evenimentul zilei, arata cum mai multi minori infractori internati la Centrul de Reeducare de la Gaesti, judetul Arges, gasisera o metoda ingenioasa, dar periculoasa, de a face rost de tigari. ...continuare.

Tragedie in judetul Arges. Un barbat a murit dupa ce a fost lovit de tren

publicat 2017-10-11 23:45:07 (Romania-TV)
Tragedie in judetul Arges. Un barbat a murit dupa ce a fost lovit de tren O tragedie a avut loc in judetul Arges. Un batran de 80 de ani a murit dupa ce a fost lovit de tren. Circulatia feroviara a fost blocata pentru cateva ore. ...continuare.

Peste 120 de imobile ale unitatilor de invatamant din Arges necesita autorizatii de securitate la incendiu

publicat 2017-10-11 17:15:08 (Romania-TV)
Peste 120 de imobile ale unitatilor de invatamant din Arges necesita autorizatii de securitate la incendiu Peste 120 de imobile ale unitatilor de invatamant din judetul Arges functioneaza fara autorizatii de securitate la incendiu, desi exista obligativitatea obtinerii lor, potrivit datelor prezentate miercuri de conducerea Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU). ...continuare.

Un barbat s-a electrocutat in benzinarie, incercand sa repare o pompa

publicat 2017-10-11 15:00:06 (ProTV)
Un angajat al unei benzinarii din Bascov, judetul Arges, s-a electrocutat în timp ce încerca sa repare afisajului electronic al unei pompe. ...continuare.

Copil din Arges, dus la spital cu o bucata de fier infipta de picior

publicat 2017-10-11 12:45:06 (ProTV)
Un copil de zece ani de la o scoala din judetul Arges s-a ranit, miercuri, în circumstante înca neelucidate si a fost preluat de pompierii de la descarcerare. ...continuare.

Tragedie! Doi frati au murit intoxicati cu fum, in timp ce mama era plecata la cumparaturi

publicat 2017-10-10 21:30:10 (Realitatea-TV)
Tragedie! Doi frati au murit intoxicati cu fum, in timp ce mama era plecata la cumparaturi Tragedie fara margini intr-o familie din Curtea de Arges, dupa ce doi copilasi au murit intoxicati cu fum in camera unde fusesera lasati de mama lor. ...continuare.

Moarte suspecta in Arges. Un batran a fost gasit mort pe marginea drumului

publicat 2017-10-10 17:15:08 (Romania-TV)
Moarte suspecta in Arges. Un batran a fost gasit mort pe marginea drumului Un barbat de 81 de ani, din Arges, a fost gasit mort pe marginea drumului. Plecase de acasa si nu s-a mai intors. Politia ia in calcul si varianta unui accident de la care soferul vinovat a fugit. ...continuare.

Incendiu la o casa din Arges. Doi copii au murit VIDEO

publicat 2017-10-10 09:30:10 (Romania-TV)
Incendiu la o casa din Arges. Doi copii au murit VIDEO O femeie din judetul Arges a plecat sa cumpere lapte in sat, iar cand a ajuns acasa si-a gasit copiii morti. Micutii s-au intoxicat cu monoxid de carbon in urma unui incendiu, informeaza . Focul a fost produs de asternuturile aflate in imediata apropiere a sobei care s-au aprins, iar camera s-a umplut de fum. ...continuare.

Caz dramatic in Arges. Doi copii au murit intoxicati cu fum-VIDEO

publicat 2017-10-10 09:00:02 (Antena3)
Caz dramatic in Arges. Doi copii au murit intoxicati cu fum-VIDEO  Doi copii, de 1 si 4 ani, din judetul Arges, au murit intoxicati cu fum.   Au ramas singuri pentru cateva minute si, din pacate, au fost ultimele clipe pentru ei! Mama le facuse focul... ...continuare.

Tragedie intr-o familie din Arges. Doi copii au murit intoxicati cu fum, in urma unui incendiu

publicat 2017-10-09 22:45:01 (Antena3)
Tragedie intr-o familie din Arges. Doi copii au murit intoxicati cu fum, in urma unui incendiu O mama din judetul Arges si-a gasit fara suflare cei doi fii, cu vârste de doi si patru ani. Femeia a sunat disperata la 112, însa a fost prea târziu. Potrivit libertatea.ro, incidentul... ...continuare.