Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




'Managementul Spitalului CF 2 sa faca o vizita de documentare la Spitalul Judetean Bacau'

publicat 2018-02-14 00:15:02 (Bursa)
'Managementul Spitalului CF 2 sa faca o vizita de documentare la Spitalul Judetean Bacau' Ministrul Transporturilor, Lucian Sova, a declarat marti ca obiectivul sau este ca managementul Spitalului CF 2 sa faca o vizita de documentare la Spitalul Judetean Bacau, de unde sa se intoarca mai pregatit pentru a administra 'un spital in centrul Bucurestiului'. ...continuare.

Ce consortii se bat pentru un contract de 773 milioane lei pentru centura Bacau

publicat 2018-02-13 17:00:29 (Ziarul-Financiar)
Ce consortii se bat pentru un contract de 773 milioane lei pentru centura Bacau Patru consortii au depus oferte pentru proiectarea si executia centurii Bacau, un proiect in valoare de 773 milioane lei care vizeaza constructia unui drum de 30,8 km, din care 16 km la profil de autostrada.Ofertele pentru procedura de achizitie publica au fost depuse de Asocierea IC ICTAS INSAAT SANaI VE TICARET A.S - SC Tancrad SRL, Asocierea SC Phoenix Transbac SRL - SC Telor Invest SRL - Impresa di Construzioni ING. E Mantovani SPA - SC Drumuri si Poduri Gheorgheni SRL - SC Search... ...continuare.

Patru asocieri au depus oferte pentru Centura Bacau

publicat 2018-02-12 19:15:02 (Capital)
Patru asocieri au depus oferte pentru Centura Bacau Patru asocieri au depus oferte pentru proiectarea si executia Variantei de Ocolire Bacau, in Sistemul Electronic de Achizitii Publice (SEAP), informeaza, luni, Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR). ...continuare.

Proiect de peste 700 de milioane de lei confirmat de CNAIR astazi pentru realizarea centurii orasului Bacau

publicat 2018-02-12 18:30:02 (Bursa)
Proiect de peste 700 de milioane de lei confirmat de CNAIR astazi pentru realizarea centurii orasului Bacau Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a anuntat astazi ca au fost depuse patru oferte pentru proiectarea si executia centurii orasului Bacau, proiect estimat la 773,65 milioane lei (166,22), fara TVA. ...continuare.

Monica Gabor pregateste marea intalnire de familie. Petrece Pastele la Bacau cu surorile si cu fiica ei!

publicat 2018-02-10 12:15:25 (Libertatea)
Monica Gabor pregateste marea intalnire de familie. Petrece Pastele la Bacau cu surorile si cu fiica ei! Monica Gabor reuseste sa-si faca din ce in ce mai mult timp pentru fiica sa. Pregateste deja o noua vizita in Romania, in care si-a propus sa se ocupe si mai mult de promovarea Irinei si peste hotare. Monica s-a despartit cu greu de fiica sa, dupa ultima vacanta petrecuta impreuna, in America. I-a facut […] Post-ul Monica Gabor pregateste marea intalnire de familie. Petrece Pastele la Bacau cu surorile si cu fiica ei! apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

BACAU. ORORILE din centrul de copii continua! Minori pusi sa spele TOALETA, SEDAȚI si batjocoriti. Marturii CUTREMURATOARE

publicat 2018-02-10 11:30:12 (Evenimentul-Zilei)
BACAU. ORORILE din centrul de copii continua! Minori pusi sa spele TOALETA, SEDAȚI si batjocoriti. Marturii CUTREMURATOARE Cazul faradelegilor descoperite intr-un centru de copii cu probleme din Bacau continua. Dupa ce s-a prezentat povestea incredibila a unei fete mute, surprinsa in tandreturi cu un necunoscut chiar la parterul cladirii, noi detalii socante despre copiii de acolo ies la suprafata. ...continuare.

ALERTA fara precedent in Romania: Rujeola face ravagii - sute de oameni afectati in doar o saptamana

publicat 2018-02-10 10:30:05 (Click)
ALERTA fara precedent in Romania: Rujeola face ravagii - sute de oameni afectati in doar o saptamana Peste 120 de cazuri noi de rujeola s-au inregistrat in ultima saptamana, jumatate in judetele Vaslui, Bacau si Suceava. Numarul imbolnavirilor a ajuns la 10.749, peste 10.200 de cazuri fiind la persoane nevaccinate deloc. Citeste mai departe... ...continuare.

ALERTA fara precedent in Romania: O boala crunta face ravagii - sute de oameni afectati in doar o saptamana

publicat 2018-02-10 10:30:05 (Click)
ALERTA fara precedent in Romania: O boala crunta face ravagii - sute de oameni afectati in doar o saptamana Peste 120 de cazuri noi de rujeola s-au inregistrat in ultima saptamana, jumatate in judetele Vaslui, Bacau si Suceava. Numarul imbolnavirilor a ajuns la 10.749, peste 10.200 de cazuri fiind la persoane nevaccinate deloc. Citeste mai departe... ...continuare.

126 de cazuri noi de rujeola inregistrate in ultima saptamana, majoritatea in Vaslui/ Numarul total de cazuri confirmate este 10.749, din care 38 de decese

publicat 2018-02-10 07:30:26 (Mediafax)
126 de cazuri noi de rujeola inregistrate in ultima saptamana, majoritatea in Vaslui/ Numarul total de cazuri confirmate este 10.749, din care 38 de decese 126 de cazuri noi de rujeola au fost inregistrate in ultima saptamana, majoritatea fiind in judetele Vaslui, Bacau si Suceava. ...continuare.

Ies la iveala detalii socante din centrul de copii de la Bacau! "Minorii erau pusi la munca si sedati cu..."

publicat 2018-02-09 23:45:02 (CanCan)
Ies la iveala detalii socante din centrul de copii de la Bacau! Minorii erau pusi la munca si sedati cu... , v-a prezentat povestea incredibila de la un centru de copii din Bacau, unde o fata internata acolo si care este muta a fost surprinsa in tandreturi, la parterul cladirii, cu un necunoscut! O angajata a povestit totul, sub protectia anonimatului. Dar dezvaluirile nu se opresc aici! Continuarea: copiii sunt pusi la munca, desi sunt internati acolo pentru reabilitare psihica! Grozaviile din Centrul de Recuperare si Reabilitare a Persoanelor cu Dizabilitati Condorul Bacau sunt de nedescris!... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA