Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Dezastru la Bihor, dupa fenomenele meteo extreme. Sute de hectare de padure au fost distruse - VIDEO

publicat 2017-09-21 17:45:01 (Antena3)
Dezastru la Bihor, dupa fenomenele meteo extreme. Sute de hectare de padure au fost distruse - VIDEO Sute de hectare de padure au fost complet distruse de furtuni, arata Regia Nationala a Padurilor Romsilva. Cele mai mari pagube au fost în Bihor. Din primele date provizorii centralizate, a rezultat un... ...continuare.

1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania "Lasati-ma sa invat"

publicat 2017-09-21 17:30:02 (Antena-1)
1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala  cu ghiozdane complet echipate prin campania Lasati-ma sa invat Bucuresti, 21 septembrie 2017 - Prima saptamana de scoala a fost una a bucuriei pentru 1.100 de elevi de clasa a cincea si a sasea din 24 de scoli din judetele Arges, Bacau, Bihor, Buzau, Hunedoara, Mures, Neamt, Satu Mare, Timis, Valcea si Vrancea. ...continuare.

1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania "Lasati-ma sa invat"

publicat 2017-09-21 16:30:02 (Antena3)
1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania Lasati-ma sa invat Prima saptamâna de scoala a fost una a bucuriei pentru 1.100 de elevi de clasa a cincea si a sasea din 24 de scoli din judetele Arges, Bacau, Bihor, Buzau, Hunedoara, Mures, Neamt, Satu Mare, Timis,... ...continuare.

Romsilva: mii de hectare de padure sunt afectate de fenomenele meteo extreme

publicat 2017-09-21 12:15:23 (Ziarul-Financiar)
Romsilva: mii de hectare de padure sunt afectate de fenomenele meteo extreme Peste 700 de hectare de padure au fost doborate complet, cele mai mari pagube fiind inregistrate in Bihor, Arad si Maramures, mii de hectare fiind afectate de fenomenele meteo extreme din ultimele zile, estimeaza Regia Nationala a Padurilor - Romsilva, potrivit unui comunicat emis joi. ...continuare.

Tractor, izbit in plin de un tren cu elevi navetisti. Șoferul a murit

publicat 2017-09-21 11:15:07 (ProTV)
Graba i-a adus sfârsitul unui barbat de 67 de ani din judetul Bihor. Tractorul cu doua remorci, condus de victima, a fost izbit în plin de un tren cu elevi navetisti. ...continuare.

Accident feroviar in Bihor. Oamenii au sunat speriati la 112

publicat 2017-09-20 19:30:01 (Antena3)
Accident feroviar in Bihor. Oamenii au sunat speriati la 112 Un barbat si-a pierdut viata miercuri, dupa ce tractorul pe care-l conducea s-a lovit de un tren care circula între comuna Ciumeghiu si municipiul Salonta, iar o minora, de 15 ani, calatoare în tren,... ...continuare.

ACCIDENT FEROVIAR in Bihor. Un tractorist a murit dupa ce a acrosat un tren

publicat 2017-09-20 18:45:09 (Romania-TV)
ACCIDENT FEROVIAR in Bihor. Un tractorist a murit dupa ce a acrosat un tren Un barbat si-a pierdut viata miercuri, dupa ce tractorul pe care-l conducea s-a lovit de un tren care circula intre comuna Ciumeghiu si municipiul Salonta, iar o minora, de 15 ani, calatoare in tren, a suferit un traumatism cranio-cerebral minor si o contuzie lombara, fiind transportata la spital. ...continuare.

DRAMA pe calea ferata. Un MORT si un RANIT. Vehicul lovit de TREN

publicat 2017-09-20 18:00:03 (Evenimentul-Zilei)
DRAMA pe calea ferata. Un MORT si un RANIT. Vehicul lovit de TREN Un tren a provocat o drama pe calea ferata, dupa ce garnitura a lovit un tractor. Accidentul a avut loc in judetul Bihor. In urma impactului, soferul a murit iar pasagerul din dreapta a fost ranit grav. ...continuare.

Criza de tigle in judetul Bihor. Oamenii isi acopera casele cu folie

publicat 2017-09-20 08:00:35 (ProTV)
Ca si cum nu le-ar fi fost de ajuns ca vântul puternic le-a distrus acoperisurile, oamenii dintr-o comuna din Bihor au acum o alta problema - în magazine si depozite nu se mai gasesc tigle. ...continuare.

Un loc din Romania este la un pas de dezastru ecologic. "Prezinta un pericol iminent pentru mediu si pentru locuitorii din zona"

publicat 2017-09-13 12:30:01 (Antena3)
Un loc din Romania este la un pas de dezastru ecologic. Prezinta un pericol iminent pentru mediu si pentru locuitorii din zona Comuna Derna, din Bihor se afla la un pas de un dezastru ecologic. Primarul Florin Magui spunr ca „la prima rupere de nori, batalele de deseuri periculoase de la Derna se pot revarsa peste dispensar si peste... ...continuare.