Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Radu Tudor: " Cu amenintarea permanenta a Rusiei, cu derapajul Turciei, Romania are toate argumentele sa-si convinga aliatii ca e tara cea mai potrivita pentru angajamentele strategice viitor"

publicat 2017-10-09 11:45:01 (Antena3)
Radu Tudor:  Cu amenintarea permanenta a Rusiei, cu derapajul Turciei, Romania are toate argumentele sa-si convinga aliatii ca e tara cea mai potrivita pentru angajamentele strategice viitor Jurnalistul Radu Tudor face o scurta analiza, pe blog, a pozitiei strategice în care se afla România, mai ales acum când Turcia se afla în pragul unui esec democratic si derapaj strate... ...continuare.

VERDICTUL lui Tanase: "MULTI romani vor O DICTATURA ca-n RUSIA!"

publicat 2017-10-07 10:00:03 (Evenimentul-Zilei)
VERDICTUL lui Tanase: MULTI romani vor O DICTATURA ca-n RUSIA! Istoricul si analistul politic Stelian Tanase sustine, pe blog-ul propriu, ca in Romania exista riscul instaurarii unui regim totalitar, deoarece multi dintre semenii nostri "viseaza la o dictatura ca-n Rusia" ...continuare.

Radu Tudor, despre potentialul strategic al tarii noastre: E capabila Romania de un joc inteligent?

publicat 2017-10-03 11:00:02 (Antena3)
Radu Tudor, despre potentialul strategic al tarii noastre: E capabila Romania de un joc inteligent? Radu Tudor face o scurta analiza, pe blog, a situatiei regionale de securitate, despre care scrie ca "devine din ce in ce mai complicata", in conditiile in care avem de-a face pe... ...continuare.

DEZVALUIRILE lui Nastase: EXECUTIILE politice decise de BINOMUL Bucuresti-Bruxelles. Ce rol au jucat Monica Macovei si Catherine Day.

publicat 2017-09-29 10:15:04 (Evenimentul-Zilei)
DEZVALUIRILE lui Nastase: EXECUTIILE politice decise de BINOMUL Bucuresti-Bruxelles. Ce rol au jucat Monica Macovei si Catherine Day. Fostul premier pesedist Adrian Nastase sustine, pe blog, ca fostul secretar general al Comisiei Europene - am numit-o pe Catherine Day - a fost "omul de legatura" al Monicai Macovei la Bruxelles, prin intermediul caruia s-a realizat "santajul politic numit prescurtat MCV". ...continuare.

Fostul colonel SRI Daniel Dragomir: Voi vorbi despre puterea oculta Kovesi-Coldea

publicat 2017-09-26 16:45:02 (Antena3)
Fostul colonel SRI Daniel Dragomir: Voi vorbi despre puterea oculta Kovesi-Coldea Fostul colonel SRI Daniel Dragomir, audiat pentru a doua oara în comisia de control a SRI, a scris pe blog ca va vorbi despre "mecanismele nomenclaturii puterii oculte SRL Coldea si PFA... ...continuare.

Nastase iese la atac: "SLUGILE IDIOATE ale regimului Basescu-Macovei NU vor o dezbatere reala despre Justitie!"

publicat 2017-09-21 13:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Nastase iese la atac: SLUGILE IDIOATE ale regimului Basescu-Macovei NU vor o dezbatere reala despre Justitie! Fostul premier pesedist Adrian Nastase sustine, pe blog-ul propriu, ca slugile "idioate" ale regimului Basescu-Macovei nu vor o dezbatere autentica in domeniul Justitiei. ...continuare.

Tanase, despre "uraganul" Gabrielei Firea: "Un SPECTACOL DI GRANDA pentru UZUL PROSTILOR!"

publicat 2017-09-21 12:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Tanase, despre uraganul Gabrielei Firea: Un SPECTACOL DI GRANDA pentru UZUL PROSTILOR! Scriitorul si analistul politic Stelian Tanase sustine, pe blog-ul propriu, ca mult trambitata "furtuna" a Gabrielei Firea nu a fost decat "un spectacol di granda pentru uzul prostilor ca sa-si aminteasca de ea cand o fi zi de alegeri". ...continuare.

Daniel Dragomir, atac DUR la adresa lui Coldea si Tapalaga: 'Punctul de lucru UM Hotnews poarta atacul pe tema rusa'

publicat 2017-09-21 11:30:03 (Click)
Daniel Dragomir, atac DUR la adresa lui Coldea si Tapalaga: 'Punctul de lucru UM Hotnews poarta atacul pe tema rusa' Daniel Dragomir a scris pe blog-ul sau ca Dan Tapalaga, pe care il acuza ca ar avea legaturi cu serviciile, a inceput sa "aplice principiile sovietice". Citeste mai departe... ...continuare.

LIVE BLOG Bucurestiul, amenintat de furtuni. Firea inchide scolile dupa ora 17.00. Vijelia maxima, dupa 20.00. Restul tarii, sub cod portocaliu si galben

publicat 2017-09-20 20:15:01 (Adevarul)
LIVE BLOG Bucurestiul, amenintat de furtuni. Firea inchide scolile dupa ora 17.00. Vijelia maxima, dupa 20.00. Restul tarii, sub cod portocaliu si galben Intervalul critic pentru Bucuresti, in contextul averselor anuntate de meteorologi inca de marti seara, va fi de miercuri de la ora 20.00 pana joi, la ora la 3 dimineata, au anuntat reprezentantii Administratiei Nationale de Meteorologie la sedinta desfasurata la Primaria Capitalei. ...continuare.

Perlele de pe blogul ministrului Educatiei:Ma tem sa nu ne indreptam spre o GAURA NEAGRA a educatiei

publicat 2017-09-20 10:45:28 (Realitatea-TV)
Perlele de pe blogul ministrului Educatiei:Ma tem sa nu ne indreptam spre o GAURA NEAGRA a educatiei Liviu Pop, ministrul Educatiei Nationale a fost lider de sindicat. In 2007, si-a lansat si propriul blog, pe care isi expune "viziunea" si in zilele noastre. ...continuare.