Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Ion Iliescu, pe blog: In decembrie 1989 in Romania a avut loc o Revolutie!

publicat 2017-12-22 11:45:06 (Libertatea)
"In Romania a avut loc o revolutie, indiferent de ceea ce se straduiesc sa acrediteze cei carora acest act de demnitate nu le este pe plac, a transmis, vineri, fostul presedinte Ion Iliescu, presedinte de onoare al PSD. „Se implinesc azi, 22 decembrie 2017, douazeci si opt de ani de la victoria revoltei populare care […] Post-ul Ion Iliescu, pe blog: In decembrie 1989 in Romania a avut loc o Revolutie! apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Dezvaluiri incendiare! Radu Duda nu mai exista

publicat 2017-12-18 07:45:08 (Realitatea-TV)
Dezvaluiri incendiare! Radu Duda nu mai exista Radu Duda nu mai exista: Și-a schimbat numele in Radu al Romaniei, scrie pe blog Catalin Prisacariu. ...continuare.

O cunoscuta clarvazatoare a facut o noua profetie cumplita: "O tornada uriasa va face ravagii"

publicat 2017-12-12 15:15:02 (Antena3)
O cunoscuta clarvazatoare a facut o noua profetie cumplita: O tornada uriasa va face ravagii Clarvazatoarea Maria Ghiorghiu a facut o noua profetie cumplita. „În timp ce scriam aici pe Blog, vad înspre Est o TORNADA care se formeaza putin câte putin de la Pamant,cand brusc s-a... ...continuare.

PLANUL PSD-ALDE pentru INSTAURAREA DICTATURII: Democratia e o POVARA pentru Dragnea! ACUZAȚIILE unui analist cunoscut

publicat 2017-12-11 10:15:04 (Evenimentul-Zilei)
PLANUL PSD-ALDE pentru INSTAURAREA DICTATURII: Democratia e o POVARA pentru Dragnea! ACUZAȚIILE unui analist cunoscut Istoricul si scriitorul Stelian Tanase avertizeaza, pe blog, ca Liviu Dragnea si Calin Popescu-Tariceanu nu vor ezita sa forteze instaurarea dictaturii PSD-ALDE, atat timp cat aceasta cale va fi singura care le va rezolva marile probleme, in principal cele cu Justitia. De asemenea, Tanase reaminteste ca, din 1989 si pana in prezent, democratia s-a dovedit a fi o veritabila "povara" pentru FSN-PDSR-PSD, vehiculul neocomunistilor. ...continuare.

ACUZAȚII DEVASTATOARE: Iliescu si Firea, CIOCLII NESIMȚIȚI care se infrupta din CARNEA REGELUI MIHAI!

publicat 2017-12-06 10:45:05 (Evenimentul-Zilei)
ACUZAȚII DEVASTATOARE: Iliescu si Firea, CIOCLII NESIMȚIȚI care se infrupta din CARNEA REGELUI MIHAI! Istoricul si scriitorul Stelian Tanase critica (pe blog) in termeni duri fatarnicia lui Ion Iliescu si a Gabrielei Firea, care s-au ingramadit sa-i inalte osanale postume Regelui Mihai. Concluzia istoricului este mai mult decat usturatoare: numerosi pesedisti se imbulzesc, ca niste cioclii, sa se infrupte din carnea Regelui Mihai I, dorind sa capitalizeze imagine, desi, in timpul vietii Majestatii Sale, i-au fost adversari viscerali, incorecti si intratabili. ...continuare.

DEZVALUIRI EXPLOZIVE: CUM l-a ASASINAT SECURITATEA pe NICOLAE LABIȘ. CULISE INSPAIMANTATOARE

publicat 2017-12-02 13:15:04 (Evenimentul-Zilei)
DEZVALUIRI EXPLOZIVE: CUM l-a ASASINAT SECURITATEA pe NICOLAE LABIȘ. CULISE INSPAIMANTATOARE Istoricul si scriitorul Stelian Tanase dezvaluie, pe blog, culisele asasinarii poetului Nicolae Labis, imbrancit sub rotile unui tramvai, in 1956, de doi agenti ai Securitatii. Totodata, istoricul pune pe tapet o serie de marturii necunoscute publicului larg, printre care si cea expusa de scriitorul Zaharia Stancu (apropiat si rasfatat al nomenklaturii PCR), care a relatat ca, in momentul in care Labis a murit la spital, poetul nu a avut lumanari la capatai, ci doi securisti care l-au... ...continuare.

ATAC DEVASTATOR la LIICEANU, PATRICIU si STOICA! Amintirile cenzurate ale unui fost finantist

publicat 2017-11-30 23:45:03 (Evenimentul-Zilei)
ATAC DEVASTATOR la LIICEANU, PATRICIU si STOICA! Amintirile cenzurate ale unui fost finantist Intr-o postare pe blog, avocatul si scriitorul Marian Nazat descrie cu lux de amanunte o intamplare uluitoare. Personajele? Gabriel Liiceanu, Dinu Patriciu, Tariceanu, un fost ministru de Finante si un bancher ...continuare.

PLANUL Gabrielei Firea pentru DEBARCAREA lui Dragnea. CULISELE organizarii targului de Craciun in Piata Victoriei

publicat 2017-11-30 11:45:03 (Evenimentul-Zilei)
PLANUL Gabrielei Firea pentru DEBARCAREA lui Dragnea. CULISELE organizarii targului de Craciun in Piata Victoriei Gestul Gabrielei Firea de a hotara organizarea targului de sarbatori chiar in Piata Victoriei tradeaza faptul ca vrea sa castige "galoane suplimentare" in PSD, pretinzand ca a facut totul pentru a salva Guvernul, ceea ce ii va permite, in curand, sa emita pretentii pentru presedintia partidului, sustine istoricul si analistul Stelian Tanase, pe blog. ...continuare.

DEZVALUIRI SOCANTE: CE PLANURI are PUTIN cu Romania. PROPAGANDA KREMLINULUI, OMNIPREZENTA la Bucuresti

publicat 2017-11-29 10:30:04 (Evenimentul-Zilei)
DEZVALUIRI SOCANTE: CE PLANURI are PUTIN cu Romania. PROPAGANDA KREMLINULUI, OMNIPREZENTA la Bucuresti Anti-americanismul visceral declansat in spatiul public, imediat dupa comunicatul Departamentului de Stat al SUA, demonstreaza ca propaganda lui Vladimir Putin (platita cu bani grei, chiar de la Kremlin) este omniprezenta in Romania, sustine istoricul si analistul Stelian Tanase, pe blog. De asemenea, el avertizeaza ca rabufnirea anti-americanismului (pe fundalul coruptiei generalizate si a celui mai gregar populism cu iz ceausist) reprezinta o etapa in planul Moscovei, care vrea sa refaca... ...continuare.

Ancheta la o maternitate din Iasi, dupa ce o femeie a denuntat, pe blog, atitudinea personalului medical

publicat 2017-11-27 20:45:08 (ProTV)
Conducerea maternitatii Cuza Voda din Iasi a demarat o ancheta interna, dupa ce o femeie a scris, pe blogul personal, ca angajatii unitatii medicale si-au tratat pacientele inadecvat. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA