Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Un baiat de 16 ani, lovit de o autoutilitara in Braila. Șoferul a plecat de la fata locului fara a-i acorda vreun ajutor

publicat 2018-02-06 10:00:02 (Antena3)
Un baiat de 16 ani, lovit de o autoutilitara in Braila. Șoferul a plecat de la fata locului fara a-i acorda vreun ajutor Un adolescent de 16 ani a fost lovit de o autoutilitara luni dupa-amiaza in localitatea Varsatura din Braila. La volan de afla un tanar de doar 23 de ani.  Minorul, care circula pe marginea partii... ...continuare.

Bataie cu parul din cauza unei pisici moarte, in Braila. "Lucruri normale in ciclul vietii"

publicat 2018-02-02 11:30:26 (ProTV)
Bataie cu parul din cauza unei pisici moarte, in Braila. Lucruri normale in ciclul vietii Conflict spontan în comuna Racovita din judetul Braila. ...continuare.

Orasul din Romania unde se traieste cel mai rau

publicat 2018-02-01 17:15:02 (Antena3)
Orasul din Romania unde se traieste cel mai rau Orasele desemnate ca fiind cele mai dezavantajoase din punct de vedere al costului vietii sunt Resita, Alexandria, Vaslui, Focsani, Piatra-Neamt, Satu-Mare, Tulcea, Calarasi, Botosani si Braila, potrivitunui... ...continuare.

Nea Bachus, MAFIOTUL din banii caruia COMUNISTII au reconstruit PODUL GRANT

publicat 2018-02-01 10:30:04 (Evenimentul-Zilei)
Nea Bachus, MAFIOTUL din banii caruia COMUNISTII au reconstruit PODUL GRANT Dupa executia lui, i s-a spus nea Bachus, s-a facut si un film in care rolul sau a fost jucat de Stefan Mihailescu Braila si a condus cea mai mare retea mafiota din anii "Epocii de Aur". A fost condamnat la moarte si executat la Jilava, la 14 decembrie 1981. ...continuare.

Pina cind?

publicat 2018-01-31 20:15:05 (Dilema-Veche)
Pina cind? Mi-au cazut ochii recent pe volumul al treilea al stenogramelor sedintelor guvernului Groza (Editura Istros, Braila, 2017). Un moment cît se poate de (ne)fast acum, cînd e înca proaspata citarea unor declaratii ale ministrilor din noul cabinet Dancila, deoarece imaginea unui guvern pro-comunist risca sa iasa sifonata în comparatie cu cea a unui guvern postcomunist. ...continuare.

Fetita de 13 ani, sedusa si corupta sexual de un tanar din Braila. Copila a fost pozata in ipostaze indecente

publicat 2018-01-31 15:15:24 (Libertatea)
Fetita de 13 ani, sedusa si corupta sexual de un tanar din Braila. Copila a fost pozata in ipostaze indecente Cosmar pentru o fetita sedusa si corupta sexual de un tanar din judetul Braila. Barbatul a profitat de inocenta copilei de 13 ani cu care a intretinut relatii sexuale. Mai mult, Cristian Closca a convins-o pe fata sa fure bani din casa parintilor si, cand nu a mai primit sumele, a publicat imagini cu copila […] Post-ul Fetita de 13 ani, sedusa si corupta sexual de un tanar din Braila. Copila a fost pozata in ipostaze indecente apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Accident grav intre Focsani si Braila. Cinci victime

publicat 2018-01-30 19:00:02 (Antena3)
Accident grav intre Focsani si Braila. Cinci victime Un accident rutier destul de grav a avut loc marti pe DN2B, între Focsani si Braila, în urma caruia cinci persoane au fost ranite, Accidentul a fost provocat de un tânar sofer care a... ...continuare.

Cinci raniti, in urma unui accident grav petrecut in judetul Braila

publicat 2018-01-30 16:30:25 (Libertatea)
Cinci raniti, in urma unui accident grav petrecut in judetul Braila Cinci persoane au fost ranite, in urma unui grav accident rutier petrecut, marti, in jurul orei 14:20, pe soseaua dinspre Focsani catre Baldovinesti, in judetul Braila. Accidentul s-a produs din cauza unui sofer imprudent care a vrut sa depaseasca un autoturism oprit pentru a lasa sa treaca un transport agabaritic care venea din sens opus. […] Post-ul Cinci raniti, in urma unui accident grav petrecut in judetul Braila apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Liga Nationala de handbal feminin, etapa a 14-a. Azi, derby-ul Braila – Galati

publicat 2018-01-27 10:30:24 (Libertatea)
Liga Nationala de handbal feminin, etapa a 14-a. Azi, derby-ul Braila – Galati Liga Nationala de handbal feminin, etapa a 14-a. Azi, derby-ul Braila – Galati. CSM Bucuresti a jucat in devans. LIVETEXT CSM Bucuresti – Gyor, in Liga Campionilor la handbal feminin. Victorie magnifica. Reactii | LIVE&FOTO 21 ianuarie CSM Bucuresti – AHCM Slobozia 35-23 27 ianuarie 11:00: CSM SLATINA – CS RAPID 16:00: U CLUJ – […] Post-ul Liga Nationala de handbal feminin, etapa a 14-a. Azi, derby-ul Braila – Galati apare prima data in... ...continuare.

Nemtii de la Rewe au finalizat procesul de inchiriere al fostelor magazine XXL Mega Discount

publicat 2018-01-25 11:30:02 (Capital)
Nemtii de la Rewe au finalizat procesul de inchiriere al fostelor magazine XXL Mega Discount Grupul german Rewe, care in 2016 a decis inchiderea magazinelor sale XXL Mega Discount, a anuntat finalizarea procesului de inchiriere a galeriilor comerciale din Braila, Bucuresti, Targoviste, Buzau si Ploiesti, dupa ce acestea au intrat sub brandul Penny Market. Compania vrea sa mai deschida in acest an inca 20-25 de magazine noi. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA