Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cod galben de ploi pentru Maramures si de ceata pentru Covasna si Harghita

publicat 2017-09-20 08:15:41 (Romania-TV)
Cod galben de ploi pentru Maramures si de ceata pentru Covasna si Harghita Meteorologii au emis, miercuri, o atentionare cod galben de ploi pentru judetul Maramures si o alta de ceata pentru judetele Covasna si Harghita. ...continuare.

Cod galben de ploi si de ceata! Care sunt zonele afectate

publicat 2017-09-20 08:15:02 (CanCan)
Cod galben de ploi si de ceata! Care sunt zonele afectate Meteorologii au emis, miercuri, o atentionare cod galben de ploi pentru judetul Maramures si o alta de ceata pentru judetele Covasna si Harghita, anunta mediafax.ro.Astfel, pana la ora 8.15, in Maramures se vor semnala averse care vor cumula local 25 l/mp si intensificari de scurta durata ale vantului. In judetele Covasna si Harghita, ceata va determina scaderea vizibilitatii local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri. Atentionarea cod galben pentru judetele Covasna si Harghita este in... ...continuare.

DRAPELUL NAȚIONAL, motiv de SCANDAL LA SFANTU GHEORGHE. Primarul, acuzat ca ii batjocoreste pe romani

publicat 2017-09-15 18:45:04 (Evenimentul-Zilei)
DRAPELUL NAȚIONAL, motiv de SCANDAL LA SFANTU GHEORGHE. Primarul, acuzat ca ii batjocoreste pe romani Scandal la Sfantu Gheorghe. Mai multe organizatii nonguvernamentale din judetul Covasna il acuza pe primarul municipiului Sfantu Gheorghe, Antal Arpad, ca batjocoreste drapelul national si ii umileste pe romani prin refuzul de a arbora, definitiv, tricolorul romanesc pe turla Primariei. ...continuare.

Primarul din Sfantu Gheorghe, acuzat ca umileste romanii

publicat 2017-09-15 18:15:01 (Antena3)
Primarul din Sfantu Gheorghe, acuzat ca umileste romanii Mai multe organizatii nonguvernamentale din judetul Covasna îl acuza pe primarul municipiului Sfântu Gheorghe, Antal Arpad, ca 'batjocoreste' drapelul national al României si... ...continuare.

Forumul Civic al Romanilor cere Parlamentului sa nu aprobe proiectul de lege propus de UDMR

publicat 2017-09-15 15:00:14 (Realitatea-TV)
Forumul Civic al Romanilor cere Parlamentului sa nu aprobe proiectul de lege propus de UDMR Forumul Civic al Romanilor din judetele Covasna, Harghita si Mures, precum si mai multe organizatii nonguvernamentale din tara cer Parlamentului Romaniei sa nu aprobe proiectul Uniunii Democrate a Maghiarilor din Romania (UDMR) de modificare a Legii administratiei publice locale, care prevede scaderea de la 20% la 10% a pragului de folosire a limbii materne in institutiile publice. ...continuare.

SCANDALUL din Odorheiu Secuiesc. ALDE critica DUR un lider UDMR: "Este revoltator..."

publicat 2017-09-07 15:45:03 (Evenimentul-Zilei)
SCANDALUL din Odorheiu Secuiesc. ALDE critica DUR un lider UDMR: Este revoltator... Vicepresedintele Autoritatii Nationale pentur Protectia Consumatorilor (ANPC), Liliana Minca (ALDE), a lansat un atac dur impotriva presedintelui UDMR Covasna, Tamás Sándor, dupa ce acesta a declarat ca "unii de la OPC se comporta ca acum 100 de ani in America cei de la Ku Klux Klan". Afirmatiile lui Minca vin in contextul in care marti, intre Tamás Sándor, care este si seful Consiliului Judetean Covasna si cel al Comisariatului Judetean pentru Protectia Consumatorilor, Mircea Diacon s-a... ...continuare.

Razboi intre autoritati in Tinutul Secuiesc, dupa scandalul micilor: "Țara nu e numai a romanilor"

publicat 2017-09-06 20:30:08 (Realitatea-TV)
Razboi intre autoritati in Tinutul Secuiesc, dupa scandalul micilor: "Țara nu e numai a romanilor" Scandalul micilor de la Kaufland a declansat un adevarat razboi al declaratiilor la Covasna. Seful Consiliului Judetean face acuzatii grave la adresa sefului Protectiei Consumatorilor Covasna, pe care il compara cu membrii Ku Klux Klan. ...continuare.

Incredibil, dar ADEVARAT! Șeful ANPC, BATUT in secuime - VIDEO

publicat 2017-09-05 11:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Incredibil, dar ADEVARAT! Șeful ANPC, BATUT in secuime - VIDEO Șeful regional al ANPC Brasov, Sorin Susanu, se plange intr-un interviu ca ar fi fost supus la presiuni imense si ca institutia pe care o conduce trebuie sa infrunte ostilitatea locuitorilor din judetele Harghita si Covasna. ...continuare.

Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Covasna - Cum sta situatia in intregul judet

publicat 2017-08-31 22:15:06 (Realitatea-TV)
Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Covasna - Cum sta situatia in intregul judet Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Covasna - Apar primele informatii si note ale elevilor care au sustinut examenul de Bacalaureat in cea de-a doua sesiune a anului. ...continuare.

Tanara inecata in Olt. A cazut din caruta in timp ce traversa raul. Trupul i-a fost recuperat de pompieri dupa 4 ore de cautari

publicat 2017-08-28 00:00:09 (Romania-TV)
Tanara inecata in Olt. A cazut din caruta in timp ce traversa raul. Trupul i-a fost recuperat de pompieri dupa 4 ore de cautari O femeie din Covasna s-a inecat in Olt, duminica, in timp ce incerca sa traverseze raul cu o caruta. La un moment dat, a cazut din atelaj si a luat luata de curenti. Trupul ei a fost recuperat de pompieri dupa aproape patru ore. ...continuare.