Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Barbat inselat cu peste 4.000 lei de o tanara pe internet

publicat 2018-04-13 15:45:13 (ProTV)
Un barbat de 48 de ani din comuna Maglavit, judetul Dolj, a fost înselat de o tânara de 29 de ani, din orasul Beclean, judetul Bistrita-Nasaud, prin intermediul unei retele de socializare, cu suma de 4.370 lei sub pretextul unei eventuale casatorii. ...continuare.

COD PORTOCALIU de inundatii pe Dunare pana in 20 aprilie, COD GALBEN pana la sfarsitul lunii

publicat 2018-04-12 15:45:15 (Mediafax)
COD PORTOCALIU de inundatii pe Dunare pana in 20 aprilie, COD GALBEN pana la sfarsitul lunii Hidrologii au instituit cod portocaliu valabil pana in 20 aprilie pe sectorul romanesc al Dunarii, vizate fiind judetele Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Constanta, Braila, Ialomita, Tulcea si Galati. ...continuare.

Izabela Chencian, noul secretar al Senatului; A fost propusa de liderul PSD Dolj, Claudiu Manda

publicat 2018-04-10 14:15:10 (Libertatea)
Izabela Chencian, noul secretar al Senatului; A fost propusa de liderul PSD Dolj, Claudiu Manda Izabela Chencian este noul secretar al Senatului. Aceasta a fost propusa de liderul PSD Dolj, Claudiu Manda, si a fost votata martea trecuta, prin vot secret electronic, dupa ce Ioan Vargau a fost revocat din functie. Manda preciza, atunci, ca aceasta nu este membru PSD. Presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu a anuntat, dupa sedinta conducerii […] Post-ul Izabela Chencian, noul secretar al Senatului; A fost propusa de liderul PSD Dolj, Claudiu Manda apare prima data in... ...continuare.

Incendiu puternic la o facultate din Craiova

publicat 2018-04-09 11:45:13 (Realitatea-TV)
Incendiu puternic la o facultate din Craiova Un incendiu a izbucnit luni dimineata la un imobil al Facultatii de Mecanica din Craiova - sectia automobile rutiere, pe care angajatii ISU Dolj au reusit sa il stinga dupa o interventie cu cinci autospeciale cu apa si spuma. ...continuare.

Incendiu la Facultatea de Mecanica din Craiova

publicat 2018-04-09 11:30:02 (Antena3)
Incendiu la Facultatea de Mecanica din Craiova Un incendiu a izbucnit luni dimineata la un imobil al Facultatii de Mecanica din Craiova - sectia automobile rutiere, pe care angajatii ISU Dolj au reusit sa il stinga dupa o interventie cu cinci... ...continuare.

Cod galben si portocaliu de inundatii pe Dunare, pana in 30 aprilie

publicat 2018-04-04 21:45:02 (Bursa)
Cod galben si portocaliu de inundatii pe Dunare, pana in 30 aprilie Hidrologii au emis, astazi, o avertizare cod galben si cod portocaliu de inundatii pe Dumare, urmand a fi afectate judetele Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Calarasi, Ialomita, Braila, Galati, Constanta si Tulcea, se arata intr-un comunicat al Institutului National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor, dat publicitatii. ...continuare.

Oltenii sunt cei mai mari consumatori de alcool din tara

publicat 2018-04-04 00:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Oltenii sunt cei mai mari consumatori de alcool din tara Locuitorii regiunii Sud-Vest a Romaniei, Oltenia, sunt cei mai mari consumatori de alcool, arata cifrele Directiei Regionale de Statistica Dolj. ...continuare.

COD GALBEN DE VANT in mai multe judete

publicat 2018-04-02 11:45:15 (Romania-TV)
COD GALBEN DE VANT in mai multe judete COD GALBEN, valabil de la ora 11:00 pana la ora 17:00 In Judetul Mehedinti: zona joasa; Judetul Olt; Judetul Valcea: zona joasa; Judetul Gorj: zona joasa; Judetul Dolj; Se vor semnala intensificari locale ale vantului ce vor atinge la rafala 55-65 km/h, iar in judetele Dolj si Olt, temporar 70-75 km/h. COD GALBEN, valabil de la ora 11:00 pana la ora 17:00 In Judetul Teleorman; Se vor semnala intensificari temporare ale vantului care vor atinge la rafala 55...65 km/h si izolat 70...75 km/h. ...continuare.

Adolescenta din Gorj, care a fost data disparuta, a fost gasita de autoritati

publicat 2018-03-30 16:30:05 (Antena3)
Adolescenta din Gorj, care a fost data disparuta, a fost gasita de autoritati O minora in varsta de 14 ani, care a disparut luni de la Spitalul Orasenesc Turceni, unde era internata, a fost gasita de politisti in localitatea Calafat din judetul Dolj, au informat reprezentantii... ...continuare.

Deputat USR impiedicat sa vorbeasca in sedinta Consiliului Local Craiova, intimidat de Politia Locala

publicat 2018-03-29 19:45:13 (Mediafax)
Deputat USR impiedicat sa vorbeasca in sedinta Consiliului Local Craiova, intimidat de Politia Locala Deputatul USR Dolj, Adrian Prisnel, a acuzat conducerea PSD a Primariei Craiova si consilierii locali social-democrati ca l-au impiedicat sa ia cuvantul, joi, in sedinta Consiliului Local si ca polistii locali l-au intimidat, vrand sa il evacueze, astfel ca a fost nevoit sa paraseasca sala. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro