Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Muncitorii de pe un santier de constructii din Galati au descoperit bombe de aviatie din Al Doilea Razboi Mondial!

publicat 2017-12-10 14:00:02 (Antena-1)
Cinci bombe de aviatie din Al Doilea Razboi Mondial au fost descoperite de niste muncitori care lucrau pe un santier de constructii din satul Costi din vecinatatea municipiului Galati, a declarat, duminica, purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Galati, Eugen Chirita. ...continuare.

Bombe de aviatie din Al Doilea Razboi Mondial, descoperite pe un santier din Galati

publicat 2017-12-10 13:30:10 (Romania-TV)
Bombe de aviatie din Al Doilea Razboi Mondial, descoperite pe un santier din Galati Cinci bombe de aviatie din Al Doilea Razboi Mondial au fost descoperite de niste muncitori care lucrau pe un santier de constructii din satul Costi din vecinatatea municipiului Galati, a declarat, duminica, purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Galati, Eugen Chirita, anunta Agerpres. ...continuare.

Cod galben de ceata in Vrancea, Galati si Vaslui

publicat 2017-12-08 21:45:06 (Libertatea)
Administratia Nationala de Meteorologie a emis, vineri seara, o atentionare nowcasting Cod galben de ceata pentru judetele Vrancea, Galati si Vaslui, valabila pana la ora 2:00. Potrivit sursei citate, pana la ora 2:00, in judetele Vrancea (localitatile: Focsani, Marasesti, Odobesti, Panciu, Biliesti, Bolotesti, Bordesti, Campineanca, Carligele, Ciorasti, Cotesti, Dumbraveni, Fitionesti, Garoafa, Golesti, Gologanu, Gugesti, Jaristea, […] Post-ul Cod galben de ceata in Vrancea, Galati si... ...continuare.

Avertizare de fenomene meteo periculoase in doua judete din Romania

publicat 2017-12-08 16:45:02 (Antena3)
Avertizare de fenomene meteo periculoase in doua judete din Romania Administratia Nationala de Meteorologie a prelungit, vineri, avertizarea nowcasting Cod galben de ceata, valabila pentru judetele Vrancea si Galati. Potrivit meteorologilor, pâna la ora 20:00,... ...continuare.

Mama si fiu, decedati intr-un incendiu in Galati

publicat 2017-12-08 15:00:08 (Romania-TV)
Mama si fiu, decedati intr-un incendiu in Galati O femeie de 89 ani si fiul ei, de 69 ani au murit vineri, in urma unui incendiu care s-a produs in casa din Galati in care locuiau, a declarat purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Galati, Eugen Chirita, citat de Agerpres. ...continuare.

Doi morti in urma unui incendiu puternic izbucnit din cauza unei sobe defecte, la Galati| FOTO,VIDEO

publicat 2017-12-08 14:30:06 (Libertatea)
O femeie de 89 de ani cu probleme medicale, imobilizata la pat, si un barbat de 69 de ani, din Galati, au murit, vineri, in urma unui incendiu puternic produs la locuinta in care se aflau, cel mai probabil din cauza unei sobe exploatate necorespunzator sau cu defectiuni.  Incendiul s-a produs vineri, in jurul orei […] Post-ul Doi morti in urma unui incendiu puternic izbucnit din cauza unei sobe defecte, la Galati| FOTO,VIDEO apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Doi batrani au murit in propria locuinta. Casa a luat foc din cauza sobei defecte

publicat 2017-12-08 14:15:02 (Antena-1)
Doi batrani au murit in propria locuinta. Casa a luat foc din cauza sobei defecte Tragedie intr-un sat din Galati. Un barbat si o femeie, in varsta 70, respectiv de 89 de ani, au murit dupa ce casa lor a luat foc ...continuare.

Tragedie, dupa ce o casa a luat foc! Doi oameni si-au pierdut viata!

publicat 2017-12-08 14:15:02 (CanCan)
Tragedie, dupa ce o casa a luat foc! Doi oameni si-au pierdut viata! Un barbat de 70 de ani si o femeie de 89 au decedat, dupa ce casa in care locuiau a luat foc. Nenorocirea s-a petrecut in judetul Galati. Incendiul ar fi izbucnit de la o soba improvizata. Lucratorii de la gaze au oprit alimentarea la casele din apropiere. Mai multe echipaje de interventie se afla la fata locului, anunta antena3.ro."Din primele cercetari, cauza este o soba fara acumulare de caldura folosita necorespunzator. Pentru victime nu s-a mai putut face nimic. Incendiul a fost... ...continuare.

Barbatul care a incendiat doi oameni fara adapost in Galati a fost condamnat la inchisoare

publicat 2017-12-08 12:00:07 (Libertatea)
Ștefan Alexandru, barbatul care a incendiat doi oameni fara adapost in Galati, a fost condamnat la 18 ani de inchisoare, pentru dublu omor calificat prin cruzimi. Cel poreclit "Nazistul" a contestat deja sentinta pronuntata de Tribunalul Galati care nu este insa definitiva. Cauza urmeaza sa fie judecata la Crutea de Apel Galati. Pe langa detentie, […] Post-ul Barbatul care a incendiat doi oameni fara adapost in Galati a fost condamnat la inchisoare apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.