Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cursa pentru LPF, la final: Iorgulescu vs. Dragoi

publicat 2017-10-10 10:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Cursa pentru LPF, la final: Iorgulescu vs. Dragoi Un singur contracandidat are Gino Iorgulescu la conducerea Ligii Profesioniste de Fotbal. Acesta este presedintele ACS Poli Timisoara, Sorin Dragoi. Un al treilea candidat vehiculat, Marius Stan, fost sef al celor de la Otelul Galati, nu a primit nominalizarea niciunui club. ...continuare.

Visinescu din Galati, in hohote de ras la "Neatza"! "La 80 de ani, cand se retrage din muzica, Ristei o sa umble cu apometrele si intretinerea!"

publicat 2017-10-09 12:45:02 (Antena-1)
S-a lasat cu veselie, ca pe vremuri in fata blocului, in platoul de la "Neatza". Baietii din Freestay, cu Ristei in frunte, alaturi de Razvan si Dani, s-au distrat copios. Cum? ...continuare.

Porturile Romaniei sunt ruinate, aici navele nu acosteaza, iar turistii le evita

publicat 2017-10-08 19:30:08 (ProTV)
Un fluviu de prostie, partea III: De 20 de ani se tot vorbeste despre construirea unui pod peste Dunare, la Braila sau Galati. Avantajele ar fi uriase. ...continuare.

O familie din Galati produce containere modulare de peste 2 mil. euro anual

publicat 2017-10-07 23:45:06 (Ziarul-Financiar)
O familie din Galati produce containere modulare de peste 2 mil. euro anual Compania Demcar din Galati, un business de 2,3 mil. euro in 2016, detinuta de familia Tonita, produce circa 1.000 de containere modulare pe an, din care 5% sunt folosite ca locuinte permanente, grosul productiei mergand catre sectorul constructiilor, in santiere, potrivit reprezentantilor companiei. "Singura problema este sa gasesti unde sa parchezi containerul pentru ca iti trebuie teren. Incalzirea poate fi si electrica, prin centrala termica, panouri solare sau alte variante. Acum sunt in... ...continuare.

Perchezitii la sediul unei primarii din judetul Galati. Este vizat primarul pentru o vanzare ilegala a unui teren

publicat 2017-10-06 13:00:09 (Romania-TV)
Perchezitii la sediul unei primarii din judetul Galati. Este vizat primarul pentru o vanzare ilegala a unui teren Ofiterii DGA fac vineri perchezitii la sediul Primariei comunei galatene Branistea din judetul Galati, intr-un dosar privind vanzarea ilegala a unui teren intravilan aflat in proprietatea localitatii, printr-o hotarare de Consiliu Local, iar potrivit unor surse judiciare sunt vizati primarul, un consilier local si cumparatorul. ...continuare.

Primarie din Galati, luata cu ASALT de mascati. Perchezitii de AMPLOARE

publicat 2017-10-06 13:00:02 (Click)
Primarie din Galati, luata cu ASALT de mascati. Perchezitii de AMPLOARE Ofiteri de politie judiciara ai Directiei Generale Anticoruptie (DGA) - Serviciul Judetean Anticoruptie (SJA) Galati efectueaza, vineri dimineata, impreuna cu procurorul de caz desemnat din cadrul Parchetului de pe langa Judecatoria Galati, o perchezitie la sediul unei Citeste mai departe... ...continuare.

Perchezitii la sediul unei primarii din judetul Galati

publicat 2017-10-06 13:00:01 (Bursa)
Perchezitii la sediul unei primarii din judetul Galati Ofiterii DGA fac astazi perchezitii la sediul Primariei comunei galatene Branistea din judetul Galati, intr-un dosar privind vanzarea ilegala a unui teren intravilan aflat in proprietatea localitatii, printr-o hotarare de Consiliu Local, iar potrivit unor surse judiciare sunt vizati primarul, un consilier local si cumparatorul, potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Tecuci: inca un incendiu la o groapa de gunoi

publicat 2017-10-06 10:30:10 (Realitatea-TV)
Tecuci: inca un incendiu la o groapa de gunoi Un incendiu a izbucnit, vineri dimineata, la rampa de gunoi a municipiului Tecuci, a anuntat purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Galati, capitan Catalin Sion, citat de Radio Iasi. ...continuare.

O familie din Galati produce containere modulare de peste 2 mil. euro anual

publicat 2017-10-06 00:15:28 (Ziarul-Financiar)
O familie din Galati produce containere modulare de peste 2 mil. euro anual Compania Demcar din Galati, un business de 2,3 mil. euro in 2016, detinuta de familia Tonita, produce circa 1.000 de containere modulare pe an, din care 5% sunt folosite ca locuinte permanente, grosul productiei mergand catre sectorul constructiilor, in santiere, potrivit reprezentantilor companiei. "Singura problema este sa gasesti unde sa parchezi containerul pentru ca iti trebuie teren. Incalzirea poate fi si electrica, prin centrala termica, panouri solare sau alte variante. Acum sunt in... ...continuare.

Sute de elevi, depistati cu paduchi

publicat 2017-10-05 20:45:11 (Realitatea-TV)
Sute de elevi, depistati cu paduchi Peste 200 de elevi din Galati au fost depistati cu paduchi. ...continuare.