Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Povestea preotului ialomitean care hraneste sufletele necajite. A "infiat" zeci de sarmani de toate varstele

publicat 2018-01-20 21:45:02 (CanCan)
Povestea preotului ialomitean care hraneste sufletele necajite. A "infiat" zeci de sarmani de toate varstele Un preot din comuna Alexeni, judetul Ialomita, s-a transformat in Dumnezeu pentru oamenii saraci din localitate. In incinta unei foste gradinite, duhovnicul a infiintat o cantina sociala unde serveste mancare calda tuturor celor greu incercati de soarta. Mesele sunt pregatite cu multa migala in bucataria din casa in care preotul locuieste. CANCAN.RO, SITE-UL NR. 1 DIN ROMANIA, va prezinta intreaga poveste emotionanta. (VEZI SI: Legendele urbane sustin ca... Ce ascund tunelurile secrete de sub... ...continuare.

Avertizare nowcasting de vant puternic pentru 15 judete, intre care si Capitala

publicat 2018-01-13 12:30:42 (Ziarul-Financiar)
Avertizare nowcasting de vant puternic pentru 15 judete, intre care si Capitala Meteorologii au emis, sambata, mai multe atentionari nowcasting de vant puternic pentru 15 judete, intre care si Bucurestiul, valabile pana la ora 16.00.Astfel, este cod galben de vant in judetele Ilfov, Giurgiu, Olt, Dolj, Giurgiu, Buzau, Ialomita, Teleorman, Prahova, Arges si Dambovita.Atentionarea este valabila pana la ora 16.00.De asemenea, este in vigoare o alta atentionare pentru judetele Constanta, Tulcea si Caras-Severin, valabila pana la ora 14.Viteza vantului poate depasi la rafala... ...continuare.

Atentie, soferi! Meteorologii au emis COD GALBEN de ceata. Zonele afectate

publicat 2018-01-08 08:00:01 (Antena-1)
Atentie, soferi! Meteorologii au emis COD GALBEN de ceata. Zonele afectate 11 judete - Alba, Sibiu, Covasna, Olt, Dolj, Braila, Ialomita, Teleorman, Giurgiu, Iasi si Vaslui - se afla luni dimineata sub atentionare cod galben de ceata. ...continuare.

Cod galben de ceata si polei in Bucuresti si 18 judete, vineri dimineata

publicat 2018-01-05 07:15:20 (Libertatea)
Cod galben de ceata si polei in  Bucuresti si 18 judete, vineri dimineata. Avertizarea meteo este valabila pentru orele urmatoare. Pana la ora 9:00, ceata va persista in Municipiul Bucuresti si in localitati din judetul Cluj. Potrivit meteorologilor, pana la ora 11:00, in localitati din judetele Buzau, Braila, Ilfov, Ialomita, Prahova, Dambovita, Giurgiu, Calarasi, Vrancea […] Post-ul Cod galben de ceata si polei in Bucuresti si 18 judete, vineri dimineata apare prima data in... ...continuare.

O invatatoare din Ialomita preda de peste 20 de ani arta tesutului traditional romanesc. Le pregateste pe fetele ei luni de zile pentru "Olimpiada"

publicat 2018-01-02 00:00:02 (CanCan)
O invatatoare din Ialomita preda de peste 20 de ani arta tesutului traditional romanesc. Le pregateste pe fetele ei luni de zile pentru "Olimpiada" Cand nu-si invata elevii sa scrie si sa citeasca, Ana Banu, o invatatoare din judetul Ialomita, preda lectii de tesut traditional. De peste 20 ani, intr-o clasa de la scoala, a infiintat un atelier in care le arata tuturor cum se practica acest mestesug popular. CANCAN.RO, SITE-UL NR. 1 DIN ROMANIA, va prezinta povestea ei emotionanta. (VEZI SI: Exista un sat din Romania unde tinerele invata sa fie gospodine. Scoala de neveste)Satul ialomitean Luciu a fost cunoscut datorita pasiunii pentru... ...continuare.

VIDEO/Amintiri "Fierbinti" de Craciun! La taclale cu Buca si Nea Romu, satenii-actori din serial

publicat 2017-12-25 13:15:21 (Libertatea)
Sarbatorile bat la usa, iar in Fierbinti, Ialomita, este forfota mare. Oamenii locului au taiat porcii, au pregatit tuica si vinul pentru o petrecere in familie de neuitat. Nea Buca, barbatul dupa care s-a creionat personajul Celentano, si nea Romu, in casa caruia locuieste politistul Robi, doi dintre satenii care sunt, din cand in cand, […] Post-ul VIDEO/Amintiri "Fierbinti" de Craciun! La taclale cu Buca si Nea Romu, satenii-actori din serial apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Grupare de proxeneti care-si desfasura afacerile la Buzau, destructurata de politisti

publicat 2017-12-21 13:15:05 (Libertatea)
O grupare de proxeneti care-si desfasura afacerile la Buzau a fost destructurata de catre politisti in urma unor perchezitii desfasurate miercuri de catre politisti, cu sprijinul colegilor lor din Ialomita si Mehedinti, sub coordonarea procurorului de caz. Oamenii legii au descins in orasele Fetesti si Drobeta Turnu Severin, la trei persoane banuite de proxenetism. Din […] Post-ul Grupare de proxeneti care-si desfasura afacerile la Buzau, destructurata de politisti apare prima data in... ...continuare.

Boala care FACE RAVAGII in Romania! Autoritatile sunt in ALERTA MAXIMA. Se tem de ce e mai rau

publicat 2017-12-19 16:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Boala care FACE RAVAGII in Romania! Autoritatile sunt in ALERTA MAXIMA. Se tem de ce e mai rau Autortitatile sunt din nou in alerta maxima, dupa ce un numar de 80 de cazuri noi de rujeola au fost inregistrate in ultima saptamana, 35 de cazuri doar in Ialomita. ...continuare.

Au fost furate parazapezile de pe DN2, in judetul Buzau. Zona a ramas descoperita in fata viscolului

publicat 2017-12-18 12:15:07 (Libertatea)
Hotii pot fi acuzati de orice, numai de lipsa de imaginatie nu. Persoane necunoscute au furat parazapezile de pe camp, montate pe o lungime de peste 200 de metri, pe marginea DN2E85, la limita dintre judetele Buzau si Ialomita. Astfel, una dintre cele mai delicate portiuni de drum, unde pe timp de iarna se formeaza […] Post-ul Au fost furate parazapezile de pe DN2, in judetul Buzau. Zona a ramas descoperita in fata viscolului apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA