Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Un batran a murit inecat cu o bucata de covrig. Incidentul, petrecut in fata Tribunalului Ialomita

publicat 2017-11-24 16:00:07 (Libertatea)
Un batran de 71 de ani a murit inecat, vineri, cu o bucata din covrigul pe care-l manca. Incidentul s-a petrecut in fata Tribunalului Ialomita, din Slobozia. Potrivit martorilor oculari, omul mergea pe strada, iar la un moment dat a cazut la pamant. Speriati, cei care l-au observat au sunat de urgenta la 112. La […] Post-ul Un batran a murit inecat cu o bucata de covrig. Incidentul, petrecut in fata Tribunalului Ialomita apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata

publicat 2017-11-24 09:15:09 (Ziarul-Financiar)
Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata Capitala si 21 de judete sunt, vineri dimineata, sub avertizare cod galben de ceata. Ceata reduce vizibilitatea local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri.Avertizarea emisa de Administratia Nationala de Meteorologie este valabila pentru municipiul Bucuresti si judetele Neamt, Suceava, Gorj, Olt, Valcea, Dolj, Buzau, Ilfov, Ialomita, Teleorman, Prahova, Arges, Dambovita, Giurgiu, Calarasi, Alba, Brasov, Harghita, Sibiu, Covasna si Mures.Avertizarea este in vigoare pana la ora 9.00 pentru... ...continuare.

Ce pasiune si-a gasit un politist din Ialomita. A construit o flotila in sufragerie!

publicat 2017-11-22 23:15:02 (CanCan)
Ce pasiune si-a gasit un politist din Ialomita. A construit o flotila in sufragerie! O adevarata flotila si-a facut loc in sufrageria unui politist din Slobozia. Pasionat de navomodelism, subcomisarul Cristian Negutescu are o impresionanta colectie de submarine, crucisatoare si fregate in miniatura. Navele reprezinta modele reduse la scara mica ale unor celebre ambarcatiuni de razboi. (CITESTE SI: In urma cu 15 ani, s-a catapultat dintr-un MIG, iar azi... Povestea celui mai experimentat pilot militar din Romania)Subcomisarul Cristian Negutescu si-a petrecut intreaga copilarie... ...continuare.

Povestea celei mai mari companii din judetul Vaslui. "Am inceput cu cateva hectare si am ajuns sa lucram 5.000 de hectare de teren agricol"

publicat 2017-11-21 21:00:12 (Ziarul-Financiar)
Povestea celei mai mari companii din judetul Vaslui. Am inceput cu cateva hectare si am ajuns sa lucram 5.000 de hectare de teren agricol Citeste si: Guvernul vrea disciplina in comertul cu cereale: "Pana acum nu aveai nevoie de nimic ca sa faci comert cu cereale, doar sa iei de aici si sa vinzi dincolo" Familia Sitaru, care lucreaza 2.300 hectare in Ialomita si Calarasi, mizeaza pe afaceri de 5 mil. euro din productia de cereale si oleaginoase Plantagro-Com, cea mai mare companie din judetul Vaslui, a finalizat anul trecut cu o cifra de afaceri de 380 mil. lei, in crestere cu 43% fata de anul precedent, ara­ta datele de la... ...continuare.

Captura de peste 270.000 de tigari contrafacute, in Giurgeni, judetul Ialomita

publicat 2017-11-21 14:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Captura de peste 270.000 de tigari contrafacute, in Giurgeni, judetul Ialomita Oamenii legii ialomiteni, secondati de inspectori din cadrul ANAF, au reusit sa impiedice un traficant de tigari sa invadeze piata neagra din Ialomita cu mai bine de 13.000 de pachete de tigarete, in legatura cu care exista suspiciunea ca sunt contrafacute. Barbatul in varsta de 42 de ani, originar din Constanta, a fost retinut in punctul de control Giurgeni si urmeaza sa fie deferit justitiei pentru contrabanda. ...continuare.

Bona, acuzata ca ar fi infometat trei bebelusi. Primea de la parintii plecati in strainatate cate 500 lei de copil

publicat 2017-11-20 16:00:06 (ProTV)
O bona din Țandarei, judetul Ialomita, s-a ales cu dosar penal dupa ce i-ar fi înfometat pe cei trei bebelusi de care avea grija. ...continuare.

Bebelusi infometati de bona in Ialomita, in stare grava la spital

publicat 2017-11-20 15:30:06 (Libertatea)
Bebelusi infometati de bona in Ialomita, in stare grava la spital Trei bebelusi infometati de bona in Ialomita au ajuns in stare grava la spital, dupa ce nu ar fi fost hraniti de cea care era responsabila sa aiba grija de ei. Potrivit medicilor, micutii sufereau de anemie severa pentru ca aveau jumatate din greutatea normala pentru varsta lor. Bona, o femeie de 30 de ani […] Post-ul Bebelusi infometati de bona in Ialomita, in stare grava la spital apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Trei bebelusi din Ialomita au ajuns in stare critica la spital, dupa ce bona lor le-a facut asta. Medicii s-au ingrozit cand i-au vazut pe micuti - VIDEO

publicat 2017-11-20 14:30:02 (Antena3)
Trei bebelusi din Ialomita au ajuns in stare critica la spital, dupa ce bona lor le-a facut asta. Medicii s-au ingrozit cand i-au vazut pe micuti - VIDEO Trei bebelusi au ajuns la spitalul din slobozia, în stare extrem de grava, dupa ce femeia care îi ingrijea i-a infometat. Bebelusii, de doua, respectiv trei luni, erau subnutriti, prezentând... ...continuare.

Camion incarcat cu azotat de amoniu rasturnat in Buzau. Circulatia este blocata pe DN2C

publicat 2017-11-20 13:45:08 (Romania-TV)
Camion incarcat cu azotat de amoniu rasturnat in Buzau. Circulatia este blocata pe DN2C Circulatia rutiera este blocata pe DN2C, in apropiere de localitatea Padina, judetul Buzau, dupa ce un camion incarcat cu 42 tone de azotat de amoniu s-a rasturnat pe sensul de mers catre Ialomita, informeaza Centrul Infotrafic. ...continuare.