Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




VREMEA se strica de Paste: Cod Galben pentru mai multe judete, anunta ANM

publicat 2018-04-07 10:30:15 (Romania-TV)
VREMEA se strica de Paste: Cod Galben pentru mai multe judete, anunta ANM COD GALBEN. Potrivit meteorologilor, pana la ora 16:00, in judetele Ialomita, Braila, Buzau si Vrancea se vor semnala intensificari temporare ale vantului care vor atinge la rafala 55-65 km/h. Avertizarile de fenomene periculoase imediate (nowcasting) se emit pentru o perioada de maximum sase ore, precizeaza ANM ...continuare.

Cod galben si portocaliu de inundatii pe Dunare, pana in 30 aprilie

publicat 2018-04-04 21:45:02 (Bursa)
Cod galben si portocaliu de inundatii pe Dunare, pana in 30 aprilie Hidrologii au emis, astazi, o avertizare cod galben si cod portocaliu de inundatii pe Dumare, urmand a fi afectate judetele Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Calarasi, Ialomita, Braila, Galati, Constanta si Tulcea, se arata intr-un comunicat al Institutului National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor, dat publicitatii. ...continuare.

Cod galben de vant puternic in mai multe judete

publicat 2018-04-01 10:45:16 (Romania-TV)
Cod galben de vant puternic in mai multe judete COD GALBEN Valabil de la : 01-04-2018 ora 10:30 pana la : 01-04-2018 ora 15:00 Judetul Ialomita; Judetul Braila; Judetul Buzau; Judetul Calarasi; Se vor semnala : Intensificari ale vantului care la rafala vor atinge 55...65 km/h si izolat 70 km/h Fenomene asociate : temporar averse COD GALBEN Valabil de la : 01-04-2018 ora 7:00 pana la : 01-04-2018 ora 13:00 Judetul Constanta; Judetul Tulcea; Se vor semnala : - intensificari ale vantului, cu rafale ce vor depasi, local, 55 - 65 km/h ...continuare.

EDU.RO: Inspectorii scolari din Braila, Buzau, Ialomita si Vrancea au ramas cu aceleasi punctaje dupa contestatii

publicat 2018-03-29 15:30:21 (Romania-TV)
EDU.RO: Inspectorii scolari din Braila, Buzau, Ialomita si Vrancea au ramas cu aceleasi punctaje dupa contestatii "In cazul meu, e acelasi punctaj, 65 de puncte. Traim momente pe care nu le putem explica ca se pot produce intr-o tara europena. Mai e putin si am fi condamnati la ani grei de temnita ca am muncit si am fost corecti, dar nu am fost membri de partid. Din informatiile pe care le avem au pregatite si ordinele de revocare, urmeaza sa fim revocati. Se joaca cu psihicul si cu sanatatea noastra. Ei cred ca vom ceda, dar de maine vom fi din nou cu energia la maximum si vom lupta. Nu o sa stam cu... ...continuare.

Peste 25.300 de locuri de munca vacante la nivel national

publicat 2018-03-27 08:30:15 (Romania-TV)
Peste 25.300 de locuri de munca vacante la nivel national Din cele 25.331 de locuri de munca disponibile, in Bucuresti sunt vacante 5.751, in Prahova - 2.144, in Arad - 1.729, Sibiu - 1.679, Timis - 1.330, Iasi - 778, Valcea - 716, Cluj - 640, Constanta - 616, Ilfov - 615, Hunedoara - 590, Bihor - 538, Arges - 523, Dolj - 510, Harghita - 501, Buzau - 498, Alba - 439, Neamt - 404, Brasov - 402, Dambovita - 398, Vaslui - 389, Mures - 347, Satu Mare - 339, Maramures - 326, Gorj - 314, Galati - 297, Bistrita-Nasaud - 285, Teleorman - 262, Olt - 244,... ...continuare.

Avertizare meteorologica - cod galben de ceata in orele urmatoare

publicat 2018-03-26 22:30:10 (Realitatea-TV)
Avertizare meteorologica - cod galben de ceata in orele urmatoare Administratia Nationala de Meteorologie a emis luni seara atentionari nowcasting Cod galben de ceata pentru judetele Ialomita, Giurgiu, Teleorman, Ilfov, Calarasi, Olt si Dolj, valabile pe parcursul urmatoarelor ore. ...continuare.

ALERTA de la hidrologi: Cod portocaliu pe DUNARE si cod galben de inundatii pe rauri din 11 judete

publicat 2018-03-26 15:30:18 (Romania-TV)
ALERTA de la hidrologi: Cod portocaliu pe DUNARE si cod galben de inundatii pe rauri din 11 judete Avand in vedere situatia hidrologica actuala si prognoza evolutiei situatiei hidrometeorologice din Bazinul Dunarii in amonte de intrarea in tara (sectiunea Bazias), se actualizeaza Avertizarea Hidrologica dupa cum urmeaza:  COD GALBEN In intervalul 26.03.2018 ora 15:00 - 06.04.2018 ora 16:00 pe tot sectorul romanesc al Dunarii, aval de S.H.E.N. Portile de Fier, judetele: Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Calarasi, Ialomita, Braila, Galati, Constanta si Tulcea. COD PORTOCALIU In... ...continuare.

Un microbuz cu 18 pasageri a ramas blocat in Ialomita, pe un drum care fusese inchis

publicat 2018-03-23 16:45:28 (Libertatea)
Un microbuz cu 18 pasageri a ramas blocat in Ialomita, pe un drum care fusese inchis Un microbuz in care se afla 18 pasageri este blocat, vineri dupa amiaza, pe un drum din judetul Ialomita. Nu se stie cum a ajuns vehiculul acolo, pentru ca tronsonul de drum pe care a ramas inzapezit fusese inchis de catre autoritati. Microbuzul in care se afla 18 persoane a ramas blocat pe tronsonul de […] Post-ul Un microbuz cu 18 pasageri a ramas blocat in Ialomita, pe un drum care fusese inchis apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Mai multe persoane au fost ranite intr-un accident rutier in Ialomita

publicat 2018-03-23 13:30:25 (Libertatea)
Mai multe persoane au fost ranite intr-un accident rutier in Ialomita Accident rutier DN 2A,  localitatea Ciochina in care au fost implicate 2 autoturisme. In urma incidentului,  o persoana a fost ranita  mai grav si a primit ingrijiri medicale dupa care a fost transportata la cel mai apropiat spital.   In localitatea ialomiteana Chiochina s-a produs in urma cu putin timp un accident rutier soldat cu […] Post-ul Mai multe persoane au fost ranite intr-un accident rutier in Ialomita apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

ROMANIA sub ZAPADA. Autostrada A2 si CINCI drumuri nationale sunt inchise circulatiei. Unde sunt impuse restrictii de tonaj

publicat 2018-03-23 12:00:32 (Puterea)
ROMANIA sub ZAPADA. Autostrada A2 si  CINCI drumuri nationale sunt inchise circulatiei. Unde sunt impuse restrictii de tonaj Circulatia rutiera este inchisa, vineri, din cauza zapezii si a viscolului, atat pe Autostrada A2, cat si pe cinci dumuri nationale, iar pe alte noua sunt restrictii de tonaj, potrivit Centrului Infotrafic al Politiei Romane, informeaza News.ro. Conform situatiei de la ora 11.00, tronsonul Bucuresti - Drajna al Autostrazii A2 Bucuresti - Constanta este inchis circulatiei rutiere pe ambele sensuri de mers. De asemenea, sunt inchise cinci drumuri nationale: DN 23B, intre localitatile Maicanesti... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro