Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Fara PRECEDENT: Manastire, executata silit pentru ca staretul a pierdut toti banii la PACANELE

publicat 2018-04-16 20:00:14 (Puterea)
Fara PRECEDENT: Manastire, executata silit pentru ca staretul a pierdut toti banii la PACANELE Caz fara precedent in sanul bisericii ortodoxe. O manastire va fi executata silit in contul datoriilor facute de fostul staret cazut in patima jocurilor de noroc. Manastirea Golia din judetul Iasi are de returnat 50.000 de euro, bani imprumutati de fostul staret in urma cu cinci ani. Hotararea definitiva a fost pronuntata de Curtea de Apel Iasi, in octombrie anul trecut. In 2013, Vitalie, fostul staret al manastirii Golia, a imprumutat de la un angajat din primaria locala 50.000 de euro sub... ...continuare.

PSD Iasi: Usa ramane inchisa pentru Chirica si Harabagiu, exclusi din partid

publicat 2018-04-16 17:15:17 (Romania-TV)
PSD Iasi: Usa ramane inchisa pentru Chirica si Harabagiu, exclusi din partid Conducerea PSD Iasi afirma, intr-un comunicat transmis luni,ca in ultimii ani Mihai Chirica si Gabriel Harabagiu au fost intr-un permanent conflict cu reprezentantii partidului, iar dupa ce au fost exclusi din PSD, ceidoi "se agata cu disperare de orice mijloc pentru a ramane in continuare membri PSD". "Ii intrebam atunci: e doar o chestiune de marketing sa va agatati de imaginea celuimai puternic partid din Romania in lipsa unor realizari palpabile sau au fostdoar niste gesturi imature,... ...continuare.

Iasi gazduieste Forza Zu 2018. Mihai Morar si Daniel Buzdugan au facut anuntul

publicat 2018-04-16 10:30:08 (Libertatea)
Iasi gazduieste Forza Zu 2018. Mihai Morar si Daniel Buzdugan au facut anuntul Iasi gazduieste Forza Zu 2018, eveniment ce va avea loc in perioada 24-27 mai. Mihai Morar si Daniel Buzdugan au facut anuntul. Anul acesta, FORZA ZU se intoarce la IAȘI. Astfel ca, vor fi 4 zile cu distractie de la A la ZU. Asadar, intre 24 si 27 iubitorii de muzica buna sunt asteptati in […] Post-ul Iasi gazduieste Forza Zu 2018. Mihai Morar si Daniel Buzdugan au facut anuntul apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Iasiul are peste 20.000 de IT-isti si 2.500 de absolventi de IT pe an si devine o alternativa pentru Bucuresti si Cluj

publicat 2018-04-16 00:30:32 (Ziarul-Financiar)
Iasiul are peste 20.000 de IT-isti si 2.500 de absolventi de IT pe an si devine o alternativa pentru Bucuresti si Cluj Citeste si: Start-up-urile din Iasi pot aplica acum la programul de accelerare al Orange prin hub-ul The Grape TBNR, accelerator de startupuri din Iasi, incepe primul sau program cu sase startupuri si o investitie Iasiul a ajuns unul dintre cele mai mari centre ale industriei hi-tech din Ro­ma­nia alaturi de Bucuresti, Cluj si Timi­soara, cu 20.000 de angajati in in­dus­tria de IT, la care se adauga peste 2.500 de absolventi in fie­care an. Mai multi bucu­res­teni incep sa se mute... ...continuare.

A iesit Craiova din criza? Ce l-a multumit pe Mangia dupa victoria clara cu Poli Iasi: "Asta conteaza cel mai mult"

publicat 2018-04-15 09:30:11 (Gazeta-Sporturilor)
A iesit Craiova din criza? Ce l-a multumit pe Mangia dupa victoria clara cu Poli Iasi: Asta conteaza cel mai mult Devis Mangia, antrenorul lui U Craiova, a comentat victoria categorica reusita de olteni în meciul cu Poli Iasi, 4-1. Acesta a remarcat atitudinea avuta de jucatorii sai: "Asta conteaza cel mai mult", crede italianul.  "A fost un meci foarte bun, de care aveam nevoie dupa ce în ultimele trei partide am avut evolutii mai putin reusite. Am vazut jucatori cu atitudine, care au jucat pentru echipa si asta conteaza cel mai mult. ... ...continuare.

LIGA I. CS "U" Craiova a facut SPECTACOL in meciul cu CSM Poli Iasi. Un fotbalist al oltenilor a reusit un HATTRICK

publicat 2018-04-15 00:15:05 (Evenimentul-Zilei)
LIGA I. CS U Craiova a facut SPECTACOL in meciul cu CSM Poli Iasi. Un fotbalist al oltenilor a reusit un HATTRICK CS "U" Craiova a invins-o, sambata, pe teren propriu, pe CSM Poli Iasi, scor 4-1, intr-o disputa din etapa a 5-a a play-off-ului Ligii I. ...continuare.

Mitrita, hattrick de senzatie cu CSM Poli Iasi

publicat 2018-04-14 23:00:14 (OnlineSport)
Mitrita, hattrick de senzatie cu CSM Poli Iasi CSU Craiova a obtinut, sambata seara, prima victorie din playoff, 4-1 pe teren propriu cu ultima clasata dintre cele sase din partea superioara a clasamentului, CSM Poli Iasi. ...continuare.

liveTEXT de la 20:45 » U Craivoa - Poli Iasi » Baluta nu e in lot. Echipele probabile

publicat 2018-04-14 16:00:12 (Gazeta-Sporturilor)
liveTEXT de la 20:45 » U Craivoa - Poli Iasi » Baluta nu e in lot. Echipele probabile U Craiova o înfrunta în aceasta seara pe Poli Iasi, în primul meci al etapei a 5-a din play-off. Duelul va fi liveTEXT pe GSP.ro si în direct la TV Digi Sport, TV Telekom Sport si Look TV. live de la 20:45 » U Craiova - Poli IasiClick AICI pentru liveTEXT Echipele probabile: U Craiova: Mitrovici - R. Popa, Gardos, T. Ferreira - Dimitrov, Andre Santos, Zlatinski, Bancu - Barbut, Gustavo, MitritaRezerve: L. ... ...continuare.

LIVE CSU Craiova - CSM Poli Iasi (20:45)

publicat 2018-04-14 10:15:13 (OnlineSport)
Urmariti live text in aceasta pagina de la ora 20:45 partida din playoff-ul Ligii 1 Betano dintre CSU Craiova si CSM Poli Iasi. Apasati aici pentru live video ...continuare.

LIVE TEXT, Liga 1, play-off, etapa 5: CSU Craiova – Poli Iasi (ora 20.45, Digi, Telekom, Look)

publicat 2018-04-14 09:00:10 (Libertatea)
LIVE TEXT, Liga 1, play-off, etapa 5: CSU Craiova – Poli Iasi (ora 20.45, Digi, Telekom, Look) LIVE TEXT, Liga 1, play-off, etapa 5: CSU Craiova – Poli Iasi (ora 20.45, Digi, Telekom, Look). CSU Craiova – Poli Iasi Oltenii sunt neinvinsi in campionat pe noua arena din Banie, palmaresul acestora cuprinzand cinci victorii si doua rezultate de egalitate. Un rol important in stabilirea acestor rezultate au avut si fanii, media spectatorilor […] Post-ul LIVE TEXT, Liga 1, play-off, etapa 5: CSU Craiova – Poli Iasi (ora 20.45, Digi, Telekom, Look) apare prima data in... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro