Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cerul va fi variabil, cu innorari temporare. PROGNOZA METEO pentru joi si vineri

publicat 2017-12-07 06:45:07 (Mediafax)
Cerul va fi variabil, cu innorari temporare. PROGNOZA METEO pentru joi si vineri Cerul va fi variabil, cu innorari temporare in nordul, centrul si estul tarii, dar numai izolat vor fi precipitatii slabe, sub forma de ninsoare in Carpatii Orientali, mixte in Maramures si Transilvania si ploaie in nordul Moldovei, informeaza ANM. ...continuare.

Cum va fi vremea in urmatoarele zile. Vesti bune de la meteo!

publicat 2017-12-06 20:15:10 (Realitatea-TV)
Cum va fi vremea in urmatoarele zile. Vesti bune de la meteo! Joi numai izolat vor fi precipitatii slabe, sub forma de ninsoare in Carpatii Orientali, mixte in Maramures si Transilvania si ploaie in nordul Moldovei. Vantul va sufla slab si moderat cu intensificari pe crestele montane, spulberand zapada, si pe arii mai restranse si la cote mult mai reduse in zonele mai joase de relief. Temperaturile maxime se vor incadra, in general, intre 1 si 11 grade, cu cele mai scazute valori in estul Transilvaniei. Dimineata, izolat, va fi ceata. ...continuare.

VIDEO. Politisti amenintati cu moartea de un barbat incatusat

publicat 2017-12-06 19:45:14 (Realitatea-TV)
VIDEO. Politisti amenintati cu moartea de un barbat incatusat Imagini incredibile surprinse in Maramures. Un barbat recalcitrant, incatusat de politistii din localitate, ii ameninta cu moartea pe oamenii legii si le adreseaza acestora numeroase injurii, proliferand un limbaj plin de obscenitati . ...continuare.

Daca nu o facem noi, o fac altii in stil mare! Romania, promovata de o suedeza: "Iubesc aceasta primire calduroasa"

publicat 2017-12-06 17:00:02 (Antena-1)
Traditii, port si oameni, totul este promovat peste hotare de o suedeza indragostita de Maramures! Femeia - de meserie scriitoare - a ajuns prima data in Romania in urma cu patru ani. De atunci revine periodic si de fiecare data are grija ca tara noastra sa atraga noi si noi turisti. ...continuare.

Prognoza de ultima ora a meteorologilor: Ce temperaturi si ce fenomene vom avea in aceste zile

publicat 2017-12-06 09:15:03 (Click)
Prognoza de ultima ora a meteorologilor: Ce temperaturi si ce fenomene vom avea in aceste zile Innorarile vor fi mai persistente la munte, unde local va ninge slab, dar si in Maramures si in nordul si estul Transilvaniei unde vor fi precipitatii mixte. In restul tarii cerul va fi temporar noros, iar precipitatiile, predominant ploi, se vor semnala izolat, potrivit ANM. Citeste mai departe... ...continuare.

VREMEA. Doua ZONE din tara, ACOPERITE de zapada. Sunt anuntate RAFALE de vant

publicat 2017-12-06 06:45:04 (Evenimentul-Zilei)
VREMEA. Doua ZONE din tara, ACOPERITE de zapada. Sunt anuntate RAFALE de vant Maramures si estul Transilvaniei vor fi acaparate de ploi si ninsori, transmite ANM, care precizeaza ca vor urma doua zile in care rafalele vor avea o intensitate de 70-80 de km/h. ...continuare.

Vreme inchisa si ploi. PROGNOZA METEO pentru miercuri si joi

publicat 2017-12-06 06:30:10 (Realitatea-TV)
Vreme inchisa si ploi. PROGNOZA METEO pentru miercuri si joi Innorarile vor fi mai persistente la munte, unde local va ninge slab, dar si in Maramures si in nordul si estul Transilvaniei unde vor fi precipitatii mixte. In restul tarii cerul va fi temporar noros, iar precipitatiile, predominant ploi, se vor semnala izolat, potrivit ANM. ...continuare.

Trafic rutier in conditii de iarna. Drumarii intervin in Pasul Gutai pe DN 18

publicat 2017-12-03 18:00:09 (Romania-TV)
Trafic rutier in conditii de iarna. Drumarii intervin in Pasul Gutai pe DN 18 In judetul Maramures se circula in conditii de iarna, dupa ce zapada s-a depus pe carosabil, mai ales in zona montana, unde stratul a depasit un centimetru si continua sa ninga, a declarat, duminica, purtatorul de cuvant al Institutiei Prefectului, Dan Buca. ...continuare.

Frig, ninsori si lapovita in primele zile din decembrie. Ce ne asteapta in urmatoarele zile

publicat 2017-12-01 12:15:14 (Realitatea-TV)
Frig, ninsori si lapovita in primele zile din decembrie. Ce ne asteapta in urmatoarele zile Sambata, vremea se va mentine in general inchisa, cu precipitatii in cea mai mare parte a tarii si va fi in racire in special in nord si nord-est. In Muntenia si Dobrogea va ploua si local se vor cumula peste 15...20 l/mp, in Oltenia si sudul Moldovei vor fi mai ales ploi, iar in Banat, Crisana, Maramures si Transilvania se vor semnala local precipitatii mixte; in nordul si centrul Moldovei si la munte vor predomina ninsorile. ...continuare.

Intorsatura de situatie in cazul TRIPLEI crime din Maramures. Cine e suspectul retinut

publicat 2017-11-28 18:00:08 (Realitatea-TV)
Intorsatura de situatie in cazul TRIPLEI crime din Maramures. Cine e suspectul retinut Suspectul triplului asasinat din comuna Apa, judetul Satu Mare, a fost prins, acesta fiind audiat, marti. Este vorba de fiul celor doi soti Rentea si nepotul Victoriei Apan. ...continuare.