Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Doi morti si doi raniti intr-un accident rutier produs pe DN15, in localitatea Chetani, judetul Mures

publicat 2017-12-12 14:15:07 (Romania-TV)
Doi morti si doi raniti intr-un accident rutier produs pe DN15, in localitatea Chetani, judetul Mures Doua persoane si-au pierdut viata si alte doua sunt grav ranite ca urmare a unui accident produs pe DN15, in localitatea Chetani, judetul Mures. ...continuare.

Grav accident de circulatie in Mures: Doi morti si doi raniti dupa ce doua masini s-au ciocnit violent

publicat 2017-12-12 13:15:04 (Libertatea)
Doua persoane au murit si alte doua au fost grav ranite, marti, intr-un accident rutier produs in mureseana Hadareni, in impactul extrem de violent fiind implicate doua autoturisme. Purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Mures, Cristian Virag, a declarat, marti, pentru Libertatea, ca accidentul s-a produs in localitatea Hadareni si au fost […] Post-ul Grav accident de circulatie in Mures: Doi morti si doi raniti dupa ce doua masini s-au ciocnit violent apare... ...continuare.

Proteste in 20 de judete: "sa iei 1100 lei mi se pare strigator la cer"

publicat 2017-12-11 13:30:08 (ProTV)
Au fost proteste luni dimineata în peste 20 de judete din tara, printre care Cluj, Bistrita, Iasi, Mures sau Salaj, în patru institutii ale Ministerului Muncii. ...continuare.

Kelemen Hunor, ironii la adresa lui Iohannis pe tema justitiei

publicat 2017-12-08 17:00:02 (Antena3)
Kelemen Hunor, ironii la adresa lui Iohannis pe tema justitiei Presedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat vineri, in cadrul Consiliului Reprezentantilor Unionali (CRU) de la Targu Mures, ca UDMR nu are nicio intentie sa creeze o dependenta politica sau sa... ...continuare.

"Adopta un caine de Mos Nicolae", indemnul unui adapost din Targu Mures

publicat 2017-12-07 08:00:09 (ProTV)
"Adopta un câine de Mos Nicolae!". Sub acest îndemn s-a desfasurat miercuri Ziua Portilor Deschise, la Adapostul de câini din Târgu Mures. ...continuare.

23 dintr-o lovitura: Peste 20 de legi au fost adoptate tacit de Senat

publicat 2017-12-04 17:00:10 (Ziarul-Financiar)
23 dintr-o lovitura: Peste 20 de legi au fost adoptate tacit de Senat Senatul a adoptat tacit, luni, 23 de proiecte de legi, al caror termen de dezbatere si vot a expirat pe 27 noiembrie, printre care aprobarea obiectivului de investitii "Autostrada Unirii" Iasi-Tg. Mures si sustinerea reintregirii familiei de romani cu ocazia Centenarului Marii Uniri. ...continuare.

Un barbat de 55 de ani, disparut de doua zile, este cautat in Muntii Gurghiu

publicat 2017-12-02 14:15:09 (Romania-TV)
Un barbat de 55 de ani, disparut de doua zile, este cautat in Muntii Gurghiu Autoritatile din Mures cauta un barbat in varsta de 55 de ani plecat de acasa de doua zile. Politisti, pompieri, jandarmi, angajati ai ocoalelor silvice, salvamontisti si voluntari s-au mobilizat, sambata dimineata, dupa ce familia a alertat Politia. ...continuare.

Barbat de 55 de ani, disparut de doua zile, cautat in Muntii Gurghiu, judetul Mures

publicat 2017-12-02 13:45:06 (Mediafax)
Barbat de 55 de ani, disparut de doua zile, cautat in Muntii Gurghiu, judetul Mures Autoritatile din Mures cauta un barbat in varsta de 55 de ani plecat de acasa de doua zile. Politisti, pompieri, jandarmi, angajati ai ocoalelor silvice, salvamontisti si voluntari s-au mobilizat, sambata dimineata, dupa ce familia a alertat Politia. ...continuare.

Cererea de finantare pentru constructia Autostrazii Targu Mures-Ogra-Campia Turzii, aprobata

publicat 2017-12-01 12:45:02 (Bursa)
Cererea de finantare pentru constructia Autostrazii Targu Mures-Ogra-Campia Turzii, aprobata Cererea de finantare a constructiei Autostrazii Targu Mures - Ogra - Campia Turzii, in valoare de peste 1,82 miliarde de lei, a fost aprobata de Ministerul Transporturilor, potrivit unui comunicat de presa al institutiei. ...continuare.

Ministerul Transporturilor a aprobat cererea de finantare pentru constructia autostrazii Targu Mures - Ogra - Campia Turzii

publicat 2017-12-01 12:30:11 (Romania-TV)
Ministerul Transporturilor a aprobat cererea de finantare pentru constructia autostrazii Targu Mures - Ogra - Campia Turzii Ministerul Transporturilor, in calitate de Organism Intermediar pentru Transport, a aprobat pe 30 noiembrie cererea de finantare pentru proiectul "Constructia Autostrazii Targu Mures - Ogra - Campia Turzii", evaluat la 1,83 miliarde lei, depus de Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) in calitate de beneficiar al finantarii nerambursabile alocate in cadrul Programului Operational Infrastructura Mare 2014-2020. ...continuare.