Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Doua importante universitati din Romania ar putea fuziona

publicat 2018-04-18 16:00:16 (Realitatea-TV)
Doua importante universitati din Romania ar putea fuziona Senatul Universitatii "Petru Maior" (UPM) din Targu Mures a aprobat, miercuri, propunerea de fuzionare prin absorbtie cu Universitatea de Medicina si Farmacie (UMF) din Targu Mures. Presedintele Senatului UPM Targu Mures, prof. dr. Cornel Sigmirean, a declarat, pentru Agerpres, ca hotararea a fost luata cu majoritate de voturi, existand un singur vot impotriva, si ca urmeaza ca si Senatul UMF Targu Mures sa se intruneasca pentru a lua o decizie pe marginea acestei fuziuni.Noua universitate se... ...continuare.

Descoperire macabra in raul Mures

publicat 2018-04-18 09:00:02 (Antena3)
Descoperire macabra in raul Mures Trupul neinsufletit al unui barbat a fost adus de ape pana in dreptul localitatii Santioana de Mures. Desi oamenii legii nu au identificat inca despre cine este vorba, se pare ca victima are in jur de 60... ...continuare.

Șefa Asociatiei Magistratilor arata detaliul neluat in calcul de Iohannis in cazul lui Kovesi

publicat 2018-04-17 18:00:02 (Antena3)
Șefa Asociatiei Magistratilor arata detaliul neluat in calcul de Iohannis in cazul lui Kovesi Judecatorul Andreea Ciuca - presedintele Asociatiei Magistratilor din Romania (AMR) si al Curtii de Apel Targu Mures - a acordat luni o declaratie pentru PSnews.ro, in care a evidentiat... ...continuare.

Poluarea pe raul Mures se extinde in mai multe judete

publicat 2018-04-17 11:45:15 (Romania-TV)
Poluarea pe raul Mures se extinde in mai multe judete In urma poluarii accidentale a raului Mures, produsa pe raza localitatii Iernut, judetul Mures, forte din cadrul Administratiei Bazinale de Apa Mures si Crisuri, a Sistemului de Gospodarire a Apelor Hunedoara si Arad si a Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Hunedoara actioneaza pentru montarea unor baraje absorbante, acestea fiind amplasate la confluenta raului Caian cu raul Mures, in zona localitatii Bejan, comuna Șoimus, potrivit ardealnews.ro. Din informatiile primite de la ISU... ...continuare.

ANCHETA dupa ce o ELEVA de clasa a patra din Targu Mures a CAZUT de la etajul I al SCOLII

publicat 2018-04-16 19:00:09 (Puterea)
ANCHETA dupa ce o ELEVA de clasa a patra din Targu Mures a CAZUT de la etajul I al SCOLII Politia a deschis o ancheta dupa ce o eleva de clasa a VI-a a cazut de la etajul intai al Scolii Gimnaziale nr. 7 Targu Mures, pe o fereastra deschisa, in timp ce mergea la ora de sport. Ea a fost a fost transportata la Spitalul Clinic Judetean de Urgenta. Fetita a suferit un politraumatism prin cadere de la inaltime, iar pana in prezent nu exista indicii ca s-ar fi produs o infractiune. "Se efectueaza cercetari pentru a se stabili imprejurarile in care a cazut. S-a inregistrat un dosar penal... ...continuare.

Unda de poluare de pe Mures, oprita de autoritati inainte de a se produce un dezastru

publicat 2018-04-16 17:30:15 (ProTV)
Autoritatile au reusit sa opreasca unda de poluare de pe râul Mures, înainte ca aceasta sa ajunga în judetul Arad. ...continuare.

O fetita din clasa a VI-a a cazut de la etaj, la o scoala din Targu Mures

publicat 2018-04-16 16:30:19 (Romania-TV)
O fetita din clasa a VI-a a cazut de la etaj, la o scoala din Targu Mures Seful Inspectoratului Scolar Judetean (ISJ) Mures, Ioan Macarie, a declarat ca eleva se deplasa catre sala de sport si ca nu se stie in ce imprejurare a cazut de la etaj. "Circumstantele in care eleva a cazut nu se stiu inca. Politia este acolo, toti copiii sunt chemati sa faca declaratii. Fetita a fost luata de parinti si dusa la SMURD, fiind in stare constienta", a declarat Ioan Macarie. ...continuare.

O fetita din clasa a VI-a, transportata la Spitalul din Targu-Mures dupa ce a cazut de la etajul intai al scolii/ Politia a deschis o ancheta

publicat 2018-04-16 16:30:17 (Mediafax)
O fetita din clasa a VI-a, transportata la Spitalul din Targu-Mures dupa ce a cazut de la etajul intai al scolii/  Politia a deschis o ancheta O fetita din clasa a VI-a a fost a fost transportata, luni, la Spitalul Clinic Judetean de Urgenta din Targu-Mures, dupa ce a cazut de la etajul intai al Scolii Gimnaziale nr. 7 Targu Mures, pe o fereastra deschisa, in timp ce mergea la ora de sport. Politia a deschis o ancheta. ...continuare.

ANAR a neutralizat unda de poluare de pe raul Mures

publicat 2018-04-16 16:30:04 (Bursa)
ANAR a neutralizat unda de poluare de pe raul Mures Echipe ale Administratiei Nationale 'Apele Romane' (ANAR) au neutralizat unda de poluare de pe raul Mures cauzata de Termocentrala Iernut astfel ca, astazi, in aval de salba de baraje absorbante, nu mai erau vizibile pete compacte de ulei si nici irizatii, informeaza un comunicat al institutiei, dat publicitatii. ...continuare.

O fetita din clasa a VI-a a cazut de la etaj, la o scoala din Targu Mures

publicat 2018-04-16 16:00:16 (ProTV)
O fetita din clasa a VI-a de la Scoala Gimnaziala nr. 7 din Târgu Mures a cazut, luni, de la etajul scolii, fiind transportata de catre parintii ei la UPU-SMURD pentru a primi îngrijiri medicale. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro