Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Actiune de amploare a Politiei impotriva unei retele de "firme-fantoma". Frauda de 1,7 milioane euro

publicat 2017-12-07 08:45:11 (ProTV)
Politistii din Prahova fac joi dimineata 52 de perchezitii în 7 judete si în Capitala, la sediile unor societati comerciale si la locuintele unor persoane banuite de evaziune fiscala si spalare a banilor. ...continuare.

Cod galben de viscol in Arges si alte patru judete. Vant de peste 100 km/h

publicat 2017-12-06 10:00:07 (Libertatea)
Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari cod galben de viscol in Arges, Buzau, Prahova, Dambovita si Suceava. Fenomenele se vor manifesta cu precadere in zona de munte a judetelor. Pana la ora 14:00, in Buzau, Prahova, Arges si Dambovita, la altitudini de peste 1.700 m, se vor semnala intensificari ale vantului care […] Post-ul Cod galben de viscol in Arges si alte patru judete. Vant de peste 100 km/h apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

ULTIMA ORA. Cod galben de ninsori si viscol in Romania. Meteorologii au facut anuntul in urma cu putin timp

publicat 2017-12-06 09:30:02 (Antena-1)
ULTIMA ORA. Cod galben de ninsori si viscol in Romania. Meteorologii au facut anuntul in urma cu putin timp Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari nowcasting de viscol valabile in orele urmatoare in zona de munte a judetelor Buzau, Prahova, Arges, Dambovita si Suceava. ...continuare.

A venit iarna fix de Mos Niculae! Vezi unde lovesc viscolul si ninsorile

publicat 2017-12-06 09:15:10 (Realitatea-TV)
A venit iarna fix de Mos Niculae! Vezi unde lovesc viscolul si ninsorile Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari nowcasting de viscol pentru zonele montane din judetele Buzau, Prahova, Arges, Dambovita si Suceava. ...continuare.

Cod galben de vant in cinci judete din sudul, sud-estul si nord-estul tarii

publicat 2017-12-06 09:15:09 (Mediafax)
Cod galben de vant in cinci judete din sudul, sud-estul si nord-estul tarii Meteorologii au emis o avertizare cod galben pentru judetele Buzau, Prahova, Arges, Dambovita si Suceava, unde pana miercuri dupa-amiaza vor fi intensificari ale vantului cu rafale de peste 90-100 de kilometri pe ora. ...continuare.

Meteorologii avertizeaza! Cod galben de viscol in mai multe judete

publicat 2017-12-06 09:15:02 (Antena3)
Meteorologii avertizeaza! Cod galben de viscol in mai multe judete Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari nowcasting de viscol valabile în orele urmatoare în zona de munte a judetelor Buzau, Prahova, Arges, Dâmbovita si... ...continuare.

Perchezitii in Prahova la persoane suspectate de furturi din societati comerciale

publicat 2017-12-06 09:00:10 (Romania-TV)
Perchezitii in Prahova la persoane suspectate de furturi din societati comerciale Politistii din Prahova si ai Directiei Operatiuni Speciale a Politiei Romane fac, miercuri, 11 perchezitii la persoane banuite de furturi din societati comerciale. Zece persoane vor fi duse la sediul Politiei, pentru audieri. ...continuare.

Ministerul Sanatatii: Livrarea vaccinului antigripal a inceput luni. Cele mai multe doze ajung la Constanta si Prahova

publicat 2017-12-04 15:00:06 (Mediafax)
Ministerul Sanatatii: Livrarea vaccinului antigripal a inceput luni. Cele mai multe doze ajung la Constanta si Prahova Luni a inceput livrarea celor un milion de doze de vaccin antigripal, conform anuntului furnizorului de vaccin catre Ministerul Sanatatii (MS), cele mai multe bucati urmand sa ajunga la Constanta, Prahova si Buzau, anunta MS. ...continuare.

Un copil si mama sa au murit in urma unui accident rutier in Prahova. Alte doua persoane, in stare grava

publicat 2017-12-03 21:30:08 (Mediafax)
Un copil de 5 ani si mama sa au murit, duminica seara, in urma coliziunii dintre masina in care se aflau si un camion incarcat cu var, pe DN 72, in localitatea Bratasanca, in judetul Prahova. Alte doua persoane, intre care tatal copilului, sunt in stare grava, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

ACCIDENT PE DN1! Traficul este RESTRICȚIONAT. Autoritatile sunt in ALERTA

publicat 2017-12-03 19:00:04 (Evenimentul-Zilei)
ACCIDENT PE DN1! Traficul este RESTRICȚIONAT. Autoritatile sunt in ALERTA Se circula doar pe o banda pe DN1, duminica seara, dupa ce un accident rutier s-a petrecut in zona comunei Nistoresti, judetul Prahova. ...continuare.