Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Perchezitii de amploare in Romania. NEWS ALERT! A intrat in actiunea Directia de Operatiuni Speciale

publicat 2017-10-11 09:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Perchezitii de amploare in Romania. NEWS ALERT! A intrat in actiunea Directia de Operatiuni Speciale La aceasta ora, politistii din Prahova si cei ai Directiei Operatiuni Speciale a Politiei Romane efectueaza 8 perchezitii la persoane banuite de furturi din societati comerciale. ...continuare.

Perchezitii la persoane care ar fi furat combustibil de 15.000 de lei

publicat 2017-10-10 11:00:07 (ProTV)
11 perchezitii au loc, marti, la domiciliile unor persoane din Prahova, banuite de furt de combustibil, în valoare de aproximativ 15.000 de lei. ...continuare.

Peste 24.300 de locuri de munca vacante la nivel national. Cele mai multe in Bucuresti, Prahova, Arad

publicat 2017-10-09 13:30:07 (Romania-TV)
Peste 24.300 de locuri de munca vacante la nivel national. Cele mai multe in Bucuresti, Prahova, Arad Peste 24.300 de locuri de munca sunt vacante la nivel national, cele mai multe fiind in Capitala si in judetele Prahova, Arad, Sibiu si Timis in timp ce in Mehedinti, Giurgiu si Suceava sunt sub o suta de locuri de munca disponibile, potrivit Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM). ...continuare.

O NOUA ALERTA in Romania. Cat tine URGIA. Mai bine stati in casa!

publicat 2017-10-07 17:30:02 (Antena3)
Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor a emis sâmbata o atentionare Cod galben de inundatii pentru râuri din judetele Dâmbovita, Prahova, Ilfov, Ialomita, Buzau, Braila, Va... ...continuare.

Sase persoane, printre care si o femeie insarcinata, ranite intr-un accident in lant pe DN 1, intre Prahova si Ilfov

publicat 2017-10-07 16:15:08 (Romania-TV)
Sase persoane, printre care si o femeie insarcinata, ranite intr-un accident in lant pe DN 1, intre Prahova si Ilfov Sase persoane au fost ranite intr-un accident in lant pe DN 1, intre Prahova si Ilfov. Trei persoane, intre care o femeie insarcinata, au ramas incarcerate. ...continuare.

O femeie din Baicoi a murit carbonizata, chiar de ziua ei

publicat 2017-10-06 18:30:07 (ProTV)
Sfârsit groaznic pentru o femeie de 62 de ani din Baicoi, Prahova. A murit carbonizata în casa, dupa ce un incendiu i-a cuprins locuinta. ...continuare.

Profesori din Ploiesti, trimisi in judecata pentru coruptie. Au luat spaga de la elevi ca sa-i treaca corigenta

publicat 2017-10-05 11:15:30 (Romania-TV)
Profesori din Ploiesti, trimisi in judecata pentru coruptie. Au luat spaga de la elevi ca sa-i treaca corigenta Ofiterii de politie judiciara ai Directiei Generale Anticoruptie (D.G.A.) - Serviciul Judetean Anticoruptie (S.J.A.) Prahova au finalizat cercetarile, iar procurorul din cadrul Parchetului de pe langa Tribunalul Prahova a dispus trimiterea in judecata a doi profesori pentru luare de mita, respectiv complicitate la dare de mita si trafic de influenta. ...continuare.

Proprietari deposedati de terenuri in Prahova

publicat 2017-10-05 08:15:03 (Cotidianul)
Proprietari deposedati de terenuri in Prahova Aproape de Capitala, în drum spre Sinaia, localitatile aflate de-a lungul DN 1 sunt în topul preferintelor bucurestenilor care vor sa-si petreaca vacanta ori sfârsitul de saptamâna la munte. ...continuare.

Regulile nescrise de supravietuire din penitenciarul femeilor

publicat 2017-10-04 06:30:02 (Adevarul)
Regulile nescrise de supravietuire din penitenciarul femeilor Singura inchisoare de femei se afla la Targsor, judetul Prahova, acolo unde sunt incarcerate in jur de 800 de detinute. Pe langa regulamentul impus de gardieni, condamnatele au propriile lor reguli. ...continuare.