Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Noi informatii in cazul triplului asasinat de la Satu Mare. Procurorii au imagini uluitoare cu fiul victimelor

publicat 2017-12-08 17:30:02 (Antena3)
Noi informatii in cazul triplului asasinat de la Satu Mare. Procurorii au imagini uluitoare cu fiul victimelor Noi informatii apar in cazul triplului asasinat de la Satu Mare. Procurorii au noi probe incriminatorii in ceea ce-l priveste pe principalul suspect, Razvan Rentea, fiul si nepotul... ...continuare.

Situatia incredibila a divizionarei secunde Olimpia Satu Mare. Comisia de Disciplina ii penalizeaza, FRF ii ajuta!

publicat 2017-12-08 14:30:06 (Libertatea)
Situatia incredibila a divizionarei secunde Olimpia Satu Mare. Comisia de Disciplina ii penalizeaza, FRF ii ajuta! La fel ca la precedenta sedinta a Comisiei de Disciplina si Etica a Federatiei Romane de Fotbal, Olimpia Satu Mare a suferit o penalizare de patru puncte si cade pe ultima pozitie in esalonul secund, cu doua puncte sub […] Post-ul Situatia incredibila a divizionarei secunde Olimpia Satu Mare. Comisia de Disciplina ii penalizeaza, FRF ii ajuta! apare prima data in... ...continuare.

Un elev din Satu Mare are o pasiune iesita din comun. La 14 ani, a construit un stadion din piese de lego!

publicat 2017-12-07 23:15:02 (CanCan)
Un elev din Satu Mare are o pasiune iesita din comun. La 14 ani, a construit un stadion din piese de lego! Pe Rares Miclaus, daca il cauti prin Satu Mare, ai doua variente de a-l gasi: fie pe stadion la meciurile echipei sale favorite de fotbal, Olimpia Satu Mare, fie acasa, tot alaturi de clubul-fanion al judetului. Atunci cand isi termina activitatile scolare specifice varstei lui, Rares isi aloca tot timpul pasiunii sale pentru fotbal si pentru Olimpia Satu Mare, construind zi de zi stadionul sau preferat, din piese de lego. (VEZI SI: Dateaza de pe vremea lui Stefan cel Mare... Am patruns in... ...continuare.

Detalii teribile in cazul triplului asasinat din Satu Mare. Cum au fost ucisi, de fapt, Gheorghe si Niculina Rentea

publicat 2017-12-05 19:15:02 (Antena3)
Detalii teribile in cazul triplului asasinat din Satu Mare. Cum au fost ucisi, de fapt, Gheorghe si Niculina Rentea Medicii legisti au oferit procurorilor din cadrul Parchetului de lânga Tribunalul Satu Mare concluziile autopsiilor victimelor triplului asasinat din Apa. Potrivit raportului medico-legal, citat de... ...continuare.

Radu Georgescu: Se pot construi in Romania afaceri de 600 mil. euro, ca Bitdefender

publicat 2017-12-05 00:30:07 (Ziarul-Financiar)
Radu Georgescu: Se pot construi in Romania afaceri de 600 mil. euro, ca Bitdefender Citeste si: Tranzactie record in IT-ul romanesc: Vitruvian cumpara 30% din Bitdefender si evalueaza cel mai puternic brand hi-tech din Romania la mai mult de 600 mil. dolari Bitdefender, cel mai puternic brand romanesc din IT, evaluat la peste 600 mil. dolari odata cu achizitia unui pachet minoritar de actiuni de catre fondul Vitruvian Partners Bitdefender a mutat din China in Satu Mare productia echipamentului Bitdefender Box. Florin Talpes: A fost un vis, o ambitie personala sa putem... ...continuare.

China va detrona SUA din pozitia de cel mai mare importator mondial

publicat 2017-12-05 00:15:02 (Bursa)
China va detrona SUA din pozitia de cel mai mare importator mondial De la minereu de fier si pana la lapte praf, China cumpara tot ce se poate imagina, astfel ca in urmatorii cinci ani cel mai mare exportator mondial va deveni cel mai mare importator mondial, sustin economistii de la banca chineza CICC, informeaza Bloomberg, potrivit Agerpres. ...continuare.

Olimpia Satu Mare, pe marginea prapastiei. Cati bani s-au strans pentru salvarea clubului

publicat 2017-12-04 08:15:04 (Libertatea)
Olimpia Satu Mare, pe marginea prapastiei. Cati bani s-au strans pentru salvarea clubului. In etapa a 20-a din Liga a 2-a la fotbal, de la finalul saptamanii trecute, satamarenii au trecut cu 2-0 de Metaloglobus. Olimpia are 19 puncte, fiind pe locul 14, la egalitate de puncte cu rivalii de la Metaloglobus, care se afla […] Post-ul Olimpia Satu Mare, pe marginea prapastiei. Cati bani s-au strans pentru salvarea clubului apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cea mai mare tranzactie din IT-ul romanesc s-a semnat pe 1 decembrie la 4 dimineata. Afacerea Bitdefender, evaluata printr-o tranzactie la mai mult de 600 mil. dolari

publicat 2017-12-04 00:30:08 (Ziarul-Financiar)
Cea mai mare tranzactie din IT-ul romanesc s-a semnat pe 1 decembrie la 4 dimineata. Afacerea Bitdefender, evaluata printr-o tranzactie la mai mult de 600 mil. dolari Citeste si: Cum a creat familia Talpes de la zero o companie care valoreaza acum 600 de milioane de dolari. Istoria Bitdefender, antivirusul romanesc prezent in intreaga lume Bitdefender a mutat din China in Satu Mare productia echipamentului Bitdefender Box. Florin Talpes: A fost un vis, o ambitie personala sa putem demonstra ca putem face in Romania lucruri de calitate. Cum arata noua fabrica. FOTO, VIDEO Istrate, vicepresedinte Bitdefender: Costurile de productie din Romania sunt cu 7% mai... ...continuare.

S-a lasat de fotbal pentru a-si intretine familia! Un jucator de la o echipa cu mari probleme si-a anuntat sefii

publicat 2017-12-03 12:30:06 (Gazeta-Sporturilor)
S-a lasat de fotbal pentru a-si intretine familia! Un jucator de la o echipa cu mari probleme si-a anuntat sefii Olimpia Satu Mare se afla în pragul desfiintarii dupa ce gruparea antrenata de Zoltan Ritli a fost penalizata cu patru puncte în urma memoriilor depuse de Ionut Adrian Voicu si Anca Trip. Urmeaza, saptamâna viitoare, alte memorii ale altor jucatori care nu si-au încasat, de mult timp, banii cuveniti muncii pe gazon. ... ...continuare.