Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Meteorologii avertizeaza: vant dezlantuit in Moldova

publicat 2017-10-14 13:15:06 (Realitatea-TV)
Meteorologii avertizeaza: vant dezlantuit in Moldova Cod galen de vant puternic in Moldova. Administratia Nationala de Meteorologie a emis o atentionare nowcasting valabila pana la ora 14.00, pentru judetele Iasi, Vaslui, Botosani, Neamt si Suceava. ...continuare.

Incendiu violent in Vaslui! S-a activat Planul Rosu de interventie

publicat 2017-10-14 12:45:02 (CanCan)
Un incendiu violent a izbucnit in Vaslui la un depozit de mase plastice, lacuri si vopseluri, informeaza stiripesurse. A fost activat Planul Rosu de interventie si se lucreaza cu 11 autospeciale, patru dintre ele venite din judetele Iasi si Bacau.Prefectul de Vaslui, Eduard Popica, a anuntat ca deocmdata nu se pune problema evacuarii populatiei din cauza fumului degajat de incendiul de la depozitul de mase plastice si vopseluri."Reprezentantii Garzii de Mediu s-au deplasat la fata locului si,... ...continuare.

Incendiu violent la un depozit din Vaslui

publicat 2017-10-14 12:15:02 (Cotidianul)
Incendiu violent la un depozit  din Vaslui La locul interventiei se afla un echipaj de terapie intensiva mobila si unul al serviciului judetean de ambulanta. ...continuare.

Moldova, sub ATENȚIONARE de VANT PUTERNIC

publicat 2017-10-14 12:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Moldova, sub ATENȚIONARE de VANT PUTERNIC Judetele Iasi, Vaslui, Botosani, Neamt si Suceava se afla, pana la ora 14:00, sub atentionare Cod Galben de vant puternic, au anuntat meteorologii. ...continuare.

Incendiu puternic la un depozit din Vaslui

publicat 2017-10-14 11:15:01 (Antena3)
Incendiu puternic la un depozit din Vaslui Un incendiu la un depozit de vopseluri din Vaslui se manifesta violent sambata dimineata, pompierii intervenind pentru stingerea focului. Potrivit libertatea.ro, pompierii intervin cu patru autospeciale,... ...continuare.

Incendiu violent la un depozit de mase plastice, lacuri si vopseluri din Vaslui. FOTO

publicat 2017-10-14 11:00:06 (ProTV)
Incendiu violent la un depozit de mase plastice, lacuri si vopseluri din Vaslui. FOTO Un incendiu violent a izbucnit, sâmbata, la un depozit de mase plastice, lacuri si vopseluri din Vaslui, pompierii intervenind cu mai multe autospeciale. Se degaja mult fum în atmosfera, fiind solicitate unitati de sprijin din judetele învecinate. ...continuare.

Incendiu puternic la un depozit de vopseluri si mase plastice din Vaslui! FOTO de la locul incidentului

publicat 2017-10-14 11:00:01 (Antena-1)
Incendiu puternic la un depozit de vopseluri si mase plastice din Vaslui! FOTO de la locul incidentului Un incendiu violent a izbucnit, sambata, la un depozit de mase plastice, lacuri si vopseluri din Vaslui, pompierii intervenind cu mai multe autospeciale. Se degaja mult fum in atmosfera, fiind solicitate unitati de sprijin din judetele invecinate. ...continuare.

Incendiu violent la un depozit de vopseluri din Vaslui

publicat 2017-10-14 10:30:08 (Realitatea-TV)
Incendiu violent la un depozit de vopseluri din Vaslui Un incendiu la un depozit de vopseluri din Vaslui a izbucnit sambata dimineata. Pompierii intervin pentru stingerea focului. ...continuare.

Incendiu puternic la un depozit de vopseluri din Vaslui

publicat 2017-10-14 10:30:02 (Antena3)
Incendiu puternic la un depozit de vopseluri din Vaslui Un incendiu la un depozit de vopseluri din Vaslui se manifesta violent sâmbata dimineata, pompierii intervenind pentru stingerea focului. Potrivit libertatea.ro, pompierii intervin cu patru autospeciale,... ...continuare.