Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




A fugit dezbracat dupa o tentativa de viol, apoi a incercat s-o agreseze pe batrana care l-a adapostit

publicat 2018-04-12 20:45:15 (ProTV)
Incidentul a avut loc în Garoafa, judetul Vrancea. ...continuare.

Inspectorii generali de la ISJ Buzau si Vrancea au fost demisi

publicat 2018-04-12 14:15:17 (Romania-TV)
Inspectorii generali de la ISJ Buzau si Vrancea au fost demisi Inspectorul general al ISJ Buzau, Florina Stoian, a anuntat joi ca a primit ordinal de demitere in functie. Masura le vizeaza si pe cele doua ajuncte ale sale, Nela Wamsiedel si Daniela Palcau. Ordin de demitere din functie a fost transmis si inspectorului general al ISJ Vrancea, profesorul Dorin Cristea. Potrivit news.ro, nici la Buzau si nici in Vrancea nu se stie cine va prelua functiile de conducere de la varful inspectoratelor scolare intrucat ministeruil nu a trimis in teritoriu nici o... ...continuare.

Șefii inspectoratelor scolare din Buzau si Vrancea au fost demisi din functii

publicat 2018-04-12 13:00:08 (Libertatea)
Șefii inspectoratelor scolare din Buzau si Vrancea au fost demisi din functii Șefii inspectoratelor scolare din Buzau si Vrancea au fost demisi din functii. Ministerul Educatiei a trimis, joi, in teritoriu, dispozitiile prin care sefii celor doua inspectorate trebuie sa paraseasca functiile. Valul de demiteri vine dupa ce echipele de la varful inspectoratelor din cele doua judete au primit calificativul nesatisfacator la evalurea activitatii manageriale pe anul […] Post-ul Șefii inspectoratelor scolare din Buzau si Vrancea au fost demisi din functii apare prima... ...continuare.

O pensiune restaurant din Vrancea a fost cuprinsa de flacari. Inverventia pompierilor este extrem de dificila/ FOTO

publicat 2018-04-11 12:15:11 (Libertatea)
O pensiune restaurant din Vrancea a fost cuprinsa de flacari. Inverventia pompierilor este extrem de dificila/ FOTO O pensiune restaurant din Vrancea a fost cuprinsa de flacari, miercuri la pranz. Inverventia pompierilor de la aceasta ora, in localitatea vranceana Golesti este extrem de dificila in conditiile in care flacarile s-au extins cu repeziciune. Peste 30 de pompieri cu cinci autospeciale de stingere incendii cu apa si spuma, dar si un echipaj cu […] Post-ul O pensiune restaurant din Vrancea a fost cuprinsa de flacari. Inverventia pompierilor este extrem de dificila/ FOTO apare prima data in... ...continuare.

CUTREMUR in judetul Buzau, marti dimineata

publicat 2018-04-10 09:30:13 (Puterea)
CUTREMUR in judetul Buzau, marti dimineata Un cutremur cu magnitudinea de 3,1 pe scara Richter s-a produs marti dimineata, la ora 3:14, in judetul Buzau, zona seismica Vrancea, potrivit Institutului National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). Seismul a avut loc la o adancime de 108 kilometri, in apropierea urmatoarelor orase: Nehoiu (7 kilometri), Intorsura Buzaului (32 kilometri), Valenii de Munte (38 kilometri), Covasna (39 kilometri) si Slanic (42 kilometri). In luna aprilie, in Romania, au avut loc sase... ...continuare.

Un sat din Vrancea risca sa fie ras de pe fata pamantului din cauza alunecarilor de teren

publicat 2018-04-10 08:15:13 (ProTV)
Drama pentruaâ zeci de oameni din Vrancea. Familiile sunt la un pas de a ramâne pe drumuri, din cauza alunecarilor de teren. ...continuare.

Cutremur cu magnitudine 3,1 in judetul Buzau

publicat 2018-04-10 08:15:02 (Bursa)
Cutremur cu magnitudine 3,1 in judetul Buzau Un cutremur cu magnitudinea de 3,1 pe scara Richter s-a produs in aceasta dimineata, la ora 3:14, in judetul Buzau, zona seismica Vrancea, potrivit Institutului National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

Cutremur in zona Vrancea - Buzau. Ce magnitudine a avut

publicat 2018-04-10 07:45:13 (Romania-TV)
Cutremur in zona Vrancea - Buzau. Ce magnitudine a avut Potrivit Institutului National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului, seismul a avut loc la ora 3:14, la o adancime de 108 kilometri. Cel mai puternic cutremur din acest an a avut magnitudinea 4,6 si s-a produs in 14 martie, in zona seismica Vrancea, iar in 16 martie a avut loc un cutremur cu magnitudinea 3,9, in judetul Buzau. ...continuare.

Și-au inceput ziua zguduiti! Un nou cutremur in Vrancea

publicat 2018-04-10 07:30:14 (Realitatea-TV)
Și-au inceput ziua zguduiti! Un nou cutremur in Vrancea Seism de 3,1 pe scara Richter in zona seismica Vrancea. Cutremurul s-a produs la 03.00, informeaza Institutului National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro