Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Iulia Vantur, data afara! Cine i-a luat locul la "Ferma vedetelor"

publicat 2017-12-13 23:30:12 (Romania-TV)
Iulia Vantur, data afara! Cine i-a luat locul la "Ferma vedetelor" Iulia Vantur nu va mai prezenta noul sezon al emisiunii care va aparea in primavara. Printre cei care vor lua parte la "Ferma Vedetelor" se numara si Vladimir Draghia, Tania Popa, Daniel Iordachioaie, Cristi Mitrea si Dragos Mostenescu. ...continuare.

Veste socanta pentru Iulia Vantur! A fost inlocuita de o indragita actrita

publicat 2017-12-13 20:45:01 (Antena3)
Iulia Vantur a fost inlocuita in emisiunea pe care o prezenta, iar in locul ei va veni Monica Barladeanu.  Noul sezon al emisiunii care va aparea in primavara vine cu noi... ...continuare.

Șeful Directiei de Sanatate Publica din Alba Iulia a fost retinut

publicat 2017-12-13 17:45:09 (ProTV)
Directorul Directiei de Sanatate Publica din Alba Iulia a fost retinut pentru 24 de ore. El este cercetat sub control judiciar dupa ce procurorii au descoperit ca ar fi implicat în afaceri ilegale cu lemn. ...continuare.

Candele si lumanari puse la intrarea in sediul PSD Alba. „PSD a omorat democratia...si bunul simt"| FOTO

publicat 2017-12-12 21:00:05 (Libertatea)
Persoane necunoscute au amplasat, marti, la intrarea in sediul Partidului Social Democrat Alba, candele si lumanari in semn de protest fata de modificarile la legile Justitiei adoptate de Parlament, acestea fiind insotite de un mesaj prin care social-democratilor li se reproseaza ca „au omorat democratia". Doua candele rosii asemanatoare celor care se pun la morminte […] Post-ul Candele si lumanari puse la intrarea in sediul PSD Alba. „PSD a omorat democratia...si bunul... ...continuare.

Lovitura pentru "mafia lemnului" din Alba. Directorul DSP si alte 6 persoane, retinuti intr-un dosar de afaceri ilegale cu lemn

publicat 2017-12-12 16:45:05 (Libertatea)
Directorul Directiei de Sanatate Publica Alba, Alexandru Sinea, si alte sase persoane, actuali si fosti angajati silvici, au fost retinuti, marti, de catre politistii din Alba in urma unei ample actiuni ce a vizat „mafia lemnului" din Alba, respectiv afaceri ilegale cu lemn. Purtatorul de cuvant al Inspectoratului Judetean de Politie Alba, Luminita Prodan, a […] Post-ul Lovitura pentru "mafia lemnului" din Alba. Directorul DSP si alte 6 persoane, retinuti intr-un dosar de afaceri... ...continuare.

Iulia Vantur, petrecere de pomina la resedinta lui Salman Khan. Ce a sarbatorit familia actorului de la Bollywood FOTO

publicat 2017-12-12 11:45:10 (Romania-TV)
Iulia Vantur are o luna decembrie plin de aniversari ale oamenilor dragi, presarata, asadar, cu multe petreceri. ...continuare.

SUA vor anunta noile sanctiuni impotriva Coreei de Nord dupa un proces juridic - Casa Alba

publicat 2017-12-12 04:30:06 (Mediafax)
SUA vor anunta noile sanctiuni impotriva Coreei de Nord dupa un proces juridic - Casa Alba Casa Alba a anuntat luni ca noile sanctiuni impotriva Coreei de Nord vor fi anuntate dupa incheierea unui "proces juridic" din partea Statelor Unite, in timp ce Pentagonul sustine ca tara este pregatita pentru un atac din partea Phenianului, relateaza site-ul agentiei Yonhap. ...continuare.

Omul de afaceri Ilie Carabulea, condamnat in dosarul ASF-Carpatica, ramane in Penitenciarul Aiud

publicat 2017-12-11 18:00:07 (Libertatea)
Omul de afaceri Ilie Carabulea, condamnat in iunie la cinci ani de inchisoare in dosarul ASF-Carpatica, ramane in Penitenciarul Aiud. Carabulea si-a retras luni, la Tribunalul Alba, contestatia formulata impotriva deciziei Judecatoriei Aiud care, luna trecuta, i-a respins ca „inadmisibila” cererea de liberare conditionata. Purtatorul de cuvant al Tribunalului Alba, Sorina Cristorian, a declarat, pentru Agerpres, […] Post-ul Omul de afaceri Ilie Carabulea, condamnat in... ...continuare.

Casa Alba ii acuza pe palestinieni ca refuza dialogul

publicat 2017-12-11 07:15:08 (ProTV)
Prin decizia de a nu se întâlni cu vicepresedintele american Mike Pence în cursul vizitei pe care o va efectua la sfârsitul lui decembrie în Orientul Mijlociu, responsabilii palestinieni refuza "înca o data" dialogul, afirma Casa Alba. ...continuare.