Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Cresterea temperaturilor va provoca 30.000 de decese pe an in Europa in 2030

publicat 2015-05-15 10:00:25 (Realitatea-TV)
Cresterea temperaturilor va provoca 30.000 de decese pe an in Europa in 2030 Cresterea temperaturilor extreme va provoca intre 30.000 si 40.000 de decese pe an in deceniul 2030 - 2040, potrivit expertilor care au analizat impactul pe care il va avea schimbarea climatica asupra sanatatii oamenilor, relateaza EFE. ...continuare.

Bilantul noului cutremur din Nepal a ajuns la 114 de morti

publicat 2015-05-14 11:45:23 (Romania-TV)
Bilantul noului cutremur din Nepal a ajuns la 114 de morti Numarul deceselor provocate de cel de-al doilea cutremur puternic din centrul Nepalului din ultimele trei saptamani a trecut de 110, au declarat autoritatile locale, insa raportarile de decese continua in urma alunecarilor de teren, informeaza agentia DPA. ...continuare.

Cutremurul de 7.4 din Nepal: Peste 80 de morti si 2.000 de raniti

publicat 2015-05-13 10:45:21 (Romania-TV)
Cutremurul de 7.4 din Nepal: Peste 80 de morti si 2.000 de raniti Numarul deceselor provocate de cel de-al doilea cutremur puternic din centrul Nepalului din ultimele trei saptamani a trecut de 80, au declarat autoritatile locale, insa raportarile de decese continua in urma alunecarilor de teren, informeaza agentia DPA. ...continuare.

80 de morti dupa cel de-al doilea cutremur din Nepal. Raportarile de decese continua in urma alunecarilor de teren

publicat 2015-05-13 10:00:27 (Puterea)
80 de morti dupa cel de-al doilea cutremur din Nepal. Raportarile de decese continua in urma alunecarilor de teren Cel de-al doilea cutremur din Nepal s-a soldat cu 80 de morti, insa raportarile de decese continua in urma alunecarilor de teren, au precizat autoritatile locale, transmite DPA, citat de Agerpres. ...continuare.

Boala care ucide cei mai multi romani: De 10-15 ani e mai severa decat multe forme de cancer

publicat 2015-05-11 11:15:20 (Realitatea-TV)
Boala care ucide cei mai multi romani: De 10-15 ani e mai severa decat multe forme de cancer Medicii cardiologi atrag atentia ca ne aflam pe primul loc in Europa in ceea ce priveste afectiunile cardiovasculare: 60% din decese sunt cauzate de aceste boli. ...continuare.

Bolile de inima fac ravagii in Romania

publicat 2015-05-11 00:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Bolile de inima fac ravagii in Romania Medicii cardiologi spun ca ne aflam pe primul loc in Europa in ceea ce priveste afectiunile cardiovasculare. 60% din decese, cauzate de aceste boli ...continuare.

Milioane de oameni mor pentru ca nu au acces normal la ingrijiri medicale

publicat 2015-04-28 16:15:03 (eInformatii)
Mariustuca.ro / In lume, 169 de milioane de decese puteau fi evitate daca pacientii ar fi avut acces la ingrijiri medicale (Autoare: Magda Marincovici) Doua treimi din populatia globului (5... ...continuare.

INGRIJORATOR. 75% dintre cei infectati cu HEPATITA C nu stiu ca au aceasta boala

publicat 2015-04-27 11:30:23 (Romania-TV)
INGRIJORATOR. 75% dintre cei infectati cu HEPATITA C nu stiu ca au aceasta boala Trei sferturi (75%) dintre persoanele infectate cu virusul hepatitei C din intreaga lume nu stiu ca se afla in aceasta situatie, asa incat, chiar si in tarile bogate, sunt tratati doar 3-5% dintre cei afectati de aceasta boala, care provoaca anual aproximativ jumatate de milion de decese, releva un studiu prezentat in cadrul Congresului International al Ficatului, care se incheie duminica la Viena. ...continuare.

Cernobil, 29 de ani mai tarziu. Ce a ramas in urma si cine se mai intoarce la locul dezastrului

publicat 2015-04-26 15:45:01 (Adevarul)
O regiune relativ necunoscuta a Uniunii Sovietice, care cuprinde si parti din Ucraina si Belarus, a intrat in atentia lumii pe 26 aprilie 1986, atunci cand reactorul 4 al Centralei Nucleare Cernobil a explodat, eliberand in aer o cantitate imensa de radiatii. A fost cel mai rau accident nuclear din lume. Desi doar 50 de decese pot fi atribuite direct dezastrului, numarul de cazuri de cancer atinge ordinul miilor. ...continuare.

Iohannis a plecat la Bruxelles, la un summit urgent pe tema imigratiei pe Marea Mediterana

publicat 2015-04-23 13:45:02 (Antena3)
Update 13.05  - Printre subiectele care vor fi abordate la summitul de la Bruxelles se numara masurile pe care UE si statele membre trebuie sa le ia pentru evitarea altor decese in randul imigrantilor, dar... ...continuare.