Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice



Mnich Re: 'Costul catastrofelor naturale din 2014, mai mic decat in 2013'

publicat 2015-01-08 00:00:04 (Bursa)
Mnich Re: 'Costul catastrofelor naturale din 2014, mai mic decat in 2013' Catastrofele naturale din 2014 au provocat mai putine decese si pagube materiale decat cele din 2013, datorita imbunatatirii sistemelor de avertizare, arata un studiu publicat ieri de "Mnich Re" Germania, cel mai mare grup de reasigurari din lume, transmite Reuters, conform Agerpres. Potrivit Mnich Re, catastrofele naturale din 2014 au provocat 7.700 de decese, fata de 21.000 de decese in 2013, in timp ce costurile economice ale catastrofelor naturale a scazut la 110 miliarde de dolari anul... ...continuare.

Bursele europene revin pe crestere

publicat 2015-01-08 00:00:04 (Bursa)
Bursele europene revin pe crestere Pietele actiunilor din Europa au urmat un curs pozitiv ieri, investitorii fiind optimisti cu privire la noile masuri de stimulare pe care le va lua Banca Centrala Europeana (BCE), in contextul unei inflatii ce a trecut in teritoriu negativ. Titlurile AXA SA, cel mai mare asigurator din Franta, s-au apreciat cu 1,8%, la 18,51 euro, iar cele ale companiei germane de profil "Allianz" SE - cu 0,8%, la 35,20 euro. Conform unui studiu al grupului "Mnich Re", catastrofele naturale din 2014 au... ...continuare.

Ebola: Grupul Johnson & Johnson a inceput primele teste pe oameni pentru un potential vaccin

publicat 2015-01-06 18:00:24 (Mediafax)
Ebola: Grupul Johnson & Johnson a inceput primele teste pe oameni pentru un potential vaccin Grupul farmaceutic american Johnson & Johnson (J&J) a anuntat, marti, ca a inceput primele teste pe oameni ale vaccinului sau potential contra febrei hemoragice Ebola, care a provocat deja peste 8.100 de decese in Africa. ...continuare.

Ebola: Peste 8.000 de morti

publicat 2015-01-06 08:45:30 (Money.ro)
Ebola: Peste 8.000 de morti Cel putin 8.153 de persoane si-au pierdut viata din cauza epidemiei de febra hemoragica Ebola in Africa de Vest, dintr-un total de 20.656 de cazuri inregistrate in principalele trei tari afectate, potrivit unui bilant al Organizatiei Mondiale a Sanatatii (OMS), prezentat luni. In alte trei tari, au fost anuntate 15 decese suplimentare a sase in Mali, unul in Statele Unite si opt in Nigeriaa, un bilant neschimbat de mai multe saptamani, potrivit AFP.   Sierra Leone ramane tara care a... ...continuare.

OMS: Peste 8.000 de decese din cauza Ebolei, inregistrate la nivel mondial

publicat 2015-01-05 23:45:29 (Realitatea-TV)
OMS: Peste 8.000 de decese din cauza Ebolei, inregistrate la nivel mondial Cel putin 8.153 de persoane au murit, in urma epidemiei de Ebola, din Africa de Vest, dintr-un total de 20.656 de cazuri inregistrate, in cele mai afectate trei tari, potrivit unui raport emis de Organizatia Mondiala a Sanatatii, informeaza AFP, citata de HotNews.ro. ...continuare.

Țara in care NU mai moare nimeni pe sosele. Uite cum au reusit!

publicat 2015-01-03 15:00:42 (Realitatea-TV)
Țara in care NU mai moare nimeni pe sosele. Uite cum au reusit! Suedia este pe cale sa ajunga la zero decese pe sosele. O performanta incredibila, dupa ce in anii '70 atingea un varf al numarului de decese rutiere. Solutiile aplicate sunt preluate acum si in alte locuri, New York City obtinand deja rezultate incurajatoare. ...continuare.

Țara in care NU MOARE NIMENI PE ȘOSELE! Cum au reusit?

publicat 2015-01-03 14:15:20 (Libertatea)
Suedia este pe cale sa ajunga la zero decese pe sosele. ...continuare.

Țara in care nu mai moare nimeni pe sosele. Cum au reusit?

publicat 2015-01-03 13:30:02 (Capital)
Suedia este pe cale sa ajunga la zero decese pe sosele. O performanta incredibila, dupa ce in anii 70 atingea un varf al numarului de decese rutiere. Solutiile aplicate sunt preluate acum si in alte locuri, New York City obtinand deja rezultate incurajatoare. ...continuare.

Care este cel mai VIOLENT oras din lume. Aici 83% dintre decese sunt provocate de arme

publicat 2015-01-02 08:45:49 (Realitatea-TV)
Care este cel mai VIOLENT oras din lume. Aici 83% dintre decese sunt provocate de arme In cel mai violent oras din lume criminalitatea provocata de bande si de traficantii de droguri duc la moartea a 187 de oameni pentru fiecare 100.000 de locuitori, informeaza Mediafax. ...continuare.

VIDEO VIRAL. Nu te-ai fi gandit NICIODATA la o astfel de campanie de prevenire. BICICLIȘTII sunt in EXTAZ!

publicat 2014-12-31 10:15:06 (Evenimentul-Zilei)
VIDEO VIRAL. Nu te-ai fi gandit NICIODATA la o astfel de campanie de prevenire. BICICLIȘTII sunt in EXTAZ! Romania se afla pe primul loc in Europa la numarul de accidente rutiere soldate cu decese, iar biciclistii sunt printre cei mai expusi participanti la trafic. ...continuare.


Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

bacau phoenix concert jurnalul minerii din valea jiului bistrita nasaud cristian p troleibuz vrancea vosganian clamparu opinia barbati apar seful contabili prigoana guvernul bolintin vale accident pe dn1 romania te iubesc andreea berecleanu sociu wanted patterson tinu prognoza meteo vremea in bucuresti soseaua colentina sander plan reteta zilei completare olimpiada de iarna vladoi srtv eliberat din arest visine sinucis hard rock cafe lotul stelei alcoolism valentine s day mitul mircea radu olariu titi viena covrig dupa avocati