Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

'Suntem inca sub media Uniunii Europene, cu privire la indicatorul numarului de accidente rutiere'

publicat 2015-07-29 18:15:03 (Bursa)
Ministrul Transporturilor, Iulian Matache, a declarat astazi ca tara noastra este inca sub media Uniunii Europene privitor la indicatorul numarului de accidente la 1 milion de locuitori, cu toate ca au fost si sunt in continuare depuse eforturi din partea autoritatilor romane pentru reducerea numarului de decese cauzate de accidente rutiere. ...continuare.

OMS: Hepatitele virale B si C, care produc anual 1,4 milioane de decese, pot fi eradicate

publicat 2015-07-23 18:15:15 (Romania-TV)
OMS: Hepatitele virale B si C, care produc anual 1,4 milioane de decese, pot fi eradicate Eradicarea hepatitei virale este posibila daca se pune un accent mai mare pe prevenire, diagnosticare si tratament, a precizat, joi, Organizatia Mondiala a Sanatatii (OMS), in contextul in care la 28 iulie se va marca Ziua Mondiala de Lupta contra Hepatitei. ...continuare.

RADET ameninta cu GREVA: "Din cauza stresului, in ultimii doi ani am avut 32 de decese. Directorul de productie a murit cu telefonul la ureche"

publicat 2015-07-23 16:45:04 (Gandul)
RADET ameninta cu GREVA: Din cauza stresului, in ultimii doi ani am avut 32 de decese. Directorul de productie a murit cu telefonul la ureche Liderul sindicatului din RADET, Ioana Stoica, a anuntat, joi, ca din 1 septembrie ar putea fi declansat conflictul de munca, in conditiile in care, in lipsa banilor, angajatii nu mai pot tine sistemul in functiune, iar din cauza stresului, in ultimii doi ani au murit 32 de oameni. ...continuare.

Mii de japonezi au fost sfatuiti sa fuga din calea taifunului Nangka, care a provocat doua decese

publicat 2015-07-17 14:45:24 (Mediafax)
Mii de japonezi au fost sfatuiti sa fuga din calea taifunului Nangka, care a provocat doua decese Autoritatile japoneze au indemnat aproximativ 350.000 de persoane sa fuga din calea taifunului Nangka, care a lovit in apropiere de coasta de sud a Japoniei, provocand moartea a cel putin doua persoane. ...continuare.

Studiu: Disparitia albinelor ar duce la moartea a milioane de oameni in fiecare an

publicat 2015-07-16 21:15:01 (Antena3)
Declinul global al polenizatorilor - in cea mai mare parte albine si alte insecte - ar putea provoca pana la 1,4 milioane de decese pe an, adica o crestere a mortalitatii populatiei umane la nivel mondial cu... ...continuare.

Canicula din Franta a generat o crestere cu 7% a mortalitatii, la inceputul lunii iulie

publicat 2015-07-16 14:15:14 (Mediafax)
Canicula din Franta a generat o crestere cu 7% a mortalitatii, la inceputul lunii iulie Episodul de calduri puternice a cauzat anul acesta in Franta 700 de decese suplimentare in raport cu media, conform Ministerului Sanatatii, care a subliniat ca este totusi vorba despre o crestere "limitata" a mortalitatii, comparativ cu cea din 2013. ...continuare.

INCALZIRE GLOBALA. Valul de caldura a crescut considerabil numarul de decese

publicat 2015-07-15 19:15:22 (Romania-TV)
INCALZIRE GLOBALA. Valul de caldura a crescut considerabil numarul de decese Valul de caldura care a afectat Elvetia in ultimele trei saptamani a produs o crestere cu 10 % a numarului de decese in randul varstnicilor prin comparatie cu aceeasi perioada din anii precedenti, scrie EFE miercuri, citand estimari ale Ministerului Sanatatii din Federatia Helvetica. ...continuare.

Opt decese teribile in fiecare ora, in Spania!

publicat 2015-07-09 20:45:06 (Evenimentul-Zilei)
Opt decese teribile in fiecare ora, in Spania! "O natiune violenta" - concluzioneaza Miguel Angel Rolland, potrivit The Guardian, dupa realizarea unui documentar despre cultura festivalurilor spaniole in care se folosesc animale. ...continuare.

Cartea zilei: Calul balan, de Agatha Christie

publicat 2015-07-09 19:00:20 (Puterea)
Cartea zilei: Calul balan, de Agatha Christie Un preot in varsta este ucis, iar condamnarea si-a semnat-o, probabil, atunci cand si-a notat o lista de nume dictate de o femeie aflata pe patul de moarte. Desi politia afla ca persoanele din acea lista au murit din cauze naturale, detectivul amator Mark Easterbrook este convins ca in spatele acestor decese se afla o conspiratie sinistra. ...continuare.

Bei sucuri? Opreste-te imediat, este EXTREM DE PERICULOS. Uite cati oameni mor din cauza asta

publicat 2015-06-30 14:15:20 (Libertatea)
Bauturile carbogazoase si altele din categoria celor dulci provoaca anual circa 184.000 de decese... ...continuare.