Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Semne care anunta atacul de cord si sunt trecute cu vederea

publicat 2017-03-06 19:30:05 (Realitatea-TV)
Semne care anunta atacul de cord si sunt trecute cu vederea Un studiu arata ca una din sase pesoane cu probleme de inima a murit in urma atacului de cord deoarece a ignorat simptome care au indicat iminenta unui astfel de atac. Cercetatorii de la Imperial College din Londra au studiat cazurile de internari si decese survenite intre 2006 si 2010 in Marea Britanie si au sesizat ca un procentaj de 16 la suta dintre pacientii care au decedat fusesera internati de urgenta cu circa 28 de zile inainte, cei mai multi acuzand dureri in piept. ...continuare.

Atentie, parinti, nu e de gluma! A aparut jocul care-i provoaca pe tineri SA SE OMOARE! S-au inregistrat deja 130 de decese

publicat 2017-03-03 12:45:01 (Antena-1)
Atentie, parinti, nu e de gluma! A aparut jocul care-i provoaca pe tineri SA SE OMOARE! S-au inregistrat deja 130 de decese Un nou joc aparut pe retelele de socializare ruse, denumit Blue Whale, ii provoaca pe tineri sa se sinucida dupa ce intra pe "un drum fara intoarcere" ...continuare.

Ce fel de expertiza medico-legala cer procurorii in cazul deceselor de la Spitalul Filantropia

publicat 2017-03-03 00:15:04 (Cotidianul)
Ce fel de expertiza medico-legala cer procurorii in cazul deceselor de la Spitalul Filantropia Parchetul de pe lânga Judecatoria Craiova, care efectueaza cercetari penale sub aspectul savârsirii infractiunii de ucidere din culpa în cazul celor doua decese de la Spitalului Municipal "Filantropia" în urma unor transfuzii de sânge, a dispus efectuarea unei expertize medico-legale serologice de catre Institutul Nationale de Hematologie Bucuresti. ...continuare.

Cum scapa Romania de someri: prin emigrari, pensionari, decese, refuz de angajare...

publicat 2017-03-02 10:45:08 (Realitatea-TV)
Cum scapa Romania de someri: prin emigrari, pensionari, decese, refuz de angajare... Numarul somerilor a scazut la un nivel minim al ultimelor decenii. In prima luna a acestui an, s-a ajuns la cifra record de 487.904, nivel minim din 1994, de cand exista astfel de statistici. Pare o realizare a guvernelor din ultima perioada, insa doar o treime dintre iesirile din somaj inseamna reangajarea pe un job pe perioada nedeterminata. ...continuare.

Primele sanctiuni in scandalului mortilor suspecte de la Spitalul Filantropia

publicat 2017-02-28 11:00:06 (Realitatea-TV)
Primele sanctiuni in scandalului mortilor suspecte de la Spitalul Filantropia Directia de Sanatate Publica (DSP) Dolj a amendat Spitalul Municipal "Filantropia" din Craiova cu 25.000 de lei pentru nerespectarea procedurilor privind transfuzia sanguina si cu cate 1.000 de lei pe medicul de garda, asistentul de la unitatea de transfuzii si alti trei asistenti din sectia de hematologie, in urma controlului efectuat dupa cele doua decese din noaptea de vineri spre sambata aparute in urma transfuziilor de sange, a declarat, marti, pentru AGERPRES, purtatorul de cuvant al... ...continuare.

DECESE SUSPECTE la Spitalul Filantropia din Craiova. Politia a demarat o ancheta

publicat 2017-02-27 08:45:07 (Realitatea-TV)
DECESE SUSPECTE la Spitalul Filantropia din Craiova. Politia a demarat o ancheta Doi oameni au murit si alti patru sunt in stare grava in urma unor transfuzii de sange la Clinica de Hematologie din Craiova. Conducerea Spitalului Clinic Municipal Filantropia Craiova a anuntat Politia in legatura cu decesele suspecte. ...continuare.

Peste 3.100 de cazuri de rujeola in acest sezon. 16 persoane au murit

publicat 2017-02-24 14:15:11 (Romania-TV)
Peste 3.100 de cazuri de rujeola in acest sezon. 16 persoane au murit Peste 3.100 de cazuri de rujeola au fost inregistrate in acest sezon, 38 dintre ele fiind raportate in ultima saptamana, la nivelul intregii tari fiind si 16 decese, potrivit Centrului National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile (CNSCBT). ...continuare.

Gripa face noi victime. Inca doua persoane au murit

publicat 2017-02-24 10:00:01 (Antena3)
Gripa face noi victime. Inca doua persoane au murit Gripa face noi victime. Înca doua persoane au murit din cauza virusului. Potrivit Centrului de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile, bilantul a ajuns pâna acum la 25 de decese. Mai mult,... ...continuare.

Bilant sumbru: au mai murit 2 persoane de gripa in Romania. Numarul total de decese a ajuns la 25

publicat 2017-02-23 18:15:06 (Realitatea-TV)
Bilant sumbru: au mai murit 2 persoane de gripa in Romania. Numarul total de decese a ajuns la 25 Centrul National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile (CNSCBT) informeaza, astazi, ca numarul deceselor cauzate de gripa a crescut la 25. Inca doua persoane au decedat din aceasta cauza in saptamana 13-19 februarie. ...continuare.