Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

INCALZIRE GLOBALA. Valul de caldura a crescut considerabil numarul de decese

publicat 2015-07-15 19:15:22 (Romania-TV)
INCALZIRE GLOBALA. Valul de caldura a crescut considerabil numarul de decese Valul de caldura care a afectat Elvetia in ultimele trei saptamani a produs o crestere cu 10 % a numarului de decese in randul varstnicilor prin comparatie cu aceeasi perioada din anii precedenti, scrie EFE miercuri, citand estimari ale Ministerului Sanatatii din Federatia Helvetica. ...continuare.

Opt decese teribile in fiecare ora, in Spania!

publicat 2015-07-09 20:45:06 (Evenimentul-Zilei)
Opt decese teribile in fiecare ora, in Spania! "O natiune violenta" - concluzioneaza Miguel Angel Rolland, potrivit The Guardian, dupa realizarea unui documentar despre cultura festivalurilor spaniole in care se folosesc animale. ...continuare.

Cartea zilei: Calul balan, de Agatha Christie

publicat 2015-07-09 19:00:20 (Puterea)
Cartea zilei: Calul balan, de Agatha Christie Un preot in varsta este ucis, iar condamnarea si-a semnat-o, probabil, atunci cand si-a notat o lista de nume dictate de o femeie aflata pe patul de moarte. Desi politia afla ca persoanele din acea lista au murit din cauze naturale, detectivul amator Mark Easterbrook este convins ca in spatele acestor decese se afla o conspiratie sinistra. ...continuare.

Bei sucuri? Opreste-te imediat, este EXTREM DE PERICULOS. Uite cati oameni mor din cauza asta

publicat 2015-06-30 14:15:20 (Libertatea)
Bauturile carbogazoase si altele din categoria celor dulci provoaca anual circa 184.000 de decese... ...continuare.

Bauturile carbogazoase provoaca anual aproximativ 184.000 de decese la nivel mondial

publicat 2015-06-30 12:45:16 (Puterea)
Bauturile carbogazoase provoaca anual aproximativ 184.000 de decese la nivel mondial Bauturile carbogazoase provoaca anual aproximativ 184.000 de decese la nivel mondial, arata un studiu publicat luni in revista americana 'Circulation', informeaza AFP, citat de Agerpres. ...continuare.

Bauturile carbogazoase provoaca anual peste 180.000 de decese

publicat 2015-06-30 12:15:14 (Romania-TV)
Bauturile carbogazoase provoaca anual peste 180.000 de decese Bauturile carbogazoase si altele din categoria celor dulci provoaca anual circa 184.000 de decese la nivel mondial, potrivit unui studiu publicat in revista americana "Circulation". ...continuare.

Efectul letal al bauturilor carbogazoase dulci. Ucid anual 184.000 de persoane in intreaga lume

publicat 2015-06-30 12:15:13 (Realitatea-TV)
Efectul letal al bauturilor carbogazoase dulci. Ucid anual 184.000 de persoane in intreaga lume Bauturile carbogazoase si altele din categoria celor dulci provoaca anual circa 184.000 de decese la nivel mondial, potrivit unui studiu publicat luni in revista americana 'Circulation', informeaza AFP. ...continuare.

MERS continua sa faca victime in Coreea de Sud. 31 de persoane au murit rapuse de maladia respiratorie

publicat 2015-06-26 13:00:01 (Antena3)
Inca doi pacienti, infectati cu coronavirusul MERS, au murit in Coreea de Sud, a anuntat in aceasta dimineata Ministerul Sanatatii de la Seul.Ultimele decese ridica numarul victimelor la 31 de persoane r ...continuare.

'Estimam o reducere a populatiei rezidente in 2014'

publicat 2015-06-26 00:00:02 (Bursa)
Institutul National de Statistica (INS) estimeaza o reducere a populatiei rezidente la nivelul anului 2014, in raport cu 2013, din cauza plecarilor cetatenilor din tara si a diferentei dintre numarul de nasteri si decese, a declarat, ieri, presedintele institutiei, Tudorel Andrei. ...continuare.

Tudorel Andrei (INS): Estimam o reducere a populatiei rezidente la nivelul anului 2014

publicat 2015-06-25 12:30:03 (Capital)
Tudorel Andrei (INS): Estimam o reducere a populatiei rezidente la nivelul anului 2014 Institutul National de Statistica (INS) estimeaza o reducere a populatiei rezidente la nivelul anului 2014, in raport cu 2013, din cauza plecarilor sau sosirilor si a diferentei dintre numarul de nasteri si decese, a declarat, joi, presedintele institutiei Tudorel Andrei, in cadrul unei mese rotunde pe tema recalcularii principalilor indicatori din cercetarea asupra fortei de munca in contextul Strategiei Europa 2020. ...continuare.