Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Asa arata ficatul unui bolnav de cancer la ficat. Cum poti depista la timp aceasta boala

publicat 2017-08-01 13:00:07 (Antena3)
Asa arata ficatul unui bolnav de cancer la ficat. Cum poti depista la timp aceasta boala Carcinomul hepatocelular este tipul de cancer cel mai des întâlnit, iar la nivel mondial, acesta produce anual un numar tot mai mare de decese si asta pentru ca simptomele încep sa apara destul de... ...continuare.

Timis, unul dintre judetele cu cea mai slaba rata de vaccinare, are de fapt 18 000 de doze de vaccin

publicat 2017-08-01 12:30:28 (Realitatea-TV)
Timis, unul dintre judetele cu cea mai slaba rata de vaccinare, are de fapt 18 000 de doze de vaccin Timisul este locul unde epidemia de rujeola s-a manifestat cel mai "violent". Pana in aceste zile au fost confirmate 1.215 cazuri (incepand de la mijlocul anului trecut) si opt decese in cel mai vestic judet al tarii, de la inceputul epidemiei. Acum, cazurile de rujeola internate in spital tind spre zero, iar farmacia Directiei de Sanatate Publica (DSP) din Timis are suficiente doze de vaccin impotriva acestui virus. ...continuare.

Epidemie de rujeola in Arad: peste o mie de cazuri confirmate si sase decese

publicat 2017-07-31 14:00:24 (Realitatea-TV)
Epidemie de rujeola in Arad: peste o mie de cazuri confirmate si sase decese Autoritatile din Arad sunt in alerta din cauza epidemiei de rujeola care a luat amploare. Pana in prezent au confirmate peste o mie de cazuri si sase decese. ...continuare.

Tragedie pe cel mai mare stadion din Africa » Doi oameni au murit la derby-ul Africii de Sud

publicat 2017-07-29 19:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
Tragedie pe cel mai mare stadion din Africa » Doi oameni au murit la derby-ul Africii de Sud Doi oameni au murit si mai multi au fost raniti în urma unei supraaglomerari a intrarilor stadionului Soccer City din Johannesburg, cel mai mare stadion african.  Incidentul a avut loc la meciul de deschidere a sezonului de fotbal sud-african, jucat între Kaiser Chiefs si Orlando Pirates. În ciuda celor doua decese, partida a continuat, iar Kaiser Chiefs s-a impus cu scorul de 1-0. ... ...continuare.

A doua tara din Europa care va interzice masinile diesel si pe benzina din 2040. Numarul urias de decese provocate de poluare

publicat 2017-07-26 09:15:08 (ProTV)
A doua tara din Europa care va interzice masinile diesel si pe benzina din 2040. Numarul urias de decese provocate de poluare Guvernul May urmeaza sa anunte o interdictie pentru achizitionarea de noi masini diesel si pe benzina dupa 2040, intr-o incercare de a combate poluarea aerului din Marea Britanie. ...continuare.

BILANȚ NEGRU: Rujeola a facut inca o victima! 32 de morti si 8.246 de cazuri de imbolnaviri

publicat 2017-07-21 15:30:06 (Evenimentul-Zilei)
BILANȚ NEGRU: Rujeola a facut inca o victima! 32 de morti si 8.246 de cazuri de imbolnaviri Numarul total de cazuri confirmate cu rujeola in Romania raportate pana la data de 21.07.2017 este 8.246, din care 32 de decese. Cele mai multe cazuri sunt in judetul Timis. Epidemia nu da semne ca s-ar opri! ...continuare.

ANTENA3.RO LIVE. Alex Filimon, recomandari si idei despre cum sa ne crestem calitatea vietii

publicat 2017-07-20 15:15:03 (Antena3)
Unul din zece decese premature e cauzat de sedentarism, iar cei care nu fac miscare au un risc cu 64% mai mare sa faca infarct. Cei de la Times vorbesc despre asta ca despre o noua pandemie mondiala. Sigur,... ...continuare.

Atacul grav care afecteaza un roman la fiecare 30 de minute

publicat 2017-07-20 00:15:07 (Cotidianul)
Atacul grav care afecteaza un roman la fiecare 30 de minute Bolile cardiovasculare cauzeaza de trei ori mai multe decese decât cele oncologice. ...continuare.

ANTENA3.RO LIVE. Recomandari si idei despre cum sa ne crestem calitatea vietii, joi, de la ora 15:00

publicat 2017-07-19 15:15:01 (Antena3)
ANTENA3.RO LIVE. Recomandari si idei despre cum sa ne crestem calitatea vietii, joi, de la ora 15:00 Unul din zece decese premature e cauzat de sedentarism, iar cei care nu fac miscare au un risc cu 64% mai mare sa faca infarct. Cei de la Times vorbesc despre asta ca despre o noua pandemie mondiala. Sigur,... ...continuare.

Vaccinarea poate preveni 90% dintre aceste cancere

publicat 2017-07-19 12:30:12 (Romania-TV)
Vaccinarea poate preveni 90% dintre aceste cancere Peste 500.000 de femei din intreaga lume se imbolnavesc anual de cancer de col uterin, iar 250.000 isi pierd viata din cauza acestei afectiuni. Pentru tara noastra acest subiect este cu adevarat delicat pentru ca suntem fruntasi in Europa, atat la numarul de imbolnaviri, cat si la cel de decese. Responsabila pentru 70 la suta dintre cancerele de col este infectia cu tulpinile 16 si 18 ale virusului HPV, extrem de raspandit. Modul de transmitere este pe cale sexuala, iar cele mai multe... ...continuare.