Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



OMS: Bilantul epidemiei de Ebola din Africa de Vest a depasit 10.000 de morti

publicat 2015-03-13 11:30:10 (Puterea)
OMS: Bilantul epidemiei de Ebola din Africa de Vest a depasit 10.000 de morti Organizatia Mondiala a Sanatatii (OMS) a anuntat joi, ca bilantul epidemiei de Ebola care afecteaza Africa de Vest a depasit 10.000 de morti, relateaza Radioteleviziunea elvetiana, citata de Mediafax.Potrivit sursei citate, de la declansarea epidemiei de Ebola, la inceputul lui 2014, in Liberia s-au inregistrat 4.162 de decese in randul celor 9.343 de persoane contaminate. In timpul perioadei de varf a epidemiei in aceasta tara, care s-a confruntat cu cele mai multe decese, aproximativ 300 de... ...continuare.

Ebola: A fost depasit pragul de 10.000 de decese

publicat 2015-03-12 20:30:02 (Antena3)
Ebola: A fost depasit pragul de 10.000 de decese Epidemia de febra hemoragica Ebola din Africa occidentala a dus la decesul a peste 10.000 de oameni, a anuntat joi Organizatia Mondiala a Sanatatii (OMS) in cel mai recent bilant al sau, actualizat in 10 ... ...continuare.

Alarmant. Numarul deceselor cauzate de gripa, in acest sezon, dublu fata de anul trecut

publicat 2015-03-06 07:45:01 (Antena3)
Numarul deceselor prin gripa confirmate in acest sezon pana in 1 martie este de peste doua ori mai mare fata de cel din perioada similara a sezonului precedent.Numarul total de decese cauzate de gripa... ...continuare.

ALARMANT. Numarul deceselor de gripa pana la 1 martie, peste dublul celui din aceeasi perioada din 2014

publicat 2015-03-05 19:45:02 (Antena3)
ALARMANT. Numarul deceselor de gripa pana la 1 martie, peste dublul celui din aceeasi perioada din 2014 Numarul deceselor prin gripa confirmate in acest sezon pana in 1 martie este de peste doua ori mai mare fata de cel din perioada similara a sezonului precedent, cele mai multe decese fiind cauzate de virusul... ...continuare.

Numarul deceselor de gripa pana la 1 martie, peste dublul celui din aceeasi perioada din 2014

publicat 2015-03-05 19:30:11 (Mediafax)
Numarul deceselor de gripa pana la 1 martie, peste dublul celui din aceeasi perioada din 2014 Numarul deceselor prin gripa confirmate in acest sezon pana in 1 martie este de peste doua ori mai mare fata de cel din perioada similara a sezonului precedent, cele mai multe decese fiind cauzate de virusul pandemic AH1N1, care a aparut in 2009, si nu de tulpina aparuta acum, potrivit medicilor. ...continuare.

Doua persoane au fost ranite intr-o tornada produsa in vestul Germaniei. 16 case au ramas fara acoperisuri

publicat 2015-03-02 16:15:01 (Antena3)
Doua persoane au fost ranite dupa ce o tornada puternica a lovit astazi landul Hesse, din vestul Germaniei.Politia din orasul Fulda a comunicat ca nu s-au inregistrat decese, dar mai multi arbori si linii de... ...continuare.

CNSCBT: Alte cinci decese prin gripa. 12 romani au murit in acest sezon din cauza bolii

publicat 2015-02-26 15:15:23 (Mediafax)
CNSCBT: Alte cinci decese prin gripa. 12 romani au murit in acest sezon din cauza bolii Alte cinci persoane diagnostiocate cu gripa au murit in saptamana 16 - 22 februarie acestea nefiind vaccinate si avand alte suferinte medicale preexistente, numarul deceselor in acest sezon ajungand la 12, anunta Centrul National de Supraveghre si Control al Bolilor Transmisibile (CNSCBT). ...continuare.

Klaus Iohannis, mesaj EMOTIONANT pe Facebook, la un an de la plecarea lui Ianukovici de la conducerea Ucrainei

publicat 2015-02-22 14:15:29 (Romania-TV)
Klaus Iohannis, mesaj EMOTIONANT pe Facebook, la un an de la plecarea lui Ianukovici de la conducerea Ucrainei Presedintele Klaus Iohannis a postat pe Facebook, la aniversarea unui an de la plecarea lui Viktor Ianukovici de la conducerea Ucrainei, un mesaj in care isi exprima speranta ca negocierile de pace de la Minsk sa fie respectate si sa duca la o diminuare a tensiunilor care in ultimele luni au dus la mii de decese si la peste un milion de refugiati. ...continuare.

Gripa face ravagii in tara: cinci morti, in ultima saptamana

publicat 2015-02-22 11:30:18 (Realitatea-TV)
Gripa face ravagii in tara: cinci morti, in ultima saptamana Gripa face ravagii in aceasta perioada - sute de persoane au ajuns la medic cu infectie respiratorie acuta si au fost diagnosticate cu gripa. Mai mult, in ultima saptamana, au fost inregistrate si cinci decese din aceasta cauza. ...continuare.

EBOLA continua sa faca RAVAGII! Vezi cati oameni au murit din cauza acestei EPIDEMII

publicat 2015-02-19 09:00:14 (Libertatea)
EBOLA continua sa faca RAVAGII! Vezi cati oameni au murit din cauza acestei EPIDEMII Peste 9.300 de persoane au murit din cauza epidemiei de Ebola in cele trei tari cele mai afectate din Africa de Vest, a anuntat miercuri Organizatia Mondiala a Sanatatii (OMS). Publicitate In Guineea, Liberia si Sierra Leone, numarul deceselor s-a ridicat la 9.365 din 2.218 cazuri confirmate, potrivit ultimului bilant al OMS. Comparativ cu ultimul bilant saptamanal publicat, doar 128 de noi decese din cauza Ebola au fost constatate pana la 15 februarie. In pofida acestor date incurajatoare,... ...continuare.