Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cotidianul & Fundatia Alexandrion, despre presa si performanta in business si sport

publicat 2017-06-20 16:15:08 (Cotidianul)
Cotidianul & Fundatia Alexandrion, despre presa si performanta in business si sport Ziarul Cotidianul si Fundatia Alexandrion continua azi, 20 iunie, seria evenimentelor în tara cu o seara de dialoguri la Pitesti. ...continuare.

Probleme pentru Beyonce! Artista si gemenii, nevoiti sa mai stea inca o saptamana in spital

publicat 2017-06-20 08:30:01 (Antena-1)
Probleme pentru Beyonce! Artista si gemenii, nevoiti sa mai stea inca o saptamana in spital Vedeta pop Beyoncé a nascut gemeni, insa din cauza unei probleme nespecificate, micutii au fost nevoiti sa ramana timp de o saptamana la spital, informeaza online ziarul spaniol ABC. ...continuare.

Doliu in lumea mass-media. A murit Ernestina Herrera de Noble, creatoarea unuia dintre imperiile media ale Americii de Sud

publicat 2017-06-19 13:30:01 (Antena-1)
Doliu in lumea mass-media. A murit Ernestina Herrera de Noble, creatoarea unuia dintre imperiile media ale Americii de Sud Antreprenoarea Ernestina Herrera de Noble, care a transformat ziarul Clarín, fondat de sotul ei, in cel mai mare grup media din Argentina, a murit, miercuri, in Buenos Aires, la varsta de 92 de ani, informeaza The New York Times ...continuare.

Planul presedintelui POROSENKO pentru reintegrarea Donbasului in UCRAINA

publicat 2017-06-19 12:45:07 (Evenimentul-Zilei)
Planul presedintelui POROSENKO pentru reintegrarea Donbasului in UCRAINA Parlamentarii ucraineni ar putea examina, in cursul acestei saptamani, un plan prezidential pentru reintegrarea Donbasului, care prevede inlocuirea Operatiunii Antiteroriste in teritoriile de dincoace de linia frontului din Ucraina cu Legea martiala, scrie ziarul rus Kommersant, citat de RRA. ...continuare.

A murit regizorul productiilor Rocky si Karate Kid. John Avildsen avea 81 de ani

publicat 2017-06-17 10:45:07 (Romania-TV)
A murit regizorul productiilor Rocky si Karate Kid. John Avildsen avea 81 de ani Regizorul american John Avildsen, cunoscut mai ales pentru filmele 'Rocky' si 'Karaté Kid', a murit la Los Angeles la 81 de ani, a informat vineri ziarul Los Angeles Times. ...continuare.

Hollywood este in DOLIU! Unul dintre cei mai mari regizori a murit

publicat 2017-06-17 10:45:06 (Realitatea-TV)
Hollywood este in DOLIU! Unul dintre cei mai mari regizori a murit Regizorul american John Avildsen, cunoscut mai ales pentru filmele 'Rocky' si 'Karaté Kid', a murit la Los Angeles la 81 de ani, a informat vineri ziarul Los Angeles Times. ...continuare.

Scandal monstru dupa ce Chirica a aparut neinvitat la sedinta CEx a PSD Iasi

publicat 2017-06-16 18:45:01 (Antena3)
Scandal monstru dupa ce Chirica a aparut neinvitat la sedinta CEx a PSD Iasi Mihai Chirica a intrat inopinat la sedinta CEx a PSD Iasi la care nu a fost invitat, scrie Ziarul de Iasi. Reuniunea a fost convocata de catre Maricel Popa, scopul fiind o declaratie de sustinere a motiunii... ...continuare.

Loti Boloni si-a gasit o noua echipa. Antrenorul roman s-a intors in Belgia

publicat 2017-06-16 18:00:42 (Realitatea-TV)
Loti Boloni si-a gasit o noua echipa. Antrenorul roman s-a intors in Belgia Romanul Ladislau Boloni este noul antrenor al echipei belgiene de fotbal Antwerp, nou-promovata in prima divizie, cu care a semnat un contract pe doi ani, a anuntat vineri clubul, citat de ziarul La Derniere Heure. ...continuare.

Cristiano Ronaldo este indignat de ce i se intampla in Spania. Starul lusitan vrea sa o paraseasca pe Real Madrid

publicat 2017-06-16 10:15:07 (Romania-TV)
Cristiano Ronaldo este indignat de ce i se intampla in Spania. Starul lusitan vrea sa o paraseasca pe Real Madrid Ziarul portughez A Bola scrie ca Ronaldo este "total indignat" de plangerea depusa de parchetul din Madrid, care il acuza de o prezumtiva frauda fiscala de 14,7 milioane euro. ...continuare.

Cum sa prepari vegeta in casa

publicat 2017-06-14 11:00:10 (Realitatea-TV)
Cum sa prepari vegeta in casa Cumperi chimicale in plic, din magazin? Ai putea sa iti prepari singur condimente acasa. Este foarte simplu! Iata o reteta de vegeta oferita de Click! Pofta buna!. Daca vrei sa te hranesti sanatos, poti sa faci in casa condimentele. Revista Click! Pofta buna! Are o reteta foarte simpla. ...continuare.