Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Ziarul italian La Stampa publica un editorial semnat de Vladimir Putin: "E timpul sa ai incredere in Rusia"

publicat 2016-11-27 18:30:08 (ProTV)
Ziarul italian La Stampa publica un editorial semnat de Vladimir Putin: E timpul sa ai incredere in Rusia Ziarul italian la Stampa a publicat duminica un editorial semnat de presedintele rus Vladimir Putin in care se face referire ;a probleme globale, amenintari teroriste, alegerile din SUA si in special la acuzatiile privind amenintarea ruseasca. ...continuare.

Moarte socanta. Un fost primar PSD, gasit cu gatul taiat

publicat 2016-11-27 13:00:03 (Antena3)
Moarte socanta. Un fost primar PSD, gasit cu gatul taiat Suspiciune de omucidere în comuna Lunca Muresului, din judetul Alba, scrie Ziarul Unirea. Fostul primar al comunei, Ioan Rusu, a fost gasit mort, duminica dimineata, lânga masina. Potrivit unor... ...continuare.

Eveniment - Precizari SIVECO privind implementare aplicatiei informatice SAFIR

publicat 2016-11-25 00:00:09 (Curierul-National)
În legatura cu articolul „25 mil. Lei ajutoare sociale ilegale”, publicat azi in ziarul Curierul National, dorim sa va facem urmatoarele precizari: - Compania SIVECO a participat la implementare aplicatiei informa ...continuare.

Un robot a spart un geam si a ranit un om la un targ de tehnologie din China. De ce a scapat de sub control "Fabo"

publicat 2016-11-23 13:45:07 (ProTV)
Un robot a spart un geam si a ranit un om la un targ de tehnologie din China. De ce a scapat de sub control Fabo A inceput razboiul dintre oameni si masini? Cel putin, asa sugereaza Cotidianul Poporului, ziarul Partidului Comunist Chinez, relatand un incident petrecut acum cateva zile. ...continuare.

Vesti triste despre Florin Raducioiu! E un moment rusinos pentru un exponent al "Generatiei de aur"

publicat 2016-11-22 18:30:02 (Antena3)
Vesti triste despre Florin Raducioiu! E un moment rusinos pentru un exponent al Generatiei de aur Fostul fotbalist român Florin Raducioiu este mentionat de ziarul L'Equipe printre atacantii celebri care au dezamagit la echipa AS Monaco de când exista Liga Campionilor, din sezonul... ...continuare.

Florin Raducioiu, pe lista neagra a lui AS Monaco. Fostul atacant, inclus de LEquipe intr-un top al rusinii

publicat 2016-11-22 17:30:09 (Romania-TV)
Florin Raducioiu, pe lista neagra a lui AS Monaco. Fostul atacant, inclus de LEquipe intr-un top al rusinii Fostul fotbalist roman Florin Raducioiu este mentionat de ziarul L'Equipe printre atacantii celebri care au dezamagit la echipa AS Monaco de cand exista Liga Campionilor, din sezonul 1992-1993. ...continuare.

Florin Raducioiu a fost inclus intr-un top al rusinii

publicat 2016-11-22 17:00:18 (Realitatea-TV)
Florin Raducioiu a fost inclus intr-un top al rusinii Fostul fotbalist roman Florin Raducioiu este mentionat de ziarul L'Equipe printre atacantii celebri care au dezamagit la echipa AS Monaco de cand exista Liga Campionilor, din sezonul 1992-1993. ...continuare.

MONITORUL PRETURILOR se lanseaza joi. Romanii vor putea compara, cu un singur click, toate preturile din supermarketuri

publicat 2016-11-22 16:00:09 (Romania-TV)
MONITORUL PRETURILOR se lanseaza joi. Romanii vor putea compara, cu un singur click, toate preturile din supermarketuri Consiliul Concurentei va lansa joi platforma "Monitorul Preturilor", site-ul care va afisa preturile practicate de principalii retaileri pentru produsele care fac parte din cosul zilnic al romanilor. ...continuare.

Exista un site ɢoogle.com pe internet de care utilizatorii ar trebui sa se fereasca (Internet)

publicat 2016-11-22 13:15:07 (Go4IT)
Exista un site ɢoogle.com pe internet de care utilizatorii ar trebui sa se fereasca (Internet) Priviti aceste doua URL-uri: ɢoogle.com si Google.com. Par identice, nu? Va inselati. Primul contine un caracter "ɢ" special, care mimeaza G-ul din google.com, site-ul real. Avem de a face cu un fals site Google de care ar trebui sa ne ferim. Site-ul a fost descoperit de cei de la TNW in timp ce analizau datele din Google Analytics. Potrivit celor de la Analytics Edge, acest site spameaza serviciul Analytics pentru a-i determina pe utilizatorii acestia sa de click pe adresa sa. Probabil... ...continuare.

Fostul boss al PRO TV rupe tacerea. Adrian Sarbu spune cand a inceput sa joace

publicat 2016-11-22 10:00:25 (Realitatea-TV)
Fostul boss al PRO TV rupe tacerea. Adrian Sarbu spune cand a inceput sa joace ,,Stiu sa castig. Intr-o zi din viata mea timpul s-a oprit si am ramas ceea ce sunt si acum: un batran in varsta de douazeci de ani.Tot un fel de optsprezece. A fost cea mai norocoasa zi care mi-a fost dat sa o traiesc. Am inceput sa joc si sa ma joc'', scrie Adrian Sarbu in Ziarul Financiar. ...continuare.