Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Secretul pe care Nicole Kidman l-a tinut ascuns multi ani. "Am fost logodita cu tatal ei". Totul a iesit la iveala dupa divortul de Tom Cruise

publicat 2017-02-20 08:45:01 (Antena-1)
Secretul pe care Nicole Kidman l-a tinut ascuns multi ani. Am fost logodita cu tatal ei. Totul a iesit la iveala dupa divortul de Tom Cruise Nicole Kidman (49 de ani) a surprins pe toata lumea confirmand o idila pe care a avut-o in urma cu multi ani cu muzicianul Lenny Kravitz, relateaza online ziarul spaniol ABC. ...continuare.

SERIAL Boieri mari, episodul 6: Alecu Beldiman, omul care ne-a adus "Adevarul"

publicat 2017-02-18 19:45:02 (Adevarul)
SERIAL Boieri mari, episodul 6: Alecu
Beldiman, omul care ne-a adus Adevarul Beldimanii, boieri moldoveni cu origini unguresti, au jucat roluri importante in politica, administratie si cultura. Dintre toate mostenirile lasate de ei, ziarul "Adevarul", aparut in 1871 din pasiune si venin, a dainuit peste secole regimurilor politice si crizelor economice. ...continuare.

O romanca a trait 20 de ani cu fratele geaman in pantece! Medicii se chinuie sa o tina in viata

publicat 2017-02-16 13:45:02 (CanCan)
O romanca a trait 20 de ani cu fratele geaman in pantece! Medicii se chinuie sa o tina in viata O tanara de 20 de ani a trait pana acum purtand in pantece embrionul nedezvoltat al fratelui ei geaman. Cu timpul, embrionul s-a transformat intr-o tumora care i-a distrus sistemul imunita si a dus la declansarea encefalitei autoimune. Fata este in coma de doua luni, iar singura ei sansa este trasferul la o clinica din strainatate. Teodora Tudose are 20 de ani si este o studenta de 10 la Drept, potrivit click.ro. O boala crunta i-a distrus peste noapte viata. In toamna anului trecut, Teodora... ...continuare.

Ministerul Finantelor: Impozitul pe venit va scadea de la 16% la 10%

publicat 2017-02-16 10:45:02 (Antena3)
Ministerul Finantelor: Impozitul pe venit va scadea de la 16% la 10% Oficialii Ministerului Finantelor garanteaza implementarea tuturor masurilor de scaderi de taxe promise în programul de guvernare, fara a acestea sa antreneze noi cresteri de taxe, informeaza Ziarul... ...continuare.

Aterizare de urgenta a unui avion la Londra, dupa ce o pasagera a devenit agresiva si a inceput sa atace

publicat 2017-02-15 17:15:16 (Romania-TV)
Aterizare de urgenta a unui avion la Londra, dupa ce o pasagera a devenit agresiva si a inceput sa atace Un avion care circula din Canada spre Israel a aterizat de urgenta la Londra, miercuri dimineata, dupa ce o femeie a inceput sa atace alti pasageri, relateaza ziarul Haaretz si site-ul YnetNews.com, citat de Mediafax. ...continuare.

Radu Gabrea imi explica

publicat 2017-02-13 00:15:02 (Bursa)
Radu Gabrea imi explica A murit Radu Gabrea. Prietenul meu mereu surazator si-a schimbat starea, din fiinta a devenit nefiinta. Glumele ne-au ajutat doar in timpul vietii, radea exploziv, ii spuneam cate ceva, se uita in ochii mei serios doua clipe si odata izbucnea - niciodata n-am putut sa-mi ascund umorul fata de el, nici cand avea vreun necaz. In momentele alea, eram unul si acelasi - o parte a ramas aici si ciudat, o parte, acum, e pe partea ailalta. A colaborat la Ziarul BURSA; desigur, a facut multe alte... ...continuare.

liveTEXT ACUM » Anderlecht - Waregem 0-1 » Chipciu e titular, Stanciu, doar pe banca

publicat 2017-02-12 15:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
liveTEXT ACUM » Anderlecht - Waregem 0-1 » Chipciu e titular, Stanciu, doar pe banca Anderlecht joaca acum pe teren propriu împotriva lui Zulte Waregem, în etapa a 26-a din campionatul Belgiei. Meciul va fi în direct la TV Digi Sport 3 si liveTEXT pe GSP.RO. LIVE « Anderlecht - Waregem 0-1 (Leye 2)Click aici pentru liveTEXT Alexandru Chipciu este titular pentru Anderlecht, în timp ce Nicolae Stanciu este doar rezerva. ... ...continuare.

Gafa comisa de un ziar din Republica Dominicana. Jurnalistii au publicat o poza cu Alec Baldwin in locul lui Donald Trump

publicat 2017-02-12 12:30:12 (ProTV)
Gafa comisa de un ziar din Republica Dominicana. Jurnalistii au publicat o poza cu Alec Baldwin in locul lui Donald Trump Gafa uriasa comisa de ziarul El Nacional, din Republica Dominica. ...continuare.

Protestele din Romania, prin ochii unui jurnalist The Times. Pentru ce ar trebui, de fapt, sa iasa in strada romanii? "SRI nu poate scapa de trecut"

publicat 2017-02-11 20:45:02 (Adevarul)
Protestele din Romania, prin ochii unui jurnalist The Times. Pentru ce ar trebui, de fapt, sa iasa in strada romanii? SRI nu poate scapa de trecut Un jurnalist al ziarul britanic "The Times" face o analiza partinitoare asupra luptei anticoruptie din tara noastra si ii indeamna pe romani sa protesteze fata de serviciile secrete si nu fata de politicienii corupti. ...continuare.