Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Sentinta in Italia: Compensatii pentru o tumoare cauzata de folosirea excesiva a telefonului mobil

publicat 2017-04-20 18:15:09 (Ziarul-Financiar)
Sentinta in Italia: Compensatii pentru o tumoare cauzata de folosirea excesiva a telefonului mobil O instanta din Italia a stabilit ca un angajat trebuie compensat dupa ce a dezvoltat o tumoare cerebrala cauzata de utilizarea excesiva a telefonului mobil, experti legisti stabilind, probabil in premiera, o relatie de cauzalitate intr-un astfel de caz, relateaza ziarul La Repubblica. ...continuare.

Egiptul a primit din Germania primul submarin militar de inalta tehnologie

publicat 2017-04-20 10:00:13 (Romania-TV)
Egiptul a primit din Germania primul submarin militar de inalta tehnologie Egiptul a primit miercuri primul dintr-o serie de patru submarine militare germane de inalta tehnologie, a informat ziarul de stat Al-Ahram in versiunea online. ...continuare.

Turcia: Zeci de arestari dupa protestele privind referendumul pentru extinderea puterilor lui Erdogan

publicat 2017-04-19 15:30:51 (Romania-TV)
Turcia: Zeci de arestari dupa protestele privind referendumul pentru extinderea puterilor lui Erdogan Politia turca a retinut 38 de persoane la Istanbul in legatura cu protestele de strada pasnice care au avut loc duminica dupa referendumul pentru extinderea prerogativelor presedintelui Recep Tayyip Erdogan, au anuntat ziarul de opozitie Birgun si activisti. ...continuare.

Kylie Minogue si Printul Andrew, un nou cuplu la orizont? Artista va fi "matusica" lui Kate Middleton si nora Reginei Elizabeth a II-a?

publicat 2017-04-19 14:15:01 (Antena-1)
Kylie Minogue si Printul Andrew, un nou cuplu la orizont? Artista va fi matusica lui Kate Middleton si nora Reginei Elizabeth a II-a? Potrivit presei australiene cantareata australiana Kylie Minogue si printul Andrew al Marii Britanii formeaza deja un cuplu, relateaza ziarul spaniol ABC. ...continuare.

CLICK-ul care a ramas in ISTORIE - Galerie FOTO

publicat 2017-04-19 10:15:59 (Evenimentul-Zilei)
Fabulos! Incredibil! Uimitor! cuvinte care, trebuie sa admitem, au un impact puternic asupra subconstientului nostru. Si care, fara dubii, se potrivesc perfect galeriei foto pe care urmeaza, cel mai probabil, sa o admirati. ...continuare.

HOROSCOP 18 aprilie. Se anunta o zi dificila pentru unele zodii

publicat 2017-04-18 07:45:05 (Realitatea-TV)
HOROSCOP 18 aprilie. Se anunta o zi dificila pentru unele zodii Citeste horoscop zilnic 18 aprilie, realizat de astrologul Click!, Minerva. ...continuare.

Kung fu si artele martiale sunt istorie! Actorul Jackie Chan a devenit personaj intr-un serial de animatie in 3-D

publicat 2017-04-17 11:30:01 (Antena-1)
Kung fu si artele martiale sunt istorie! Actorul Jackie Chan a devenit personaj intr-un serial de animatie in 3-D Starul hong-konghez de arte martiale Jackie Chan, una din fetele cele mai cunoscute din cinematografia chineza, a prezentat un serial de desene animate in 3-D in care va lupta impotriva monstrilor si va da sfaturi copiilor, a informat ziarul South China Morning Post citat de EFE. ...continuare.

Terapie uluitoare folosita int-un spital din Belgia pentru tratarea cancerului! Ramai umit

publicat 2017-04-15 17:15:05 (Realitatea-TV)
Terapie uluitoare folosita int-un spital din Belgia pentru tratarea cancerului! Ramai umit In Belgia, Spitalul Universitar din Anvers (UZA) utilizeaza pentru prima data o terapie pe baza de socuri electrice dezvoltata in Statele Unite pentru tratarea cancerului, relateaza ziarul "Het Laatste Nieuws". ...continuare.