Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice



SUMAR/ "Redescoperiti literatura!" - ultima incercare...

publicat 2014-10-10 00:30:39 (Ziarul-Financiar)
SUMAR/ Redescoperiti literatura! - ultima incercare... Ziarul de duminica nr. 40 (726), din saptamana 10-16 octombrie 2014, va propune urmatoarele rubrici, accesabile direct din SUMAR: EVENIMENT/ A sasea editie a Festivalului International de Film Comedy, Bogdan EnacheEVENIMENT EDITORIAL/ Redescoperiti literatura!, de Stelian TurleaINTERVIU/ Tania Radu: "Imi place autorul-personaj, e ceea ce am inhatat imediat din panoplia de drepturi abuzive pe care si le-a luat postmodernismul", de Stelian TurleaCONFESIUNI/ David Lodge: "Depind mult de... ...continuare.

Maestri spirituali (II)/ Ziarul de duminica

publicat 2014-10-10 00:15:52 (Ziarul-Financiar)
Maestri spirituali (II)/ Ziarul de duminica Vezi galeria foto Citeste si: Maestri spirituali (I)/ de Ziarul de duminica Editura Meteor Press Ciprian VoicilaSfintii de langa noiIntre portrete si icoane"Majoritatea cartilor au un public tinta bine definit. Aceasta carte are un public tinta extrem de larg. Si asta pentru ca il ajuta pe cititor, indiferent de varsta si de nivelul intelectual pe care il are, sa se intalneasca cu cateva figuri duhovnicesti de exceptie. Majoritatea personajelor descrise in aceasta carte merg pe calea... ...continuare.

InfoCentrul ANCOM: informatii practice pentru utilizatorii telecom, la un click distanta

publicat 2014-10-07 15:30:03 (AgoraNews)
La inceputul anului 2014, in Romania existau peste 4 milioane de abonati la telefonie fixa, aproape 23 de milioane de cartele SIM de telefonie mobila active, 46% din gospodarii avand o conexiune la internet fix de banda larga, iar peste 85% dintre acestea avand abonament la servicii de retransmisie a programelor audiovizuale. ...continuare.

Grecia intra in clubul select al producatorilor de submarine

publicat 2014-10-07 12:30:44 (Gandul)
Grecia intra in clubul select al producatorilor de submarine Primul submarin construit integral in Grecia, Pipinos, a fost lansat la apa luni, la Skaramangas, un port situat la vest de Atena, relateaza ziarul Ekathimerini in pagina electronica. ...continuare.

Moscova se pregateste de RAZBOI

publicat 2014-10-07 11:45:25 (Evenimentul-Zilei)
Moscova se pregateste de RAZBOI Ministerul rus pentru Situatii de Urgenta va prezenta in urmatoarele zile Guvernului o noua strategie de aparare civila a tarii, in cazul unor amenintari militare, relateaza ziarul rus Izvestia, in editia electronica de marti. ...continuare.

Cum se pregateste Rusia pentru un razboi: "Vor fi capabile sa apere populatia"

publicat 2014-10-07 07:31:27 (Mediafax)
Cum se pregateste Rusia pentru un razboi: Vor fi capabile sa apere populatia Ministerul rus pentru Situatii de Urgenta va prezenta in urmatoarele zile Guvernului o noua strategie de aparare civila a tarii, in cazul unor amenintari militare, relateaza ziarul rus Izvestia, in editia electronica de marti. ...continuare.

Interviu cu Adi Mutu in presa din Anglia! "Nu sint asa cum crede lumea"

publicat 2014-10-06 15:30:47 (Gazeta-Sporturilor)
Interviu cu Adi Mutu in presa din Anglia! Nu sint asa cum crede lumea Intr-un interviu pentru ziarul britanic The Times, Adi Mutu a vorbit despre perioada petrecuta la Chelsea, despre cum e in afara terenului si despre greselile  din cariera.Atacantul roman, numit de ziarul englez "baiatul de aur al Romaniei", spune ca nu doreste sa mai vorbeasca despre Chelsea si despre procesul cu clubul londonez. "Nu ma mai gindesc la ce am pierdut. Nu imi place sa vorbesc depre Chelsea. La  dracu', a fost acum zece ani. ... ...continuare.

Povestea in oameni, cifre si analize a unui intreg ciclu economic socant de cresteri si caderi

publicat 2014-10-06 00:15:48 (Ziarul-Financiar)
Povestea in oameni, cifre si analize a unui intreg ciclu economic socant de cresteri si caderi Citeste si: Dupa Afaceri Premium, suplimentul de lifestyle al Ziarului Financiar, a premiat inovatia in lux Ziarul Financiar a ajuns ieri in mainile a 150.000 de persoane din mediul de business Azi toata Romania de business citeste Ziarul Financiar, care a fost tiparit intr-o editie record de 150.000 de exemplare In 2004 salariul mediu net era de 768 de lei (192 de euro) fata de 1.760 de lei (429 de euro) acum. In 2004, un apartament de 2 camere in Vitan langa mall era de 35000 de euro, in... ...continuare.

Robert Turcescu, cu diavolii in carca. Imaginea socanta de la nunta

publicat 2014-10-05 16:15:42 (Realitatea-TV)
Robert Turcescu, cu diavolii in carca. Imaginea socanta de la nunta Viata lui Robert Turcescu (39 de ani) s-a schimbat dramatic in ultimele doua saptamani. A terminat brutal colaborarea cu postul B1 TV si s-a insurat cu iubita lui mai tanara cu 14 ani. In data de 21 septembrie Robert Turcescu a marturisit pe blogul sau ca este ofiter acoperit. Confesiunea a survenit, conform propriilor explicatii, ca urmare a faptului ca a fost "necinstit in fata lui Dumnezeu" si ca a fost un moment de "eliberare", de "sarbatoare". Mai multe, pe click.ro. ...continuare.

Ce BOMBA SEXY si-a luat Gainusa

publicat 2014-10-04 12:45:42 (Realitatea-TV)
Ce BOMBA SEXY si-a luat Gainusa Dupa ce ani intregi au lucrat cu "bebeluse" sexy, "Cusurgiii" de la Prima TV au simtit nevoia de prospaturi si s-au pus pe cautari. Mihai Gainusa si colegii lui au facut un concurs pe un site de socializare pentru a alege, de aceasta data ... o "nepoata"! Dupa mai multe preselectii a fost aleasa Vanda Beatrice Drogeanu (22 de ani), pe care o veti vedea in fiecare seara, de luni pana joi, de la ora 22.30, la Prima TV, in emisiunea "Cusurgiii". Mai multe, pe click.ro. ...continuare.


Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

hector boban buga andrei aradits ludovic orban melina perla harghitei ogra curent electric stirii philips silvia pop compunerea generatiei de maine hepatita b morcov insotitor participant constanta varstnici harghita te cunosc de undeva campionatu crescatori feodorof trimisi in judecata nicolete luciu numere extrase tarom frumusetile lavinia sufletul judetul constanta salarii compensatorii chic lucian hoara onur broasca testoasa permis imobile mai 2012 danone romania botosani covrig carciumi emag monumente judet ionut dolanescu daniela crudu inundatii